Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Сепаратисти взяли курс на “об’єднання України”

[15:10 25 мая 2015 года ] [ Радіо Свобода, 22 травня 2015 ]

Парламентар Борислав Береза: згортання проекту “Новоросія” — ідея Кремля

У п’ятницю у Мінську відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи — за участю України, Росії, ОБСЄ та представників угруповань “ДНР” і “ЛНР” — щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони обговорювали політичні питання. Нинішня зустріч Контактної групи пройшла на тлі заяв про згортання так званого проекту “Новоросія”. Проте наразі серед лідерів сепаратистів немає спільної позиції щодо цього, їхні заяви не є однозначними і суперечать одна одній.

20 травня лідер руху “Новоросія”, колишній народний депутат України Олег Царьов заявив, що сценарій об’єднання непідконтрольних Києву українських територій під брендом “Новоросія” — заморожений. Проте вже 22 травня Царьов сказав Радіо Свобода, що йдеться не про замороження проекту “Новоросія”, а лише про “замороження парламенту “Новоросії”. За його словами, це зроблено на виконання Мінських угод.

“Після підписання Мінських угод “ДНР” і “ЛНР” мають увійти на правах автономії до складу України. Там ніде не написано, що “Новоросія” — як єдиний суб’єкт — має увійти до складу України. Зважаючи на це, щоб нас не звинуватили у тому, що ми своїми діями зриваємо мінський процес, ми заморозили діяльність парламенту. Це означає, що ми не збираємося і не ухвалюємо законів, і не вибираємо уряд “Новоросії”, — говорить Царьов.

“ЛНР” і “ДНР” не можуть нав’язувати “народовладдя” іншим регіонам — Кофман

Між тим так званий “міністр закордонних справ” угруповання “ДНР” Олександр Кофман заявляє, що йдеться таки про “замороження проекту “Новоросії”.

“Було сказано, що цей проект наразі заморожений, зважаючи на те, що рух у Харкові, Одесі, Херсоні, Миколаєві був обезголовлений. Ми не можемо від імені “ЛНР” чи “ДНР” нав’язувати ідеї народовладдя, ідеї вільних республік цим регіонам. Вони до цього мають прийти самі. Мають з’явитися нові лідери громадської думки і пройти революції у цих містах”, — сказав Кофман в інтерв’ю телеканалу “Оплот”.
 

Сергій Прасолов, редактор “Луганського інформаційного центру”, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, що замороження проекту “Новоросія” є закономірним кроком, спричиненим реальністю, а саме — “несприйняттям його за межами Донбасу”.

“Те, що планувалося спочатку, створення єдиної території, до якої входитимуть кілька територій на умовах добровільного союзу, не вийшло. Отже, потрібно тверезо дивитися на речі: є реальність, і з нею потрібно рахуватися. Спочатку думали, що ця територія буде досить об’ємною. Але люди в Одеській області, Харківській не підтримали цього. То що? Тиснути далі? Ні, звісно, потрібно рахуватися з реальністю”, — каже Прасолов.

Повернення України до “демократії Януковича” заморозить “Новоросію” — Марков

У Росії натомість вважають, що за нинішніх умов проект “Новоросія” не може бути заморожений. Неофіційний радник російського президента Володимира Путіна, політолог Сергій Марков в інтерв’ю Радіо Свобода завив, що це можливо лише за умови повернення України “до ситуації президентства Віктора Януковича”.

“Новоросія” не є штучним проектом Кремля. “Новоросія” — це натуральний процес зародження нової державності в міру розпаду сучасної української державності. Якщо ж спільними зусиллями Росії та розумних людей у Європі вдасться повернути Україну назад від воєнної диктатури до демократії, як це було за часів Януковича, лише тоді вдасться зупинити процес формування “Новоросії”, — говорить Марков.

Замороженням “Новоросії” Кремль перекладає проблеми на Україну — Береза

Нинішні заяви лідерів сепаратистів про згортання чи то “проекту”, чи чо “парламенту” “Новоросії” не є власними заявами сепаратистів, вони повторюють позицію Кремля, переконаний позафракційний народний депутат Борислав Береза. В інтерв’ю Радіо Свобода він заявив, що таким чином Росія намагається перекласти на Україну питання відбудови Донбасу.

“Зараз Росія перебуває у глухому куті і не знає, як з нього вийти. Будь-які дії призведуть до колапсу у зовнішній чи внутрішній політиці, — говорить Береза. — Будуть ще заяви, а потім, десь ближче до вересня, ми почуємо щодо “ДНР” і “ЛНР”, що нічого такого не існує, і що Україна має вся об’єднатися. Для чого це робиться? Щоб цю зруйновану територію ми відроджували за власний рахунок. Це теж технологія дестабілізації ситуації в Україні”.

Рік тому, 24 травня 2014 року на так званому “з’їзді” угруповань “ДНР” та “ЛНР”, що визнані в Україні терористичними, був підписаний “договір” про створення “союзу народних республік” “Новоросії”. Сепаратисти заявляли, що це утворення мало напрацювати “нормативно-правову базу” для територій, які наразі контролюють ці угруповання. До “Новоросії” сепаратисти планували включити значні території сходу України.

Тетяна ЯРМОЩУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.