Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Спритко і Гарнюня: примітивізм, дебілізм, шароварщина...

[17:34 08 апреля 2011 года ] [ Високий Замок, № 64, 7 квітня 2011 ]

Так гостро експерти розкритикували персонажів, які мали б рекламувати Україну у світі.

Хлопчик Спритко і дівчинка Гарнюня — “мультяшні” образи українців, на які у Міністерстві закордонних справ задумали “ловити” іноземців. Ці символи, створені в стилі японського аніме — з великими очима, уже невдовзі мали б прикрашати офіційні українські сувеніри, тобто рекламувати Україну у світі. Чиновникам від МЗС Спритко і Гарнюня припали до душі, але громадськість запротестувала. Діячі культури, журналісти, соціологи, експерти з євроінтеграції написали критичного листа міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку. Не сприйняв “окастих” й “головастих” персонажів і представник влади — віце-прем’єр Борис Колесников: “Мені не подобаються ці символи. Таке враження, що конкурс проходив між ветеранами МЗС чи Рейху...”.

“Активного і сміливого” Спритка та “красиву і незалежну” Гарнюню створили у приватній PR-компанії CFC Consulting — на замовлення МЗС. За словами директора департаменту інформаційної політики МЗС Олега Волошина, це було зроблено в рамках виконання бюджетної програми з фінансової підтримки забезпечення позитивного міжнародного іміджу України. З держбюджету виділили 100 тис. дол.

Крім Спритка і Гарнюні, за задумом піарників, українців у світі мали б рекламувати “літаючі чоловіки”: над написом Ukraine летить чоловік. Гасло: Ukraine. Moving in the fast lane. Мовляв, українці — дуже швидкі. Позитивний потенціал нашої країни у світі повинні представляти також популярні співачки: Ані Лорак, Руслана, Віра Брежнєва, Гайтана... Кореспондент “ВЗ” опитала фахівців, які підписали лист “проти Спритка і Гарнюні” до міністра Грищенка.

Олег Рибачук, політик, громадський діяч, голова Громадської експертної Ради Україна-ЄС: “Моє враження від цих “гарнюнь” збігається із думкою більшості інших експертів, які переживають за те, як Україну сприймають у світі. Це — шароварщина, позавчорашній день. Смішно з таким продуктом виходити на міжнародну арену і говорити, що він уособлює молодь і символізує потенціал країни. Надворі — ХХІ ст. Інші країни представляють себе чіткими, символічними образами, а не національними костюмами... Впевнений, Спритко і Гарнюня не представлятимуть України у світі. Це викинуті на вітер гроші... Такі речі, як позиціонування країни, не вирішуються кулуарно, без обговорення та конкурсу. У жодній іншій країні не було прецеденту, щоб чиновники без залучення експертів видавали на-гора незрозумілі символи. Можна ж було оголосити всеукраїнський конкурс...”.

Ірина Бекешкіна, соціолог, директор фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва: “Ці символи можуть скласти у світі враження про Україну як про примітивну і навіть дещо дебілувату країну... Виникає запитання: “Яких же дітей народить ця дебілувата пара?”. А назви! Іноземці їх не вимовлять і не напишуть своєю мовою... Щодо семантики слів, Гарнюня — від “гарний”. Так, ми гарні, але Спритко — від “спритний”. А спритними українців навряд чи назвеш. Навпаки, наша нація — трохи вайлувата... Єдине, що в цих образах, добре — позитив, оптимізм. За кордоном повинні бачити, що ми оптимістично дивимося у майбутнє. Ми проводили дослідження на тему “Як українці самі себе сприймають?”. У відповідях переважали такі позитивні епітети: доброзичливі, гостинні, відкриті. Ось це і мало б бути основою нашого позиціонування у світі”.

Вікторія Сюмар, медіаексперт, виконавчий директор Інституту масової інформації: “Образ української жінки — блакитноокої красуні у вінку, яка позиціонується виключно за рахунок вроди, — образливий. Українські жінки — не тільки гарні, а й самостійні, ділові, сильні... Нас хочуть рекламувати й за допомогою відомих співачок — Ані Лорак, Руслани, Віри Брежнєвої, Гайтани... Коли гортала альбом, який представила компанія-розробник, мене не покидало враження, що це — рекламний буклет будинку розпусти: брюнетки, блондинки... Якщо рекламувати нашу країну зі сторони привабливої країни для секс-туризму, то це спрацює... Щодо образу Спритка, це — чи то Фігаро, чи то Труффальдіно. Він — спритний, але до чого? В обслуговуванні? Тоді це точно не про нас. Адже українці — не сервісна нація. Спритний до справ? І цим не можемо похвалитися... У цьому ж контексті не сприймається і гасло Ukraine on the fast lane (“Україна — на швидкій доріжці”). Наскільки швидкі в Україні процеси, знає кожен, хто сюди спробував приїхати і бодай постояв в аеропорту в черзі... А чоловік, який летить над написом Ukraine? Що він означає? Що цей чоловік, а разом із ним і вся Україна, — у прольоті?.. Таке позиціонування України може принести нам більше шкоди, ніж користі. Ще один приклад з альбому — цитата із шанованого західного видання “Україна — найдемократичніша держава світу”. Після такого слід очікувати на ляпас з боку цього видання, бо такий заголовок на його шпальтах не міг з’явитися...”.

Вахтанг Кіпіані, журналіст: “Ці ідеї — мимо каси. Вони не відповідають на жодне із запитань, яке може виникнути в іноземця: що це за країна? Де вона розташована? Чи в неї древня історія? Чи в неї сучасні технології?.. Усі ці символи — самі по собі, а країна — сама по собі... Цікавий логотип, для прикладу, має країна Перу: пташка колібрі вилітає з древніх індіанських написів. У цьому криється образ древньої, унікальної, цікавої країни. І нам треба шукати оригінальні образи України. А то Спритко і Гарнюня — не про нас. Такими персонажами можна було б представляти і Росію, і Китай, і Японію... Або — якийсь комерційний бренд”.

А тим часом...

Протестні настрої дійшли і до Віктора Януковича. Він доручив Кабміну розробити ефективну програму реклами України. “Покажіть краще Україну, тому що, коли їздимо за кордон.., бачимо, як нас слухають наші зарубіжні партнери — здивовано, наче ми приїхали з якоїсь Тмутаракані, і в центрі Європи немає такої країни”, — сказав президент.

Галина ГУЗЬО  

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2011-04-11 11:52:53] [ Аноним с адреса 194.44.142.* ]

Для начала - CFC Consulting должна вернуть 90% денег в казну. 10% - на запонки ее директору. Беда Украины, что за отвественные моменты в нашей стране отвечают ДЕБИЛЫ...

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.