Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Перерва на Голод

[11:38 13 января 2010 года ] [ Україна молода, №5, 13 січня 2010 ]

Триває судовий розгляд справи про масове вбивство голодом на теренах України

Сьогодні у Київському апеляційному суді, після одноденної перерви, вдруге засідатимуть учасники судового процесу над призвідцями Голодомору 1932—33 років в Україні. Перше засідання відбулося вчора. Як пояснили юристи, справу передано до апеляційного суду, бо саме він, а не суди “першої інстанції”, розглядає особливо тяжкі злочини, скажімо, серійні вбивства чи вбивства з обтяжуючими обставинами. А Голодомор — це масові смерті.

У залі для розгляду кримінальних справ — чимала “клітка” з двома жовтими лавами всередині. На них, мабуть, помістилися б, хоч і тісно, злочинці, перелічені суддею на початку засідання: Йосип Джугашвілі—Сталін, В’ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар, Мендель Хатаєвич. Утім ця кримінальна справа порушена не проти конкретних осіб, а “за фактом злочину”. Порушила її СБУ на підставі архівних документів і свідчень очевидців. Як пояснюють правознавці, це унікальна справа, перша у вітчизняному судочинстві. Адже, скажімо, на судовому процесі над нацистськими злочинцями у Нюрнбергу на лаві підсудних сиділи конкретні живі люди. А на цьому процесі в Києві — лише порожні лави за ґратами: усі злочинці вже у могилах. Через це і адвокат на процесі не передбачений.

Учорашнє засідання завершилося несподівано швидко через неочікувані вимоги обвинувача, яка мала на підставі кримінальної справи зробити доповідь і висунути звинувачення. Натомість прокурор Ольга Даценко попросила дати їй ознайомитися з матеріалами кримінальної справи, на що вимагала три—чотири дні. Хоча прокуратура, в принципі, зі справою обізнана (СБУ передала туди матеріали ще 22 грудня). “Постанова про передавання справи до суду датується 29 грудня 2009 року, а 31 грудня це погоджено з заступником Генерального прокурора Миколою Голомшею”, — нагадав суддя Київського апеляційного суду Віктор Скавронік. Він пояснив, що, згідно зі статтею 255 Кримінально—процесуального кодексу України, справді, після призначення справи до судового розгляду суддя має забезпечити прокурору ознайомлення зі справою. Але нині йдеться саме про закриття справи у зв’язку зі смертю злочинців. Тому “на ознайомлення” зі справою прокурору дали добу.

Марія ОСТЕРСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.