Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Опозиція та влада обмінялися звинуваченнями

[07:41 19 января 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 18 січня 2011 ]

Екс-прем’єр-міністр та лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко перед допитом у Генеральній прокуратурі сказала, що звернеться до тієї установи з вимогою розслідувати те, що вона назвала “необґрунтованим випуском” грошей та “незаконним виведенням” ресурсів з України в офшорні зони.

Майже одночасно Державна фінансова інспекція України оприлюднила інформацію про “численні порушення” уряду самої Юлії Тимошенко, а Національний банк заявив про спростування заяви щодо “необґрунтованої емісії”.

КРУ: удар на випередження?

За словами Петра Андрєєва, були виявлені суттєві фінансові порушення, а отримані дані свідчать про зловживання державними ресурсами та корупцію у використанні державних фінансів у багатьох сферах економіки.

Голова Державної фінансової інспекції сказав, що внаслідок “ручного управління” уряду Юлії Тимошенко додаткове навантаження на бюджет в минулому році перевищило 5 мільярдів гривень, а державний борг зріс на більше 96 мільярдів гривень.

Пан Андрєєв зазначив, що його установою зафіксовані порушення під час боротьбі зі свинячим грипом, а також під час “управління стратегічними запасами держави”.

Державна фінансова інспекція також ініціює перевірку діяльності Національного банку України. За даними установи, у 2008-2009 рр. були виявлені порушення в націоналізованих банках, а відповідальність за це несе, серед інших, і Нацбанк, — заявив керівник інспекції.

Нині триває реорганізація Головного контрольно-ревізійного управління в Державну фінансову інспекцію, як цього вимагає указ президента Януковича від 9 грудня 2010 року.

Тимошенко звинувачує владу в “прилюдних” злочинах

Натомість, Юлія Тимошенко перед черговим допитом у Генеральній прокуратурі звинуватила владу у фінансових “злочинах”. Вона сказала, що напише заяву, де викладе всі відповідні факти, відповідно до вимог закону.

За її даними, у 2010 році Національний банк “вдався до неконтрольованої емісії” майже 100 мільярдів гривень. Пані Тимошенко припустила, що “емісійні гроші” становлять близько половини бюджету України.

Лідер “Батьківщини” також сказала, що за її інформацією, минулого року з України до офшорних зон вивели майже 29 мільярдів гривень.

“Чи може в нормальній демократичній країні, яка живе без корупції, бути таке, щоб в офшорні зони за 2010 рік, в тому числі за допомогою емісії гривні, а це значить, через золотовалютні резерви країни, виведено суму, яка дорівнює доходам державного бюджету за 2010 рік”, — сказала вона.

Екс-прем’єр-міністр назвала це “відкритим прилюдним злочином” і поклала відповідальність за нього на команду чинного президента: “Це … робиться на чолі з Президентом України Віктором Януковичем”.

Пані Тимошенко також сказала, що опозиційні сили в парламенті ініціюватимуть звіт у Верховній Раді голови Національного банку Сергія Арбузова щодо нинішньої монетарної політики Нацбанку, а також наполягатимуть на створенні тимчасової слідчої комісії.

Окрім того, розповіла Юлія Тимошенко, опозиція вимагатиме звіту глави Кабінету міністрів Миколи Азарова: “Ми будемо наполягати на тому, щоб публічний звіт зробив також прем'єр-міністр відносно таких цифр, тому що все це веде до повного колапсу економіки України”.

Тоді як заяви керівника Головного контрольно-ревізійного управління в “БЮТ-Батьківщині” назвали “політичним замовленням президента Віктора Януковича з дискредитації опозиції”.

НБУ: заяви Ю. Тимошенко — безпідставні

Національний банк України у відповідь на заяви зроблені екс-прем'єр-міністром Тимошенко оприлюднив заяву, де спростував закиди про необґрунтовану емісію грошей. У повідомленні йдеться про те, що процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована і що жодної неконтрольованої емісії не було.

“Підтвердженням того, що випуск в обіг грошей був забезпечений реальним зростанням економіки і не провокував інфляційних процесів, є дані офіційної статистики. Зокрема, приріст споживчих цін у 2010 році склав 9,1%, значно сповільнившись, порівняно з 2009 роком (12,3%) і 2008 роком (22,3%)”, — йдеться у заяві Нацбанку.

У Генпрокуратури — нові питання до Тимошенко

Нові запитання щодо ймовірних зловживань бюджетними коштами до колишньої глави уряду виникли не лише в Контрольно-ревізійному управлінні, але і в Генеральної прокуратури.

Відомство поновило досудове слідство у кримінальній справі, порушеній проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання “кіотських грошей”, отриманих Україною за продані квоти на викиди парникових газів. Це зробили через два тижні по тому, як насамкінець 2010 року прокуратура оголосила про завершення слідства і дозволила Юлії Тимошенко знайомитися з матеріалами справи. Про зміну статусу справи та про поновлення досудового слідства, Тимошенко дізналася під час чергового візиту до Генпрокуратури 17 січня.

18 січня після допиту в Генпрокуратурі Юлія Тимошенко сказала, що внесла на розгляд слідчих клопотання про закриття кримінальної справи, порушеної проти неї за обвинуваченням у нецільовому використанні коштів, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу.

“За законом у них є 3 дні для відповіді. І я буду сподіватися, що саме слідчі, які дуже добре розуміють всю абсурдність пред’явленого обвинувачення, цю справу закриють”, — сказала екс-прем'єр-міністр.

Знову про гроші за повітря

Тимошенко повідомила, що у понеділок під час допиту в Генпрокуратурі слідчі ставили їй запитання щодо використання екологічних коштів для виплати пенсій і заробітних плат у бюджетній сфері.

“Моя відповідь була однозначною: я забезпечувала сплату пенсій і заробітних плат, але гроші Кіотського протоколу — екологічні гроші — всі знаходяться і знаходилися на спецрахунку Міністерства екології і вони не витрачалися”, — сказала екс-прем‘єр.

За її словами, слідчі пояснили поновлення досудового розслідування виникненням додаткових питань.

Потребу Генпрокуратури у поновленні досудового розслідування Тимошенко ще раніше пов’язала з тим, що слідство, на її думку, зайшло у глухий кут.

Щоденні виклики до прокуратури Тимошенко пояснює намаганням влади перешкодити її найближчим політичним планам. За прогнозами екс-прем‘єра, її переслідування закінчаться не раніше, ніж чинний президент Віктор Янукович відійде від влади.

Голова Державної фінансової інспекції України Петро Андрєєв у вівторок оприлюднив дані про аудит національної економіки, який Головне контрольно-ревізійне управління України розпочало навесні минулого року за дорученням президента Януковича. Досліджуваний період: з 2008 року до початку 2010 року.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.