Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

На панщині пшеницю жатимуть...

[09:06 01 апреля 2015 года ] [ Україна молода, № 44, 1 квітня 2015 ]

На підконтрольних бойовикам територіях вводять мультивалюту та продуктові картки на харчування.

Ситуація на підконтрольних бойовикам територіях “ДНР” та “ЛНР” усе більше набуває ознак гуманітарної катастрофи. Зрозумівши, що від бойовиків грошей не дочекатися, донбасівці згадали про українську владу. Правда, дуже своєрідно. “Жити хочу в “ДНР”, але Україна та українська влада має виплатити мені пенсію, мені ж потрібні гроші, щоб харчуватися”, — наївно заявила донецька пенсіонерка, яка стала “зіркою” інтернету.

“Влада” самопроголошених республік теж шукає виходу із ситуації. Оскільки продовольчі пайки, отримані від Росії, досі потрапляли до підконтрольних бойовикам торгових точок, а грошей у людей катастрофічно не вистачає, було прийнято рішення про обмін їх на... трудову повинність. “Ми разом із керівником центру відновлення “ЛНР” Олександром Дроботом розробили новий проект, який надаватиме людям змогу працювати за продовольчі товари”, — заявив днями самопроголошений мер міста Брянка Микола Моргунов. Ще одним кроком до вирішення “продовольчої кризи” стало введення в “ЛНР” талонів на харчування у соціальних їдальнях — для “забезпечення необхідного контролю та підвищення ефективності роботи”, повідомили в “мінпраці та соцполітики “ЛНР”. Списки осіб, які отримають право на безкоштовне харчування, будуть складати і затверджувати адміністрації міст і районів “ЛНР”, узгоджуючи їх iз “міністерством праці”. Щоправда, критерії розподілу талонів і порядок їхнього розповсюдження наразі не відомі.

А в “ДНР”, щоб оживити ринок, було прийнято рішення запровадити розрахунки різними валютами. Поки що на ринках цінники стоять у гривнях та російських рублях (курс 1:2), а в перспективі, як заявила “міністр фінансів “ДНР” Катерина Матющенко, вони планують зробити рубль офіційною валютою “ДНР” і дозволити вільний обіг доларів та євро. Утiм і це не рятує ситуацію. “Яка нам уже різниця, чим розраховуватись, коли ніяких грошей немає. Приходиш на базар, а там ціни в рублях. А звідки вони можуть бути, коли ніхто пенсій і зарплат в рублях не отримує? Ми готові терпіти, але нехай хоч щось роблять, а то лише обіцяють”, — поділилася з “Україною молодою” одна з донеччанок, яка підтримувала “ДНР”.

А доки одні ще сподіваються на манну небесну, інші учасники “референдуму” починають потрошку “прозрівати”. “Ми раніше нарікали, що маємо маленьку пенсію від України у розмірі 1200 гривень. Проте зараз ми взагалі нічого не маємо. Обіцянки від очільників “ДНР” щодо пенсій залишаються обіцянками, а жити немає за що. Місто розбите, нічого немає, не за те ми голосували” — розповіла пенсіонерка пані Марія, діти якої переїхали до Києва, а вона з чоловіком лишилася в Донецьку.

Тим часом ситуація може ще більше загостритися. Як повідомило офіційне представництво ООН в Україні, через недофінансування вони припиняють роздачу продовольства жителям окупованих територій. А відомий “борець за права Донбасу” Моторола тим часом дарує своїй коханці черговий суперкрутий автомобіль.

Катерина БАЧИНСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.