Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Руки в голови не лише для булави

[09:59 02 июля 2009 года ] [ Україна молода, №117, 2 липня 2009 ]

На Донеччині за півроку “на гарячому” затримали трьох корумпованих мерів, але їм вдається уникати покарання.

Корупцію неспроста порівнюють із напрочуд живучою казковою потворою. Пам’ятаєте? Із отією самою, в якої на місці відрубаної сокирякою чи мечем голови мерщій виростають ще дві. Та то в казці. А в реальному житті голови, точніше керівники районів чи міст, які потрапили під “меч” правосуддя, теж не дуже й потерпають від покарання. Цього разу навіть недоречне оте затяте: “Всіх не пересадите!” Бо про тривалу “відсидку” за ґратами за отримання хабара практично не йдеться. Керівники, які спокусилися на солідні суми, після затримання здебільшого відбуваються тільки переляком, та ще хіба що зміною місця роботи.

Скільки галасу через “якісь” 20 тисяч!..

Наприкінці червня співробітники облуправління СБУ Донеччини за матеріалами обласної прокуратури взяли “на гарячому” міського голову Докучаєвська. 55—річного керівника міста Віктора Дробота було затримано у службовому кабінеті відразу після отримання хабара в розмірі 20 тисяч гривень. Цю суму мер отримав від вдячного відвідувача за сприяння щодо виділення двох земельних ділянок під будівництво на ній приватних будинків.

“Ми виконували прохання прокуратури, і наша функція була силовою, — розповів згодом про затримання керівник прес—служби УСБУ в Донецькій області Олександр Балабанцев. — Зараз мер перебуває в Донецьку в ізоляторі тимчасового утримання, а слідство веде прокуратура Донецької області”.

За згаданим фактом порушено карну справу за ст. 368 ч. 2 КК (отримання хабара у великих розмірах чи посадовою особою, яка посідає відповідальне становище), що загрожує покаранням у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років. Плюс конфіскація майна та заборона протягом трьох років перебувати на керівних посадах. Проте в самому Докучаєвську мало хто вірив, що спійманий “на гарячому” потрапить на “нари” всерйоз і надовго. По—перше, затриманий є членом всемогутньої в регіоні Партії регіонів. А по—друге, вважають донеччани, надто “мізерною” є сума хабара, який отримав міський голова. Бо є приклади того, коли його колегам “пробачали” в кілька разів більші суми, які “прилипали” до їхніх беручких не тільки до керівної булави рук. І дійсно: днями пана Дробота випустили на волю під заставу в 17 тисяч гривень.

СІЗО і буцегарня — не для них

“Україна молода” свого часу писала про затримання міського голови Костянтинівки Юрія Роженка. Наприкінці травня 56—річного керівника “взяли” співробітники Генпрокуратури спільно з оперативниками Департаменту держслужби з боротьби з економічними злочинами. А перед тим “мер” теж “узяв” — 150 тисяч гривень. Причому це була тільки половина суми, яку донецький бізнесмен мав передати керівнику за згоду депутатів міської ради на виділення йому земельної ділянки під будівництво тут готелю.

Просто зі службового кабінету міський голова спершу потрапив до СІЗО, і за фактом було порушено кримінальну справу. Та вже через кілька днів мера звільнили з—за ґрат під підписку про невиїзд. Слідство триває, і про його результати тепер можна тільки здогадуватися. Хоча вже зараз деякі джерела стверджують, що свого роду “пом’якшуючою” обставиною стало оформлення затриманим “явки з повинною” та його заява про те, що він брав гроші не для себе особисто, а для депутатів міськради.

А ось у самому Донецьку справа 57—річного голови Ленінського райвиконкому Донецька Олексія Старостюка, який ще у лютому попався на хабарі у 40 тисяч євро, таки потрапила до суду. Цією сумою віддячив керівнику мешканець міста за виділення йому десяти соток землі під індивідуальну забудову. Обласна прокуратура порушила справу за фактом отримання посадовою особою хабара в великих розмірах, по якій проходило двоє керівних персон. Адже гроші передавали керівнику міського району через його підлеглу Вікторію Ковальову, яка зі всієї суми отримала за цю послугу “свій” відсоток — 4,5 тисячі євро.

Нещодавно Куйбишевський райсуд Донецька визнав обох підсудних винними у зловживанні службовим становищем та в спробах шахрайства в особливо великих розмірах і виніс вирок — кожному по п’ять років... умовно. Ще суд позбавив Старостюка та Ковальову права протягом трьох наступних років посідати адміністративні та господарські посади. Чим мотивована така “гуманність”? Та тим, що й зав­жди... З’ясувалося, що в керівника району дуже кепсько зі здоров’ям — чоловік потерпає від ішемічної хвороби серця та кардіосклерозу. А його підлегла, в якої на утриманні вже є одна дитина, невдовзі знову стане матір’ю.

Як каже державний обвинувач Володимир Міненков, Олексію Старостюку на суді просили десять років позбавлення волі, а Вікторії Ковальовій — сім. І саме це покарання таки відповідає факту продажу земельної ділянки за 40 тисяч євро. “Я вніс апеляцію, — розповідає про подальші наміри обвинувач Міненков. — Тепер суд першої інстанції повинен призначити дату апеляційного розгляду. Тим більше хто гарантує, що це був перший випадок отримання хабара керівником району?..”

Павло КУЩ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.