Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Коли білий халат не годує

[14:22 20 июля 2012 года ] [ Україна молода, № 105, 20 липня 2012 ]

Київським лікарям не платять зарплати. Бо гроші пішли на задобрення пенсіонерів?

Київські медики не пригадують чогось подібного за останні десять років. Уже два тижні їм без жодних адекватних пояснень затримують зарплатню. Регіональний орган управління — Головне управління охорони здоров’я при міській адміністрації — як води у рот набрало. Лікарям не дозволяють говорити про проблему та писати скарги. Керівники столичних лікарень лише розводять руками — мовляв, грошей нібито не стало через єврочемпіонат.

Певне “покращення” поки що прийшло лише до працівників міської станції швидкої допомоги. Їм 11 липня таки виплатили зарплату за минулий місяць. У решті медзакладів, якими опікується місто, а не безпосередньо міністерство, лікарі працюють на правах волонтерів.

Найбільше страждають найбідніші

“У нас уже мав бути аванс за липень — 15—18—го числа. Але за червень ще не дали зарплатні, — розповідає нам на правах анонімності медпрацівник однієї зі столичних лікарень Ірина. — Добре хоч “швидкій допомозі” виплатили, бо це ж узагалі ганьба була б. А всі решта лікарень, підпорядкованих Головному управлінню охорони здоров’я, з 5 числа не бачать грошей. На роботу ми поки що ходимо, але все частіше заходять розмови про страйк”.

Пані Ірина зазначає, що і вона, і її колеги опинилися в патовій ситуації. Адже керівництво медичних закладів забороняє підлеглим звертатися до столичної адміністрації, ради та Управління охорони здоров’я з вимогами та скаргами. Жінка каже: їх залякують звільненнями навіть за поширення інформації про затримку зарплатні. А київська телефонна послуга “Кожен дзвінок важливий” — “гаряча лінія” 15—51 Черновецького, а тепер Попова — чує не всіх, бо не розглядає анонімні звернення. Відтак проблеми нібито і немає.

Найприкріше, що від без­грошів’я найбільше страждають ті, кому зарплати і без того вистачало лише на найнеобхідніше. Медики зазначають у коментарі для “УМ”, що чи не половина персоналу столичних лікарень у Києві не мешкає. Приїжджі переважно працюють медсестрами, санітарками та реєстраторками з найнижчими ставками, значну частину заробленого витрачаючи на проїзд до Києва і назад — іноді це до 40 гривень на день.

“Наприклад, медсестра “брудними” отримує 1200 гривень, медсестра вищої категорії — 1370 гривень. Приїжджі працюють за такі гроші, бо кияни не дуже погоджуються стільки отримувати. А в селах і райцентрах роботи просто немає, — каже пані Ірина. — Крім того, ті медики, що пішли у відпустки, відпочивають удома, оскільки не можуть кудись поїхати — бо ж не виплатили відпускних”.

“Євро “з’їло” все”

Тим часом у Київраді, схоже, і насправдi проблеми не бачать. Обмежуються лише інформацією про певне недоотримання коштів сферою охорони здоров’я. “Цього року Державний бюджет покрив лише 60% коштів, необхідних місту на сферу охорони здоров’я. При цьому столиці довелося вкласти чималий ресурс у гідну підготовку до Євро—2012. Тепер, щойно з’являється додаткова фінансова можливість, ми спрямовуємо гроші на медицину, освіту та соціальний захист”, — пояснює на своєму сайті колишня співголова “Блоку Черновецького” Алла Шлапак.

До речі, про Євро—2012. Медикам головні лікарі на запитання про зарплатню так і відповідають: “Євро з’їло все”, і не радять найближчим часом чекати ні муніципальних надбавок, ні зарплат. У деяких медзакладах пообіцяли розрахуватися 25 липня. Проте кілька таких “дедлайнів” називали і до цього — ще в перших числах місяця.

Гроші спрямували на вибори?

Однак член бюджетної комісії Київради Андрій Странніков каже, що Євро—2012 — не більше, ніж ширма, за якою влада намагається приховати істинні причини заборгованостей. “Чемпіонат не міг “усього з’їсти”, бо на сьогодні міський бюджет по об’єктах Євро розрахувався повністю. Більше того, не так давно Головне управління з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу доповідало про повернення частини коштів, які не витратили, до бюджету”, — каже “Україні молодій” Андрій Странніков. За його словами, істинна причина затримки зарплат — проблематичне надходження коштів до загального фонду міського бюджету та переорієнтація коштів на “популістські статті” перед виборами.

“Надходження до бюджету погано відбувається від продажу чи оренди землі — станом на квітень виконання плану щодо продажу землі було на рівні 25%. Плюс до того — цього року КМДА хоче щедро розрахуватися з пенсіонерами і малозабезпеченими. Адже видаткову частину програми “Турбота” було збільшено аж на 430 мільйонів гривень, — каже пан Андрій. — Згадаймо ще, що останні роки Київ постійно бере кредити. У такій ситуації не могло обійтися без постраждалих”.

Цитата

Тетяна Монтян, юрист:

— Абсолютно не дивно, що на всіх язиках мовчить збанкрутіла клоунська мерія. Не дивно, що мовчать головні лікарі — бо ж посади значно дорожчі за честь, совість, самоповагу та професійну солідарність iз не настільки “успішними” в адміністративному плані колегами. А деякі головні лікарі взагалі навіть у депутати зібралися — від Партії регіонів, звісно. Нащо ж рота роззявляти?

А тим часом...

Попри затримки із зарплатнею, Київська міська адміністрація заявляє, що, аби медична допомога у столиці стала ефективною, “місто не пошкодувало ні сил, ні ресурсів”. Мовляв, “цьогоріч на утримання станції швидкої медичної допомоги Київ виділив на 38,2% більше коштів, ніж минулого року. Тобто швидка медична допомога отримує на 546,9 тисячi гривень більше”, — йдеться у відповіді на запит “України молодої”. Причин, через які лікарі “швидкої” отримали гроші за червень із запізненням, а за липень ще не отримали авансу, нам не назвали.

Максим САВЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.