Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Радіо замість Spotify, ринки замість H&M, і “плюс” 30% за долар: підсумки економічного фронту 3 березня

[07:20 04 марта 2022 года ] [ Економічна правда, 3 березня 2022 ]

Велика кількість західних компаній почали відмовлятися від російського ринку, зупиняти експорт до цієї країни, закривати там свої сервіси, магазини, згортати інвестиції.

Росіяни масово вийшли на демонстрації до магазинів IKEA та банкоматів. Західний бізнес продовжує масовий бойкот російського ринку. Ті ж компанії, які цього не зробили зазнають втрат.

Війна та санкції особливо боляче вдарять по платоспроможності “простих росіян”: інфляція з’їсть їхні доходи та рублеві заощадження, а за купівлю валюти потрібно буде заплатити велику комісію.

Як над Росією закривається нова залізна завіса і як світ готується боротися проти Росії на енергетичному фронті?

У попередніх серіях:

  • Російські активи почали масово дешевшати на західних фондових ринках. Акції таких гігантів як “Сбєрбанк” та “Газпром” опустилися до 1-3 центів, а їхня капіталізація впала до кількох сотень мільйонів доларів.

  • Енергоімпортери почали масово відмовлятися від російської нафти, а танкери з російським СПГ бояться заходити до британських портів.

  • Велика кількість західних компаній почали відмовлятися від російського ринку, зупиняти експорт до цієї країни, закривати там свої сервіси, магазини, згортати інвестиції.

Новини ізоляції 3 березня

Міжнародні компанії спровокували росіян на масові демонстрації. Тисячі жителів країни-агресора вишукувалися у черги до кас IKEA, яка 3 березня працювала у РФ свій останній день. Шведська компанія, крім закриття для себе російського ринку, ще й пожертвувала 20 млн євро на підтримку України.

Ще один шведський бізнес, який вирішив вийти з Росії — H&M. Компанія припинила продажі по всій території РФ.

Перелік компаній, які вирішили припинити бізнес з Росією розширюється щодня. До нього вже приєдналися Jysk, Spotify та навіть Lego. Навіть російські компанії припиняють роботу з російським ринком. Поки що — тимчасово. Заводи в Тольятті та Іжевську не працюватимуть 5 березня та з 9 по 11 березня включно.

Ті західні компанії, які ще не проявили своєї позиції щодо війни в Україні, зазнають втрат. Капіталізація європейського бізнесу, який пов'язаний з РФ, скоротилася на 100 млрд доларів від початку загострення.

Водночас в Україні російські компанії вирішили націоналізувати. 3 березня Верховна Рада ухвалила відповідний закон.

Тим часом Японія запроваджує новий пакет санкцій проти РФ, який передбачає заморожування активів ще 4 російських банків: “ВТБ”, “Банк Відкриття”, “Совкомбанк” і “Новікомбанк”.

Нові санкції проти росіян запровадила і влада росії. Тепер росіянам, які бажатимуть придбати валюту через брокерів, доведеться заплатити комісію у розмірі 30%.

Нових втрат країна-агресор зазнала й на енергетичному фронті. Зокрема, президент США Джо Байден заявив, що не виключає запровадження ембарго на торгівлю російською нафтою.

Водночас Міжнародне енергетичне агентство закликало європейські країни якнайшвидше відмовитися від російського газу. Зокрема, у 2022 році закінчуються контракти з “Газпромом” у низки країн Європи, які купують понад 15 млрд кубометрів російського газу — близько 12% всіх російських поставок до Європи. 

ЄС може збільшити імпорт газу з інших джерел. Зокрема, пише МЕА, завдяки газу з Норвегії та Азербайджану, а також зрідженого природного газу з таких країн, як Катар, на 30 мільярдів кубометрів протягом наступного року.

На тлі відмовок від російських енергоресурсів, а також санкцій проти найбільших російських фінансових установ зароджуються побоювання щодо платоспроможності російського уряду

У березні він має заплатити 700 млн доларів іноземним кредиторам.Інвестори побоюються, що можуть не отримати ці виплати як через блокування частини російських резервів, так і через контрзаходи Росії, які забороняють виведення капіталу з країни.

Це не оминуло увагою й міжнародні кредитні агентства — Fitch Ratings понизило рейтинг РФ до В, адже впевненість у тому, що країна виплатить свої зобов'язання, стає дедалі меншою, а санкції — важчими.

Російська війна може дуже боляче коштувати усьому світу. Зокрема сотням мільйонів людей за кордоном, які покладаються на поставки української та російської агропродукції. Аналітики побоюються, що російське вторгнення в Україну може спричинити найгірший шок на ринку зерна за всю історію.

 Ярослав ВИНОКУРОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.