Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Країна гине без металу

[12:27 16 февраля 2010 года ] [ Україна молода, №29, 16 лютого 2010 ]

Металурги відновили роботу і сподіваються на десятивідсоткове зростання упродовж року.

Січень нинішнього року продемонстрував доволі оптимістичну картину: обсяги виробництва чавуну, сталі й прокату зросли на 20—26 відсотків. Для України, валютні надходження якої найбільше залежать від роботи металургів і хіміків, така новина може означати багато. Виробництво гірничо—металургійної продукції продовжуватиме зростати впродовж року, запевняють експерти. Правда, в оцінках дещо розходяться: найбільш сміливі прогнози на ринку — до 16 відсотків. Однак більшість експертів стримано пророкують: виробництво збільшиться максимум на 12 відсотків. “У 2010 році обсяг виробництва української металургії зросте на 8—12 відсотків порівняно з показниками 2009 року”, — зазначив заступник начальника департаменту з питань металургійного комплексу ДП “Держзовнішінформ” В’ячеслав Попов.

У профільному міністерстві до прогнозів ставляться трохи обережніше. “Ми вважаємо, що зростання можливе при повному забезпеченні сировиною (у першу чергу коксівним вугіллям) — ситуація на ринках зараз дозволяє робити такі прогнози. Але наш прогноз трошки стриманіший. Відсотків 10 — це можливо”, — вважає міністр промислової політики Володимир Новицький.

Сприятиме металургам і поступове зростання попиту на їхню продукцію як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. “Враховуючи низький базис порівняння, можна передбачити, що зростання внутрішнього споживання цього року становитиме приблизно 10—15 відсотків”, — відзначив В’ячеслав Попов. Працювати ж на зовнішніх ринках буде трошки складніше — очікується зростання конкуренції, ключовим чинником у якій стане контроль над собівартістю металопродукції. При цьому тенденція загрожує як українським, так і світовим виробникам.

“Поточний рік характеризуватиметься все ще досить низьким рівнем споживання з боку базових металоспоживчих галузей, високою конкуренцією на ринку металопродукції, зростанням цін на сировинні матеріали”, — прогнозує заступник начальника департаменту з питань металургійного комплексу ДП “Держзовнішінформ”. Водночас різких стрибків цін (не рахуючи можливих форс—мажорів) на ринку бути не повинно.

Коментар

Влада стимулюватиме попит

“Оскільки на сьогодні кризові явища в металургійній галузі остаточно не подолані, зберігається і посилюється висока залежність галузі від експорту металопродукції при зменшенні обсягів споживання металу на внутрішньому ринку”, — констатував міністр економіки України Богдан Данилишин. Тож подальший розвиток даної галузі “має здійснюватися через механізми стимулювання внутрішнього попиту на металопродукцію”, — підсумував він.

Ольга БЕВЕЗ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.