Прем’єрміністр Микола Азаров, схоже, не надто вірить в успіх московського діалогу гаранта української Конституції. Принаймні головна думка, якій Микола Янович присвятив левову частку вчорашнього засідання уряду, стосувалася енергоощадливості. Прем’єр вважає, що його нову улюблену ідею — імпортозаміщення — треба реалізовувати через програми збереження енергії. “Бюджет 2012 року має стати бюджетом розвитку через енергоефективність”, — не втримався він від чергової фрази- гасла.
Під словом “заміщення” Микола Янович розуміє не тільки перехід iз газу на вугілля, а й кінець практики, коли українці масово обігрівали (і продовжують це робити) своїми теплоносіями високі шари атмосфери. Щоби зрозуміти, на чому можна заощадити, пан Азаров традиційно вирушив у народ. Місцем чергової вилазки його помічники обрали Київську школу №18, де пильний погляд Прем’єра виявив автономну теплову насосну установку. “Поперше, тепер школа має гарантоване автономне тепло і гарячу воду. Подруге, термін окупності — близько п’яти років, але вже з першого дня роботи це устаткування економить такий дорогий зараз газ”, — ковзаючи поглядом по паперу, поділився емоціями очільник уряду і постановив усім переймати досвід. Навіть вказав назву київського підприємства, що випускає енергозберігаючі покриття для електричних плит, бойлерів, хлібопекарень. У якого, мовляв, треба цей товар купувати. Бо негоже, якщо електроплити у Південній Кореї чи Азербайджані мають київське покриття, а у нас — ні.
Відповідальним за процес Прем’єр визначив Державне агентство з питань енергозбереження. Адже сьогодні — на спільну і повністю консолідовану думку Прем’єрміністра Азарова та директора того самого підприємства, що дозволяє заощаджувати тепло — жодної користі ця держструктура для держави не приносить.
А тим часом
Подумаєш, Ботсвана... Це сильна і могутня держава!
Учора Микола Азаров оприлюднив інформацію тижневої давності про рейтинг України, який присвоїв нам Всесвітній економічний форум. Сумна статистика — що Україна знаходиться на 82-му місці у світі, поряд iз Ботстваною, Трінідадом і Тобаго, а також Намібією — чомусь дуже втішила нашого Яновича. Мабуть, Прем’єр зосередив увагу лише на динаміці рейтингу, а наша держава таки поліпшила свою позицію: торік ми були 89-ми. Свою радість пан Азаров намагався висловити якось повізантійськи вітієвато: “Днями експерти і журналісти несподівано порадували уряд. Ви знаєте, нас і критика стимулює. Але краще — об’єктивна оцінка експертів”. Тим часом поза увагою Прем’єра залишилися деякі інші малоприємні нюанси: найбільшими проблемами у нас, на думку тих самих об’єктивних експертів, лишаються корупція, податкове регулювання, доступ до фінансування та неефективна державна бюрократія.
Ну а за деякими пунктами рейтингу ми аж ніяк не на почесному 82-му місці. Скажімо, у макроекономічному становищі ми 112-ті, за ефективністю ринків товарів — 129-ті, розвитком фінансового ринку — 116-ті, рівнем інновацій, до яких закликає Прем’єр, — 93-ті...
Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[17:34 06 апреля]
[15:10 06 апреля]
[07:00 06 апреля]
17:10 06 апреля
12:30 06 апреля
11:30 06 апреля
11:00 06 апреля
10:30 06 апреля
09:30 06 апреля
09:00 06 апреля
[13:45 05 апреля]
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.