Невелике українське місто Ровеньки знамените тим, що в ньому убили підпільників “Молодої гвардії” та скинули в шурф місцевої шахти. Втім, не так давно під Ровеньками в “копанках” бойовиків загинули шахтарі. “Ополченці” не стали рятувати своїх рабів під завалами.
Це, мабуть, естафета поколінь: бо в “ДНР” пішли далі, вводячи воєнно-польові суди та знамениті “тройки”, як в сталінські часи. За трьома підписами можна стратити будь-кого.
Саме містечко Ровеньки так і не досягло стотисячного рубежу населення. Зараз там проживає десь 40-45 тисяч населення. Це з усіма громадами та селищами, підпорядкованими місту. Але для Росії це важливий пункт, адже станція Ровеньки стоїть на гілці Звєрєво (РФ) — Дебальцеве. І саме через цю станцію йде вантаж зброї бойовикам.
В кінці березня — на початку квітня я була більше тижня в своєї подруги. Довелось везти продукти з собою. Добре, що “з України” привезли, бо там ціни значно нижчі. В Ровеньках майже голод. Сюрреалістична картина, яку я побачила вперше. Спостерігала чергу з трьох людей. Стояли один за одним, чекаючи, коли попередній відійде, щоб досліджувати сміттєвий бак.
Коли пішла вість про можливу ліквідацію соціальних їдалень, люди пішли до коменданта з проханням не закривати їх. Сім’ям з дітьми, які голодують, пропонують тимчасово віддавати дітей в дитбудинок. “Комендант в нас алкоголік”, — говорять люди. Правда, не уточнюючи, старий чи новий.
Втім, і в “ополченні” не все гладко. Близько 200 місцевих бойовиків вийшли з угруповання. Причина — відсутність зарплати. Виплатили в доларах еквівалент 10 тисяч гривень за січень. Як жартують місцеві, “Больше 200 местных вояк написали рапорт о выходе ЖИВЫМИ из ополчения...” Кажуть, що після відпусток 30% не повертаються. Ходять “менти” по будинках, ловлять дезертирів. Поховалися “захисники”, не хочуть з “хунтою” воювати. Скрізь таке.
Врешті, що вразило, то це величезні потоки російської техніки, що йшла через місто. Уся техніка, говорять, поїхала “на Маріуполь”. А в місті чутно постріли і вибухи. Навчання “ополченців” іде щодня. Місцеві таємниче шепчуться, що щось-таки готується... А я подумала про інше. Ну ось скажіть, коли б не навчання, що б вони робили? Плац підмітали, в казармах сиділи або “бухали”, грабували? Їм потрібне заняття. Їх же не розформували, тому і ганяють по полігонах, щоб менше вільного часу було.
На самій залізничній станції “Ровеньки” стоять порожні товарні вагони “РЖД”. Ешелони з Росії йдуть, як правило, вночі.
Втім, місто насичене бойовиками. Вулиці розбиті гусеницями. Бойовики влаштували свою базу в селищі Валентиновка. Туди також заходили колони техніки.
Все місто раділо, коли на кварталі Шахтарський відкрили ощадкасу. Але ніщо з її відкриттям не покращилось. Що впадає в очі: ходять колишні “менти” (тепер “фінансова поліція ЛНР”) і перевіряють, щоб були цінники в гривнях і рублях. А тим часом, кажуть, що шахтарям “ДТЕК” в Ровеньках вже десь з жовтня не йде стаж — ніякий.
Втім, є й розваги в місцевих жителів. Наприклад, читати такі об’яви: “В м. Ровеньки суворо заборонений продаж алкоголю особам у військовій формі у будь-який час доби”. Проте, це зовсім не значить, що це діє. П’яні в камуфляжі — не рідкість. Біля міліції частенько видно бойовиків в повному спорядженні (включаючи тактичні каски) та снайперів з рушницями в чохлах. Говорять, що часто п’яні ополченці зчиняють перестрілки.
Втім, місцева міліція теж відзначилась. Розповіли, як представники “міністра внутрішніх справ ЛНР” Ігоря Корнета пограбували відділення банку в Ровеньках. Це сталось19 березня. Група бойовиків під'їхала до будівлі, в якій розташовувалося відділення “Укргазбанку”, представилася “людьми Корнета”, увірвалася у будівлю, винесла гроші, що залишалися там, і оргтехніку.
Ось такі трохи хаотичні мої враження про поїздку в Ровеньки.
Надія НАДЄЖДІНА
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[11:41 16 мая]
[21:23 15 мая]
08:30 17 мая
19:30 16 мая
19:10 16 мая
18:35 16 мая
[13:45 05 апреля]
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.