Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Саміт миру у Швейцарії. Чому Україна винесе на нього лише три питання

[08:20 06 июня 2024 года ] [ BBC News Україна, 5 червня 2024 ]

Джерело в українській владі теж підтвердило ВВС Україна, що перелік питань саміту звузили з десяти до трьох — щоб якомога більше країн у світі були готові підтримати українські умови виходу на прямі переговори з Росією у 2025 році чи пізніше.

Організований Україною Глобальний саміт миру у Швейцарії відкриє можливість для “обмежених” майбутніх переговорів з Росією, повідомляє Bloomberg з посиланням на проєкт документа.

Як пише видання, спочатку Україна планувала заручитися на саміті підтримкою всієї “формули миру Зеленського”, яка, з-поміж іншого, передбачає виведення військ РФ на кордони 1991 року. Але потім звузила порядок денний до кількох пунктів.

Джерело в українській владі теж підтвердило ВВС Україна, що перелік питань саміту звузили з десяти до трьох — щоб якомога більше країн у світі були готові підтримати українські умови виходу на прямі переговори з Росією у 2025 році чи пізніше.

Саміту мир у Швейцарії має стати кульмінацією роботи над українською “формулою миру”.

За задумом України, лідери десятків країн мають обговорити формулу Зеленського і створити на її базі план досягнення миру, який надалі хочуть представити Москві.

Три головні питання на саміті миру

Тож на зустрічі основну увагу приділять трьом заходам: ядерній безпеці, продовольчій безпеці та поверненню викрадених українських дітей.

Хоча Росію не запросили на очолюваний Києвом захід, у документі, з яким ознайомився Bloomberg, вказано, що припинення війни має охоплювати всі сторони.

Зеленський

Автор фото EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK

Виступаючи на азійському безпековому саміті “Діалог Шангрі-Ла” в Сингапурі, Володимир Зеленський вперше публічно звинуватив Китай у спробі зірвати швейцарський саміт миру

Документ, фінальний варіант якого ще може змінюватися за результатами переговорів, містить три основні принципи:

По-перше, ядерні енергетичні об'єкти мають бути безпечними, а будь-яка загроза застосування ядерної зброї є неприпустимою.

Ядерні установки, включно з електростанцією у Запоріжжі, мають працювати під контролем України та відповідно до принципів Міжнародного агентства з атомної енергії.

По-друге, продовольча безпека не повинна бути “зброєю” — і має бути гарантована вільним судноплавством у Чорному та Азовському морях. Україна повинна мати доступ до третіх сторін для своєї сільськогосподарської продукції.

Третій принцип говорить про необхідність повернення Україні всіх полонених, включно з усіма “депортованими і незаконно переміщеними” українськими дітьми та цивільними.

Прапори України і Швейцарії

Автор фото GETTY IMAGES

Зеленський повідомив, що в саміті миру вже підтвердили участь 106 держав, 70-75 будуть представлені на рівні голів держав

Саміт відбудеться 15-16 червня в швейцарському містечку Бюргеншток неподалік Люцерна.

На нього запросили понад 160 делегацій на рівні перших осіб.

США на форумі представлять віцепрезидентка Камала Гарріс та радник президента Джейк Салліван, повідомляв Білий дім.

МЗС Китаю дало зрозуміти, що не відправлятиме на саміт своїх представників, оскільки захід не відповідає очікуванням Пекіна.

Формула миру Китаю

Китай має власну “формулу миру” і заявляє, що її підтримують 25 країн, а загалом 45 відгукнулися про неї схвально.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що Китай переконує деякі держави не брати участь у саміті.

Він також висловив думку, що Китай “є інструментом в руках Путіна”, і Росія користується впливом Китаю і китайськими дипломатами, щоб зірвати захід у Швейцарії.

Ван І

Автор фото GETTY IMAGES

Міністр закордонних справ Китаю Ван І каже, що понад два десятки країн підтримали китайський план миру

Формула миру Зеленського

Загалом “формула миру Зеленського”, включає десять пунктів.

Український президент не раз повторював, що тільки реалізація їх усіх здатна принести “справедливий мир”, а інші мирні плани Україна не бажає навіть обговорювати.

Окрім трьох, зрештою винесених на саміт пунктів, формула Зеленського включає також:

  • Енергетичну безпеку

  • Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку

  • Виведення російських військ і припинення бойових дій

  • Повернення справедливості

  • Протидію екоциду

  • Недопущення ескалації

  • Фіксація закінчення війни

Багато західних спостерігачів вважають, що “українська формула миру” фактично описує умови капітуляції Росії, а її реалізація не дає Володимиру Путіну можливості закінчити конфлікт, “зберігши обличчя”. А тому, продовжують вони, план Зеленського є нереалістичним.

З іншого боку, ця формула є зрозумілою у логіці Києва (і українського суспільства), за якою територіальна цілісність України не є предметом для перемовин, бо найменший клаптик території країни під контролем Росії є передумовою для нової агресії в майбутньому.

У логіці Києва Москва, безумовно, має компенсувати Україні та її громадянам збитки від війни, яку вона сама й розв'язала, відповідальні за воєнні злочини, зґвалтування та вбивства мирних жителів, бомбардування цивільних об'єктів, звичайно, мають бути покарані.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.