Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Пенсійна реформа може вивести профспілки на Майдан

[10:38 24 июня 2011 года ] [ Українська правда, 23 июня 2011 ]

До листопаду-грудня 2010-го, коли спалахнув Податковий Майдан, про діяльність профспілкових організацій говорили мало.

Більше того, подеколи вона, ця діяльність, взагалі ставилася під сумнів. Вважалося, що профспілки — це здебільшого організації номінальні.

Інколи ще, правда, вигулькували питання майнового характеру. Федерація профспілок України ніяк не хотіла, та й не хоче, ділитися, відповідно до діючого законодавства, з вільними профспілками — майном, що дісталося їй у спадок із часів СРСР. Його оціночна вартість — 2 мільярди.

Однак, навряд чи подібного роду діяльність можна вважати дійсним полем діяльності самих профспілок.

Правове поле

Законом “Про профспілки” зазначається: “Професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки” — перша частина 2-ї статті, та “Держава визнає профспілки повноважними представниками працівників і захисниками їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів, співпрацює з профспілками в їх реалізації, сприяє профспілкам у встановленні ділових партнерських взаємовідносин з роботодавцями та їх об'єднаннями” — друга частина статті 13.

Читаємо далі: “Профспілки, їх об'єднання захищають право громадян на працю, беруть участь у розробленні та здійсненні державної політики у галузі трудових відносин, оплати праці, охорони праці, соціального захисту” — частина 1 21-ї статті. “Проекти законів, які стосуються соціально-економічних відносин, подаються відповідними органами виконавчої влади з урахуванням пропозицій всеукраїнських профспілок, їх об'єднань” — друга частина тієї ж статті.

Ну й, нарешті: “Профспілки, їх об'єднання мають право на організацію та проведення страйків, зборів, мітингів, походів і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників відповідно до закону” — 27-ма стаття.

Отже...

Про те, що “вивело зі сплячки”

Як виявилося, єдиним вагомим плюсом (!) прийняття Верховною Радою Податкового кодексу України стало те, що профспілкові організації зуміли згадати про своє пряме призначення. Профспілки зуміли самоорганізуватися, об'єднатися й спільно з іншими громадськими організаціями вивести тисячі людей — підприємців малого й середнього бізнесу — на Майдан.

Варто зазначити — на не політично заангажований Майдан.

Пізніше — АвтоМайдан. Ще пізніше — Весняний марш протесту.

Політика держави в соціально-економічному напрямку, здається, сама цього не очікуючи, зуміла породити абсолютно нову силу, що об'єднала в собі соціально-економічні інтереси Сходу й Заходу.

І ці інтереси аж ніяк не співвідносні з інтересами як уряду Миколи Азарова, так і з інтересами самого Віктора Януковича. Вони явно не на користь і самій ПР.

Ця влада звикла грати проти відмінних політичних сил, їхніх лідерів тощо, бо вже давно навчилася й справно вміє це робити. Натомість проти профспілок і самого громадянського суспільства — ще не доводилося.

Пенсійна реформа як виклик профспілкам

Тим часом, урядовий проект закону про пенсійну реформу, який 16 червня поточного року, як висловився спікер парламенту Володимир Литвин, “з відразою” був проголосований ВР у першому читанні, “за” 245 голосів — має всі шанси стати бомбою сповільненої дії. Її сьогоднішня влада фактично заклала під себе.

Іще напередодні голосування, 15 червня, Всеукраїнська громадянська акція “Вперед”, яка об'єднує більше 200 профспілкових та громадських організацій України, безпосередніх учасників Податкового Майдану, АвтоМайдану, Весняного маршу протесту — розповсюдила Заяву, де категорично виступила проти “доопрацьованого” за одну добу й знову внесеного до парламенту варіанту пенсійної реформи.

“Ми вимагаємо припинити черговий соціальний експеримент — пенсійний — і почати зміни в країні з головного — зі зміни економічної моделі, яка дозволить за рахунок зростання економіки створення робочих місць, збільшення реальних доходів людей розв'язати проблему наповнюваності Пенсійного фонду. І тільки після цього приступити до подальших кроків”, — зазначається в заяві.

Ініціатори ВГА “Вперед”, у випадку, “якщо наші вимоги буде проігноровано”, залишили за собою право проводити мирні акції протестів.

Вимоги були проігноровані...

Напередодні зі своєю Заявою виступив також і Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок та профоб'єднань.

“Проект розглянуто Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профоб'єднань, на всеукраїнських зборах представників профспілкових організацій, Національною тристоронньою соціально-економічною радою при президентові України. На жодному із заходів указаний законопроект не знайшов підтримки”, — зазначено в ній.

В “доопрацьованому” законопроекті, як стверджується в заяві, “не враховані основні пропозиції профспілок, проігноровано звернення громадян та інших громадських організацій, не враховані Рекомендації парламентських слухань від 16 лютого 2011 року на тему “Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення”.

Прямо про проведення “мирних акцій протесту” тут не говорять. Однак вказують, що “профспілками буде докладено всіх зусиль та вжито всіх можливих заходів для захисту конституційних прав громадян”.

Що, зрештою, і передбачає організацію й проведення тих-таки “мирних акцій протесту”.

Вивести людей на Майдан теоретично мала би Федерація профспілок України. Підстав більш ніж достатньо.

Адже владою — президентом, прем'єром — були проігноровані як прохання, так і вимоги ФПУ щодо відкликання із ВР законопроекту про пенсійну реформу, на доопрацювання. Більше того, залучати ФПУ — тут стверджують саме так — до обговорення цього законопроекту влада не хотіла.

Тим часом, у Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України вже вголос говорять про свою готовність взяти на себе організацію мирних акцій протестів проти урядової пенсійної реформи. Більше того, їх проведення планують уже на перші числа липня. Обіцяють, що акції будуть масовими.

“Якщо люди виходили на Майдан в мороз, то хто сказав, що вони не вийдуть туди в 30-тиградусну спеку?” — розмірковують профспілкові лідери.

І наостанок. В Україну знов їде місія Міжнародної федерації профспілок. Там стурбовані соціально-економічною ситуацією, що створюється в Україні.

Літо буде спекотним?..

Надія МИХАЛЬЧУК
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2011-07-01 05:42:04] [ Аноним с адреса 195.182.194.* ]

А с какой стати уровняли уголовников, не работавших вообще никогда, и женщин- которые работали много лет БЕСПЛАТНО на страну, которые рожали, ухаживали за детьми,досматривали за старыми , больными стариками в семье, становились безработнами по вине тупого бездарного правительства и не всегда получая даже мизерное пособие, при этом они имеют и общего стажа лет 15-20 -учеба- декрет -уход- безрабтица- и рабочего 10-15 лет. Всю жизнь приносили обществу пользу! Поче Явно грабительская идея украсть взносы у всех , кто вносил их менее 15 лет. А 10 лет платежей в пенс. фонд - кто имеет право украсть? Небходимо постепенно увеличивая пенсионный возраст, параллельно так же постепенно увеличивать и стаж. Но не вводить фашистскую дискриминацию по гендерному признаку. Именно женщины выполняют тяжелую не оплачиваемую работу рожают детей, ухаживают за младенцами, стариками и инвалидами, попадают в безработные - по вине бездарного криминального правительства, за все это поучая нищенское пособие. Безработных, кормящих матерей, ухаживающих за инвалидами, стариками - Тигипко приравнял к асоциальным элементам, наркоманам , пьяниц

[2011-07-01 05:37:34] [ Аноним с адреса 195.182.194.* ]

А с какой стати уровняли уголовников, не работавших вообще никогда, и женщин- которые работали много лет БЕСПЛАТНО на страну, которые рожали, ухаживали за детьми,досматривали за старыми , больными стариками в семье, становились безработнами по вине тупого бездарного правительства и не всегда получая даже мизерное пособие, при этом они имеют и общего стажа лет 15-20 -учеба- декрет -уход- безрабтица- и рабочего 10-15 лет. Всю жизнь приносили обществу пользу! Почему их ограбило правительство и оставило без пенсий??? Как у неработавших уголовников-зеков- у них пенс.возраст наступает резко с завтрашнего дня в 63 года!!!!! А в чем разница - почему , если есть трудовой стаж 15 лет - то состарился уже в 55 лет или со временем в 60. А если рабочего стажа на пол года меньше, зато общего стажа еще на 15-20 лет больше, так такие женщины ( а их большинство)- становятся старыми и достигают пенс. возраста аж в 63 года!Пенс- возраст- старение организма наступает равно для всех! Даже если у человека 25 лет –тюрмы ,а труда- 3 года- разве они медленнее стареют? Тут законно платить мизерную пенсию только на хлеб, но в том возрасте как всем. Явно грабите

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.