Генпрокуратура направила до парламенту подання про зняття з нього недоторканності. У регламентному комітеті обіцяють оперативно розглянути це питання та передати його на голосування до ВР. Але чи вистачить парламенту монолітності для його ухвалення?
Нардепам вже не вперше вирішувати питання про позбавлення недоторканності своїх колег. За останні 19 років недоторканності позбавили 5 народних депутатів України. Так, у 1990 році голосами комуністів у СІЗО відправили Степана Хмару. Пізніше — у 1994 році — недоторканності позбавили Єфіма Зв’ягільського. У лютому 1999 року через звинувачення у причетності до замовних вбивств нардепа Євгена Щербаня та голови НБУ Вадима Гетьмана парламент на подання Генпрокуратури позбавив депутатської недоторканності Павла Лазаренка. Через рік недоторканність втратили Микола Агафонов та Віктор Жердицький.
Таким чином, парламент на прохання Генпрокуратури завжди ухвалював пропозиції про позбавлення недоторканності нардепів. Таке рішення не вдалось ухвалити лише щодо Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова. Тоді парламент відмовив Генпрокуратурі в силу недотримання процедурних моментів — подання має робити голова ГПУ, а тоді відповідне подання було підписало лише одним із його заступників.
Цього разу генпрокурор Олександр Медведько спеціально вийшов з уже півторамісячної відпустки і особисто підписав відповідне подання до парламенту. Усе це дає можливість припускати, що депутати таки ухвалять рішення про позбавлення Лозинського депутатської недоторканності.
Тим більше, що лідер БЮТ, прем’єр-міністр Юлій Тимошенко особисто закликала Лозинського зняти с себе депутатські повноваження, а в парламентській фракції її політичної сили вже обіцяють одностайне “за” щодо позбавлення свого депутата недоторканності. Не дивлячись на те, що двома тижнями раніше один з лідерів БЮТ, перший віце-прем’єр Турчинов рішуче виправдовував Лозинського та на ініціативу окремих бютівців, зокрема, Володимира Пилипенка, нагородити депутата за відвагу у начебто затриманні озброєного злочинця.
Завадити депутатам зробити це, а відтак і передати його слідству, може банальне зникнення опального бютівця за кордоном. Наразі, недоторканність (а тому і неможливість застосування щодо нього підписки про невиїзд) дає можливість це зробити.
Утім, така дія дасть відповідь на багато запитань, які слідчі поки що формулюють у формі припущень.
“Главред” вирішив розпитати у “регіоналів” та бютівців, чи готові ті об’єднати зусилля, аби позбавити Лозинського недоторканності.
Олександр Єфремов, фракція ПР
Чи отримали ви як голова регламентного комітету ВР подання Генпрокуратури про позбавлення недоторканності нардепа Віктора Лозинського і коли маєте намір розглянути це питання на засіданні комітету?
Дане подання ми отримали лише сьогодні, і я дав доручення підготувати його до розгляду на засіданні комітету вже завтра. Якщо буде можливість, то проведемо це подання через комітет вже завтра, а ні — то відкладемо до середи. Але через публічність цього питання ми не будемо затримувати його розгляд.
Гадаєте, це подання буде підтримано на засіданні комітету?
Представники ПР підтримають внесення цього подання до порядку денного парламенту. Думаю, і інші члени комітету проголосують за те ж, якщо не отримають іншого політичного завдання.
Чи погодиться ПР розблокувати трибуну для розгляду цього питання у парламенті?
Ми, звичайно ж, підемо на це, якщо коаліція та, зокрема, фракція БЮТ не буде вести своєї гри. Як я зрозумів, то на завтра вони виставляють такий порядок денний: спочатку розгляд кадрових питань, а вже потім голосувати за позбавлення недоторканності Лозинського. Тобто тепер через Лозинського прагнуть провести свої кадрові питання. Якщо вони будуть на порядку денному у такій послідовності, то ми на цю гру не піддамось. Ми погодимось лише на те, щоб питання про недоторканність Лозинського розглядалось першим на порядку денному, а вже після нього — кадрові питання.
Ваш прогноз — БЮТ підтримає позбавлення свого соратника недоторканності чи це рішення взагалі буде ухвалено?
Хочу вас запевнити, що ПР проголосує за позбавлення недоторканності. Думаю, ситуація розвиваються так, що вони будуть змушені проголосувати “за”. Але нардеп Володимир Пилипенко від БЮТ взагалі заявляв про те, що Лозинського потрібно подати до нагородження.
Чи може ця заява Лозинського свідчити про те, що БЮТ, грубо кажучи, свого “не здасть”?
Пилипенко не від себе особисто про це заявив, а від фракції. Проте, на мою думку, вони (фракція БЮТ — ред.) будуть змушені дослухатись до громадської думки — і проголосувати за позбавлення Лозинського депутатської недоторканності.
Валерій Писаренко, фракція БЮТ
Чи погодиться фракція БЮТ на пропозицію ПР спочатку розглянути питання про позбавлення Віктора Лозинського депутатської недоторканності, а вже потім приступити до кадрових питань?
Якщо вибір постане між цими двома питаннями, то, думаю, не буде проблеми, за що голосувати спочатку. Мене більше лякає те, що ПР може розпочати свою гру — спочатку голосувати за те, що їм важливо, а потім блокувати роботу парламенту. У будь-якому разі, думаю, завтра відбудеться голосування щодо обох цих питань.
Але “регіонали” стверджують, що будуть блокувати трибуну, якщо питання по Лозинському не буде розглянуто спочатку?
Я не бачу перешкод, щоб першим на голосування поставити питання про позбавлення Лозинського недоторканності. Більше того, з цього приводу є достатньо категорична позиція прем’єр-міністра і, гадаю, фракція одноголосно її підтримає.
Чи БЮТ підтримує позбавлення недоторканності свого колеги по фракції чи все-таки відстоюватиме його нагородження, до чого закликав ваш колега по фракції Володимир Пилипенко, позиція якого часто збігається з вашою?
Я не чув таку пропозицію від свого колеги, тому, на жаль, не можу її прокоментувати. ВР повинна виконати свій обов’язок, а саме дати можливість слідству провести відповідні слідчі дії щодо наданих матеріалів та передати їх до суду. І вже суд буде вирішувати, кому давати медалі, а кому — щось інше.
Тобто БЮТ проголосує за позбавлення Лозинського недоторканності?
Думаю, так. У нас ще не було рішення фракція, але я, гадаю, буду голосувати за позбавлення недоторканності. Враховуючи те, що є заява самого Лозинського та позиція прем’єра про не лише позбавлення його недоторканності, але складання ним свого депутатського мандату, то, думаю, завтра фракція в цілому це підтримає.
Поки що Лозинський володіє недоторканністю. Чи нема небезпеки, що він може зникнути за кордоном ще до голосування за її позбавлення?
Якби він так вчинив, то це було б найгіршим розвитком подій саме для нього. Тому що це б відразу спровокувало дуже багато запитань про те, що насправді відбувалось у той день, коли загинув Валерій Олійник. Йому краще співпрацювати зі слідством, піти до суду і саме там отримати виправдальний вирок.
Юрій ОНИШКІВ
Что скажете, Аноним?
[07:10 04 декабря]
[21:18 03 декабря]
[19:20 03 декабря]
09:50 04 декабря
09:40 04 декабря
09:30 04 декабря
09:20 04 декабря
09:00 04 декабря
08:50 04 декабря
08:40 04 декабря
08:30 04 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.