“Якщо противник продовжить просування на цьому відтинку, воно цілком може набути катастрофічного характеру для всього флангу нашого угрупування, яке оперує південно-східніше Покровська”, — наголошує Машовець.

Водночас він зауважує, що цей задум РФ “не є таємницею для українського командування”. Поки ЗСУ продовжують утримувати район Гірник — Желанне Друге — Олександропіль — Курахівка це забезпечує сталість їхньої оборони по річці Вовча в районі переправ, наголошує експерт.

ЗСУ

Автор фото Getty Images

Українська армія стримує наступ росіян біля Покровська і Селидового

Тобто це дає можливість не лише постачати угруповання біля Невельського, але й оперативно вивести його у разі необхідності.

Ба більше, Машовець пише, що передові підрозділи ЗСУ вже почали організовано та поступово відходити з цього плацдарму, ведучи ар'єргардні бої з противником.

Раніше аналітик писав про величезну диспропорцію сил сторін на цій ділянці фронту. За його словами, Невельський плацдарм з українського боку тримає лише декілька батальйонів “неповного складу”. Протистоїть їм армійський корпус РФ (може налічувати від 15 до 30 тисяч бійців).

Відповідно, в таких умовах тримати позиції надзвичайно складно. Але і вивести з оточення невеликий за чисельність гарнізон простіше.

Який план у російської армії на Донбасі

В українському командуванні кажуть, що РФ не полишила плани наступу на Покровськ і зараз саме займається укріпленням флангів свого угруповання.

“Вони намагаються зміцнити фланги, щоб підійти ближче до Покровська, напівоточити його, а потім почати стирати місто дощенту”, — розповідає кореспонденту ВВС Абдужалілу Абдурасулову майор Сергій Цехоцький з 59-ї бригади.

ЗСУ
Автор фото 59 ОМБР ім. Якова Гандзюка
Артилерія 59-ї мотопіхотної бригади ЗСУ відбиває штурм росіян наприкінці серпня. Цей підрозділ утримує позиції біля Невельського і Красногорівки

 

Підполковник Олег Дем'яненко, який командує танковим батальйоном 110-ї бригади, також каже, що російські війська зараз просуваються з флангів, замість прямого штурму Покровська.

Однак він стверджує, що зараз росіяни зосереджені здебільшого на південному фланзі — це Курахівський напрямок.

Російські війська атакують українські позиції невеликими групами і часто без бронетехніки, кажуть військові.

“Вони посилають двох-трьох людей, які намагаються дістатися до певної точки на полі, — пояснює Цехоцький. — Потім інші також намагаються дістатися до цієї точки. І коли в них там збирається 10-15 осіб, то вони намагаються атакувати нас”.

РФ

Автор фото Getty Images
Цивільні терміново евакуйовуються з Покровська і сусідніх населених пунктів через стрімкий наступ російської армії

 

Район Курахового складний як для оборони, так і для наступу, тому що він рівнинний, каже Назар Войтенков з 33-ї бригади.

“Ми постійно обстрілюємо поля. Росіяни втрачають тут транспорт і людей”.

За його словами, його бригада успішно утримує позиції на передовій.

Курахове пов’язане з Покровськом дорогами, які є частиною інфраструктури для переміщення військ і постачання на лінії фронту.

Якщо росіяни візьмуть це місто, то вони можуть піти на північ, щоб атакувати Покровськ з нового напрямку, каже аналітик DeepState Роман Погорілий.

Інша можливість полягає в тому, що вони можуть атакувати з тилу українські війська у Вугледарі, додає він. Це місто на південній ділянці лінії фронту на Донбасі, яке росіяни намагалися захопити з початку свого повномасштабного вторгнення.

На початку осені армія РФ посилила свій натиск на Вугледарському напрямку, захопила населені пункти на схід і захід від міста та близька до того, щоб обмежити шляхи постачання українського гарнізону.