Добитись перегляду газових домовленостей міністру палива та енергетики Юрію Бойку, який наприкінці минулого тижня літав на переговори у Білокам’яну, не вдалося. Втім, голова “Газпрому” Олексій Міллер закинув наживку. За словами Міллера, якщо українська сторона підтримає ідею злиття “Нафтогазу” та “Газпрому”, вони зможуть постачати нам газ за внутрішніми цінами. Наразі це трохи більше 60 доларів за тисячу кубометрів. Щоправда, щоб заслужити “суперціну”, “Нафтогазу” недостатньо буде віддатись у добрі руки Москви — перед цим він змушений буде сплатити 12,1 мільярда доларів “РосУкрЕнерго” (яка на 50% належить все тому ж “Газпрому”).
Російська преса пише, що Україна уже отримала “в подарунок” 30% знижку на газ навесні, через що бюджет РФ втратив три мільярди доларів. За цю послугу Росія очікує отримати економічні уступки. “В газовій сфері такими може бути тільки можливість контролювати газотранспортну систему, через яку все ще йде левова часка експорту в Європу. Київ спробував перевести усе це на жарт, але в кінцевому підсумку зійшлись на ідеї спільного підприємства, у яке “Газпром” внесе родовища, а українська сторона урівноважить їх активами у видобуванні, транспортуванні та збуті”. У Росії чомусь забули, що за знижку на газ українська влада дозволила їхньому флоту залишатись на території України. Тепер виходить, що, окрім флоту, наша влада пообіцяла ще й трубу…
“На жаль, українська сторона говорить про перегляд домовленостей, але нікому достеменно не відомо, про що ж йдеться. Які саме пункти хочуть переглянути? Що ми можемо отримати, окрім зниження цін? — каже директор енергетичних програм Центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Володимир Саприкін. — Сама ідея обміняти знижку на газ в обмін на приєднання “Нафтогазу” неадекватна. З 2014 року Росія почне вирівнювання внутрішніх та експортних цін, тож як можна віддати газотранспортну систему в обмін на кількарічну знижку. Крім того, у Росії є різні зони, у яких різні ціни на газ для населення. До якої зони хочуть прирівняти Україну? Тобто це якась фантастична пропозиція. Зрозуміло, що Росія хоче забрати усю нафтогазову систему України. Сама ідея об’єднання “Газпрому” і “Нафтогазу” є для нас згубною”.
Зіновія ВОРОНОВИЧ
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.