Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Співучасники і потерпілі

Суб'єкти господарювання, що мають активи на тимчасово окупованих територіях, опинилися у вельми скрутному становищі. Буквально між двох вогнів.

Бізнес більшості зруйновано внаслідок бойових дій, пошкодження чи знищення об'єктів власності та комунікацій.

Спроби ж продовжити роботу чи бодай зберегти щось із власності породжують нові проблеми і небезпеки.

Адже далеко не всім вдається досягти стану “невидимості” і уникати будь-яких контактів з представниками так званих ДНР/ЛНР, як це вдалося, наприклад, Єнакіївському металургійному заводу (так в усякому разі стверджують речники власників “невидимого” заводу) .

Для інших підприємств і підприємців дня не минає без отримання вимог від осіб, що називають себе прокурорами, поліцейськими, податківцями і ще хто зна ким ДНР/ЛНР.

Вимагають не тільки інформації та звітів. Вимагають віддати матеріальні цінності, вимагають платити “податки”.

І відмовити їм не просто. Бо завжди не просто щось заперечувати під дулом автомата.

А на українській території бізнесменів цілком можливо відвідають вже рідні українські правоохоронні органи і пояснять зміст деяких статей Кримінального кодексу. Приклади тут чи тут.

Стаття 258-5. Фінансування тероризму

1. Фінансування тероризму, тобто дії, вчинені з метою фінансового або матеріального забезпечення окремого терориста чи терористичної групи (організації), організації, підготовки або вчинення терористичного акту, втягнення у вчинення терористичного акту, публічних закликів до вчинення терористичного акту, сприяння вчиненню терористичного акту, створення терористичної групи (організації), -

Стаття 258-3. Створення терористичної групи чи терористичної організації

1. Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації -

Цікавими для українських бізнесменів з окупованих територій можуть стати і інші статті Кримінального кодексу разом з передбаченим статтею 22 поняттям співучасті. Наприклад, одним з видів співучасників є пособник — особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками.

А щоб прибрати у деяких читачів сумніви стосовно визнання/невизнання ДНР/ЛНР терористичними організаціями зверну увагу на вироки українських судів, що набрали законної сили.

Цей наприклад, де ясно сказано

У березні — квітні 2014 року у м. Донецьку створено стійке ієрархічне об'єднання — терористичну організацію, так звану “Донецьку народну Республіку” (далі “ДНР”)

Не слід забувати, що у притягнення службової особи підприємства до відповідальності за фінансування тероризму за статтею 258-5 КК є підставою для застосування заходів кримінально-правового характеру до самого підприємства, а саме ліквідації юридичної особи і конфіскації активів на користь держави.

Отже, бізнесменам є про по подумати і що аналізувати.

Але є і інший бік справи.

Кримінальні провадження стосовно створення і діяльності на тимчасово окупованих територіях терористичних груп та організацій розслідуються, така інформація наявна у відкритих джерелах.

Діяльність на тимчасово окупованій території терористичних груп і організацій завдає шкоди суб'єктам господарювання. Пошкоджується, знищується і розкрадається майно, в результаті зупинки виробництва недоотримується прибуток.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.55 Кримінального процесуального кодексу України:

“1. Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

...

3. Потерпілим є також особа, яка не є заявником, але якій кримінальним правопорушенням завдана шкода і у зв'язку з цим вона після початку кримінального провадження подала заяву про залучення її до провадження як потерпілого”.

Отже, громадяни і юридичні особи, яким завдано збитків внаслідок діяльності терористичних груп та організацій мають підстави отримати статус потерпілого.

І про це теж слід подумати.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.