Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу в першому читанні, з пропозиціями профільного комітету з питань податкової та митної політики.
Голова комітету Роман Насіров заявив із трибуни парламенту, що зауваження виникли до введення декларування усіх доходів громадян (”нульова декларація”) з метою контролю над витратами.
“Запровадження непрямих методів визначення доходів і витрат фізичних осіб може призвести до порушень прав і свобод громадян, можливих проявів корупції та зловживань із боку посадових осіб контролюючих органів”, — сказав очільник комітету. Про декларування доходів громадян раніше INSIDER писав докладніше. Цю норму виключили.
“Комітет пропонує в першому кварталі 2015-го спільно з урядом розробити чіткі правила оподаткування за непрямими методами і внести на розгляд Ради”, — заявив Насіров.
Виключили депутати з реформи Податкового кодексу і запровадження податку на нерухомість для громадян і бізнесу. Пропонувалося, що вся нерухомість оподатковується за ставкою до 2% від розміру мінімальної зарплати.
Також викинули з реформи запровадження системи електронного адміністрування ПДВ. Забрали з проекту скасування повернення ПДВ експортерам зерна та технічних культур. Повернення ПДВ залишалося б лише виробникам, які експортують свою продукцію. Однак з проекту цей пункт видалили.
“Усі прекрасно знають, що безпосередній виробник зернових культур не в змозі самостійно здійснювати експорт. Комітет пропонує прибрати положення законопроекту щодо скасування невідшкодування ПДВ експортерам зернових і технічних культур”, — заявив Насіров.
Крім того, з проекту виключили позасудове стягнення коштів із боржників-платників податків.
У змінах до ПК, який вніс на розгляд уряд, було прописано новий механізм стягнення з підприємця податкового боргу. Так, якщо податковий борг виникне через несплату грошового зобов’язання або пені, визначених підприємством у податковій декларації, то керівник місцевої податкової або його заступник мають право прийняти рішення про стягнення цього боргу з банківських рахунків боржника без звернення до суду.
Виключили з проекту і нову систему оподаткування прибутку підприємств, яку мали б вводити з 2015 року. Вона передбачала обмеження зарахування на витрати 30% вартості придбаних товарів, робіт, послуг у платників єдиного податку (СПД). Ця норма викликала обурення в багатьох підприємців, зокрема в IT-компаній, що працюють зі своїми працівниками за такою схемою.
“Тобто, якщо підприємство купує товари, роботи або послуги у платника єдиного податку, який не є платником ПДВ, то в такому випадку підприємство може зарахувати на свої витрати лише 70% від вартості товарів, робіт чи послуг”, — каже податковий консультант компанії “Мазар” Олександр Коряк.
Водночас базова ставка податку на прибуток залишається на рівні 18%. Крім того, в новому ПК залишили норму про сплату авансових платежів із податку на прибуток. Норма діяла до кінця 2014 року. Проектом ПК запропоновано продовжити авансові платежі до травня 2016 року.
З проекту змін до ПК також усунули норму, де перевищення вартості спадщини від 1 млн грн оподатковується 5%.
Депутати підтримали пропозиції комітету доопрацювати зміни до акцизного податку. Уряд пропонував ввести місцевий акциз на реалізацію через роздрібну торгівлю пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і нафтопродуктів і скрапленого газу за ставками 2-5%. Також планувалося прирівняти пиво до алкогольних напоїв та запровадити акциз на переобладнання автомобілів з вантажних на пасажирські.
Виключили депутати і запровадження касових апаратів для торговців, що перебувають на другій-третій групі оподаткування. Уряд хотів, щоб вони перейшли на касові апарати з липня 2015 року.
При цьому змінами до податкового законодавства пропонуються зміни і для спрощенців. Так розширюється крайня межа річного доходу для 1-2 груп спрощенців до 300 тис. грн та 1,5 млн грн відповідно.
Ставки податку для першої групи — до 10% розміру мінімальної зарплати (1218 грн). Для другої групи — до 20% від “мінімалки”.
З третьої групи фізосіб-підприємців зняли обмеження на використання праці найманих осіб. Окрім того, до цієї групи тепер зараховуються юрособи, у яких протягом року дохід не перевищував 20 млн грн. У чинній редакції межа доходу встановлена на рівні 3 млн грн. Ставка податку для третьої групи: 2% від доходу (у разі сплати ПДВ) або 4% (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).
Платниками єдиного податку першої-третьої групи не можуть бути підприємці, що здійснюють діяльність в сфері проведення азартних ігор, лотерей, парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).
У разі перевищення крайньої межі доходу ставка єдиного податку для 1-3 груп становитиме 15% на суму перевищення.
До четвертої групи пропонують зараховувати сільськогосподарських виробників, у яких частка сг-виробництва дорівнює або перевищує 75%. Базою оподаткування для цієї групи буде нормативна грошова оцінка землі, яка перебуває у власності або в оренді. Ставки податку — залежно від місця розташування землі та її типу. П'яту і шосту групи спрощенців скасовують.
Загалом уряд своєю реформою пропонував скоротити кількість податків із 22 до 9. Однак більшість скасування — це трансформація декількох податків в один. Наприклад, збір за спеціальне використання водних ресурсів, збір за спеціальне використання лісових ресурсів і збір за спеціальне використання радіочастотного ресурсу об'єднуються в рентну плату.
Скасовуються екологічний податок і збір за першу реєстрацію транспортного засобу. Збір за користування надрами та туристичний збір також прибираються.
Пропонуються і зміни в ренту на видобуток газу та нафти. Рента на видобуток природного газу в проекті ПК знижена до 20% (якщо поклади залягають на глибині до 5 тис. м) і 14% (якщо поклади залягають на глибині від 5 тис. м) для підприємств, що видобувають газ для потреб населення. Для всіх інших — 55% і 20% відповідно на 2015 рік.
У 2014 році ставка ренти для газовиків встановлена на рівні 55% (з покладами до 5 тис. м) або 28% (з покладами понад 5 тис. м). Ставка ренти для компаній, що працюють на договорах про спільну діяльність з державними видобувачами встановлюються на рівні 70%.
Законопроект передбачає, що до 1 липня 2015 року Кабмін має розробити і внести на розгляд Ради зміни в частині перегляду ставок ренти для всіх форм власності.
Ставки ренти на нафту та газовий конденсат не змінюються і становлять 45% та 21% залежно від глибини залягання покладів.
Тимчасово, до 2016 року, уряд пропонує продовжити рентну плату на транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами, на транзит природного газу та аміаку територією України.
Також до 2016 року встановлюється збір у вигляді цільової надбавки до тарифу на газ у розмірі 2% для споживачів усіх форм власності.
Електроенергія включається до переліку підакцизних товарів, водночас скасовується збір у вигляді цільової надбавки на електричну та теплову енергію.
Альтернативне пальне стає підакцизним товаром. Простими словами, у разі прийняття змін до ПК у чинній редакції з “альтернативних нафтопродуктів” сплачуватиметься акциз.
Розмір акцизу сигарет без фільтру зрівняється з акцизом на сигарети з фільтром.
Запроваджується акцизний збір на нафтопродукти, альтернативне пальне та скраплений газ. Таким чином вивезення нафтопродуктів, альтернативного пального та скрапленого газу без позначки представника контролюючого органу обкладається штрафом 200% від вартості продукції, але не менш ніж 15 тис. грн.
Пропонується скасувати пільги зі сплати податку на прибуток для виробників біопалива, для виробників електро- та теплової енергії з біологічного палива.
Крім того, можуть скасувати пільги на сплату податку на прибуток для виробників с/г техніки та енергетичних установок для спалювання біологічного палива.
Можуть скасувати пільгу зі сплати податку на прибуток отриманий підрядниками під час будівництва електрички в аеропорт “Бориспіль” (”Повітряний експрес”).
Юрій ВІННІЧУК
Что скажете, Аноним?
[21:18 03 декабря]
[19:20 03 декабря]
[12:45 03 декабря]
18:40 03 декабря
18:30 03 декабря
18:20 03 декабря
18:10 03 декабря
18:00 03 декабря
17:50 03 декабря
17:40 03 декабря
17:30 03 декабря
17:20 03 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.