Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Негативна енергетика, навіяна газом

[16:49 07 февраля 2012 года ] [ Україна молода, № 19, 7 лютого 2012 ]

Янукович у Німеччині скаржився на Росію й вислуховував повчання з приводу Тимошенко.

Січнева поїздка Президента України в Давос змусила оглядачів говорити про те, що Віктора Януковича тримають у міжнародній ізоляції. Ще б пак: графік зустрічей глави держави з учасниками бізнесфоруму у Швейцарії був аж надто куцим. Із польським та азербайджанським колегами можна без проблем зу­стрітися і в будь-якому іншому місці, а справді впливові західні лідери Януковича в Давосі проігнорували. Тиждень по тому Віктор Федорович спробував поліпшити картину під час поїздки в Мюнхен на 48му конференцію з питань політики безпеки — зокрема, за рахунок зустрічі з державним секретарем США Хілларі Клінтон. Поширюючи фотозвіт із цих переговорів, пресслужба Банкової вочевидь прагнула заявити про “дипломатичний прорив”. Але цю бесіду навряд чи назвеш для Януковича приємною.

Лейтмотивом мюнхенських заяв Президента стали нарікання на скрутне становище України у зв’язку з газовими проблемами. “Ми зіштовхнулися з викликом, з яким навряд чи зараз зіштовхується будьяка інша європейська країна. Згідно з украй невигідним для нас контрактом, Україна сьогодні повинна платити непомірно високу й економічно не обґрунтовану ціну за газ у 516 доларів США за тисячу кубометрів. При цьому ми повинні закуповувати удвічі більше палива, ніж нам потрібно”, — цитує главу держави відомча пресслужба.

У своєму виступі Президент висловив низку зауважень на адресу Росії. Зокрема, з приводу будівництва “так званих альтернативних маршрутів”. “При імплементації енергетичних проектів визначальними повинні бути економічна доцільність і дотримання екологічних вимог, а не політичні інтереси окре­мих держав”, — наголосив Янукович. Він порівняв виклики енергетичної безпеки з воєнними й зауважив, що в цьому контексті йдеться “про зобов’язання держав не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших”.

Віктор Янукович заявив, що задля досягнення балансу між Україною, Росією та Євросоюзом офіційний Київ готовий іти на створення газотранспортного консорціуму. В інтерв’ю німецькій пресі Янукович відзначив, що розподіл активів міг відбутися за такою схемою: Росія та ЄС — по 33%, Україна — 34%.

Тема ув’язнення Тимошенко — як же “на Європі” без цього? Глава Держдепу Хілларі Клінтон заявила, що США стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя в Україні, й закликала Київ знайти спосіб для звільнення екс-Прем’єр-міністра. У свою чергу, Янукович укотре повторив, що покарання Тимошенко пов’язане з суворим законодавством, яке, не виключено, треба міняти. Він також запевнив пані Клінтон, що українська сторона не проти обстеження Тимошенко іноземними медиками.

Розмовляючи з журналістами, Янукович поскаржився, що процес євроінтеграції України пов’язали зі “справою Тимошенко”. “У мене є всі моральні підстави сказати: все, що ми робимо зараз, є ефективною роботою, і єдиною перешкодою на цьому шляху в нас стало питання екс-Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко”, — визнав Янукович.

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.