Про це повідомили у російському міноборони.
Генеральний штаб розпочав підготовку до проведення навчань ракетних з'єднань Південного військового округу із залученням авіації, а також сил Військово-морського флоту, заявили у відомстві.
“У ході навчання буде проведений комплекс заходів щодо практичного відпрацювання питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї”, — йдеться у повідомленні.
У російському міноборони також додали, що рішення ухвалили “у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації”.
Про які саме заяви йдеться, у відомстві не уточнили.
Однак незабаром речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що йдеться про заяви про те, що країни НАТО буцімто можуть взяти безпосередню участь війні з Росією та відправити війська в Україну, повідомила російська агенція РИА “Новости”.
“Очевидно, що йдеться і про заяву пана Макрона, і про заяви британських представників, до них ще додався представник Сенату США, якщо я не помиляюсь, які говорили про готовність і навіть наміри відправити озброєні контингенти в Україну. Тобто фактично виставити солдатів НАТО перед російськими військовими”, — заявив Пєсков і додав, що це “безпрецедентна ескалація напруження, яка потребує особливих заходів”.
Про те, що ядерні навчання пов'язані із заявами про відправку західних військ в Україну, заявив і заступник голови Радбезу Росії Дмитро Медведєв.
“Відправка своїх військ на територію України спричинить прямий вступ їхніх країн у війну, на який нам доведеться відповідати. І, на жаль, не на території України”, — зазначив він і додав, що це призведе до “світової катастрофи”.
Макрон про західні війська в Україні
Автор фото GETTY IMAGES
Заяви Макрона про відправку західних військ в Україну сприйняли неоднозначно
У лютому президент Франції Еммануель Макрон заявив про те, що для перемоги над Росією не виключається варіант надіслати в Україну західні війська.
“Сьогодні немає консенсусу щодо відправки сухопутних військ, але відкидати нічого не можна. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну”, — зазначав він за підсумками зустрічі європейських лідерів у Парижі.
Він уточнив, що не говорив, що Франція підтримує цю позицію: “Я просто кажу, що це назвали одним з варіантів”.
Така заява Макрона подарувала надію частині українців, проте в самому Євросоюзі мала суперечливі наслідки.
Слова французького президента показали суттєві розбіжності у політиці західних країн щодо України — тоді генсек НАТО, лідери США, Німеччини, Британії та Італії виступили проти ідеї відправки військ.
Крім того, ідея направлення військ в Україну може мати негативні наслідки для підтримки надання воєнної допомоги Україні в Європі. Зокрема, її може використати радикальна опозиція у своїх заявах про те, що ситуація зайшла занадто далеко, якщо вже обговорюють направлення військ, тому треба домовлятися про мир.
“Червоні лінії” НАТО
Напередодні італійське видання La Repubblica повідомило, що НАТО неофіційно визначило принаймні дві “червоні лінії”, після яких можливе пряме втручання Альянсу у війну з Росією.
Першою такою “червоною лінією” видання назвало участь у війні в Україні Білорусі, зокрема внаслідок прориву на її кордоні з Україною, а другою — військові провокації чи напад Росії на країни Балтії, Польщу чи Молдову.
Наприкінці лютого 2024 року видання Financial Times розповідало про російські секретні документи, з якими вдалося ознайомитися його журналістам: вони стосувалися російської тактичної ядерної зброї.
З публікації випливало, що поріг його застосування Росією насправді значно нижчий, ніж публічно заявляли російські офіційні особи.
Зокрема, за даними видання, російські військові можуть використовувати його, щоб “стримати держави від агресії... або ескалації воєнних конфліктів”.
Мінливе відчуття “обмеженого” ефекту
Військовий оглядач BBC Павло Аксьонов
Сам собою факт проведення навчань з ядерною зброєю не може бути тривожним фактом — Росія регулярно проводить різноманітні маневри стратегічних ядерних сил, відпрацьовуючи різні етапи застосування зброї — від розгортання до навчальних пусків міжконтинентальних балістичних ракет. А стратегічна ядерна зброя набагато потужніша і страшніша.
Умови та обставини, а також наслідки застосування стратегічної ядерної зброї всім зрозумілі, і тому такі дії навряд чи можуть налякати когось.
Тактична ядерна зброя, на відміну від стратегічної, небезпечна тим, що у політиків і військових може бути відчуття “обмеженого” ефекту від її застосування.
Тактична ядерна бомба або ракета не може знищити країну і навіть, швидше за все, не зітре з лиця землі сучасне велике місто. І відчуття такої “обмеженої потужності” може зменшити поріг застосування ТЯО.
Але з іншого боку, страх перед ядерною зброєю у світі такий великий, що його застосування може призвести до дуже серйозних політичних наслідків навіть у випадку, якщо це “лише” тактична боєголовка.
Попри те, що Росія вже понад дво роки веде руйнівну та кровопролитну війну в Україні, вона зберігає партнерські чи дружні відносини з багатьма країнами, включаючи, наприклад, Китай чи Індію. Застосування ядерної зброї навіть у навчаннях може ці відносини дуже ускладнити.
У ядерної зброї є одна властивість: вона є інструментом стримування, тобто її не застосовують, нею лише загрожують. І тому сама згадка навіть тактичної ядерної зброї є її використанням за призначенням — це стримування.
Росія вже загрожувала тактичною ядерною зброєю під час війни в Україні — навесні 2023 року вона розмістила тактичні ядерні боєприпаси на території Білорусі у відповідь на військову допомогу Заходу Україні — високоефективні бронебійні підкаліберні снаряди із осердям із збідненого урану.
Оголошені зараз навчання, як заявив Кремль, пов'язані з висловлюваннями лідерів Франції та Великої Британії щодо залучення їхніх країн до війни в Україні.
Це справді дуже тривожний, переконливий сигнал. Проте минулого разу постачання іноземної техніки, включно зі снарядами, це не зупинило.
Тактична і стратегічна ядерна зброя — які різниця
Автор фото МІНОБОРОНИ РФ
Міна для російського самохідного міномета “Тюльпан”. Він може використовуватись для застосування тактичної ядерної зброї
Тактична ядерна зброя — це невеликі ядерні боєголовки та системи доставки, призначені для використання на полі бою чи для завдання обмеженого удару.
Вони призначені для знищення цілей противника в певній місцевості, без масових радіоактивних опадів.
Найменша тактична ядерна зброя може бути менше кілотонни (виробляти еквівалент тисячі тонн вибухового тротилу). Найбільші з них можуть досягати 100 кілотонн.
Стратегічна ядерна зброя більша (до 1 000 кілотонн) і запускається з великої відстані.
Для порівняння, атомна бомба, яку США скинули на Хіросіму в 1945 році, мала потужність 15 кілотонн.
За даними американської розвідки, Росія має близько 2 000 одиниць тактичної ядерної зброї.
Її тактичні ядерні боєголовки можуть бути розміщені на різних типах ракет, які зазвичай використовують для доставки звичайних вибухових речовин, таких як крилаті ракети та артилерійські снаряди.
Тактичну ядерну зброю також можна використовувати з літаків і кораблів — як протикорабельні ракети, торпеди і глибинні бомби.
США кажуть, що Росія нещодавно інвестувала значні кошти в цю зброю, щоб покращити її дальність і точність.
Что скажете, Аноним?
[22:06 17 декабря]
[20:36 17 декабря]
[07:00 17 декабря]
19:30 17 декабря
19:20 17 декабря
19:10 17 декабря
19:00 17 декабря
18:50 17 декабря
18:40 17 декабря
18:30 17 декабря
18:00 17 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.