Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Мітинг робить свою справу

[11:24 29 марта 2012 года ] [ Голос України, 29 березня 2012 ]

“Вимагаємо справедливого розслідування!” — під таким гаслом учора біля Генеральної прокуратури України підприємці столичних ринків Деснянського району провели мітинг.

Вийти на вулицю людей змусив так званий “наступ на ринки”. Учасники акції переконані: випадки знесення торгових точок та яток, які трапляються у столиці дедалі частіше, відбуваються неправомірно. Підозрюють, що території базарів просто звільняють для представників великого бізнесу. Розібратися в ситуації та навести порядок протестувальники просили самого Генерального прокурора країни. Вони підготували та передали відповідне письмове звернення. На цьому все могло б і закінчитись, але... Буквально за кілька хвилин після початку мітингу до його учасників вийшов прокурор міста Києва Анатолій Мельник (на знімку праворуч). Вислухавши претензії мітингувальників, чиновник запросив їх сісти за стіл переговорів. Натовп обнадійливо зітхнув: “Ну якщо вже прокурор вийшов, то точно щось буде змінено”.

Учорашній мітинг можна з легкістю назвати зразково-показовим. Не встигли протестувальники розгорнути свої плакати, як до них підійшли правоохоронці: “У вас мітинг було заявлено до 11-ї години. Намагайтеся робити все так, щоб не порушувати громадський порядок. Які у вас вимоги? Ви хочете, щоб до вас хтось вийшов, чи бажаєте самі пройти до приймальні?”. За кілька секунд, оговтавшись від такої люб’язності, голова Вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка розставила все по своїх місцях:

— Нехай до нас вийдуть — ми зачитаємо свої вимоги і передамо звернення. Ми сьогодні прийшли до Генпрокуратури просити навести в Деснянському районі порядок. Вимагаємо відставки прокурора району, голови райдержадміністрації, його заступника, начальника міліції...

Учасники мітингу переконують: замість того, щоб наводити лад у районі та розвивати його, поліпшувати криміногенну ситуацію, чиновники тільки те й роблять, що зносять ринки. “Люди втомилися щодня чекати і боятися, що хтось прийде і знесе їхні робочі місця. Просто хочуть працювати, забезпечувати свої сім’ї, мирно жити”, — каже Валентина Коробка.

Щоб почути вимоги з перших уст, до мітингувальників вийшла начальник управління ГПУ з розгляду звернень та прийому громадян Антоніна Дисак: “Ми щойно всі документи у вашій справі підняли, доповіли керівництву. Якщо у вас є бажання поспілкуватися особисто, ви можете зайти до приймальні і вас приймуть. Усі ваші питання, я думаю, ми зможемо вирішити”.

Та дійти до приймальні Генпрокурора протестувальникам не вдалося. Завадив цьому черговий “високопосадовий гість”. Особисто поспілкуватися з учасниками акції вирішив і прокурор міста Києва Анатолій Мельник. Почув ті само вимоги. Відповідь його, щоправда, також оригінальністю не вирізнялась: “Під’їжджайте до прокуратури міста. Ми з вами поспілкуємося. Будуть прокурори районів, зможете поставити їм запитання”.

Підприємці такою увагою, здається, були приємно здивовані. І поки ініціативна група збиралася на візит до прокурора, прості учасники акції ділилися своїми проблемами. Як з’ясувалося, більшість із них — торговці з ринку біля станції метро “Лісова”.

— Вони (чиновники, бізнесмени) воюють і нам не дають працювати, — розповідає приватний підприємець Інна. Каже: відколи рік тому влада заходилася благоустроювати територію біля станції метро, її спокійне життя закінчилося. Нині нібито на ринку затишшя, зносити торгові точки припинили. Та чи надовго — ніхто не знає. От і доводиться щодня чекати найгіршого. — Ми хочемо, щоб нас просто залишили у спокої.

— Набридло кожен день як на пороховій бочці жити, — продовжує продавчиня Марина. Уже 10 років вона працює на ринку біля метро “Лісова”. Якщо його не стане, де шукати роботу, не знає. — Якби влада відкрила заводи, фабрики, підприємства. Сказала: йдіть люди, працюйте — це одна справа. Але ж ніхто нам ніяких робочих місць не пропонує. Натомість намагаються позбавити навіть тих, які ми самі для себе створили.

Тим часом ініціативна група таки потрапила на прийом до прокурора міста. Кажуть: удалося нарешті поговорити по суті. Але чим усе це закінчиться, говорити зарано. Поки що певні в одному: мітинг свою справу зробив, їхні вимоги почули.

Тетяна ГРАДОБЛЯНСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.