Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Кібервійськами міста не беруть. П'ять уроків української війни, які стали несподіванкою для НАТО. Розбір WSJ

[07:20 07 июля 2022 года ] [ Forbes-Украина, 6 июля 2022 ]

Захід готувався до високотехнологічних конфліктів із хірургічно точними ударами та перемогами малою кров'ю. Найбільша за 80 років сухопутна війна в Європі виявилася зовсім іншою, пише Wall Street Journal. Forbes вибрав головне.

 Президент США Байден і генсек НАТО Єнс Столтенберг пообіцяли підтримувати Київ у війні стільки, скільки українцям потрібно для перемоги. Як довго триватиме війна? Багато в чому це залежить від того, як розвиватимуться бойові дії.

Фахівці НАТО з питань військового планування вивчають озброєння, тактику, логістику й інші фактори у пошуках інформації, яка може дати Україні перевагу прямо зараз, а НАТО — у можливих майбутніх конфліктах.

“Ми уважно стежимо за війною в Україні. Вчимося, адаптуємось, — каже новий начальник Генерального штабу Великої Британії генерал Патрік Сандерс. — Ми переосмислюємо війну”.

Російсько-український конфлікт став для професійних військових чимось на зразок лабораторії. І не тільки тому, що він обернувся величезною кров'ю для військових та цивільних. Інформації більше, ніж достатньо. Це перша велика війна, відомості про яку майже в реальному часі надходять із соцмереж.

Вперше за останні десятиліття у війні беруть участь великі, більш-менш сучасні та відносно рівні сили. Інші війни останніх десятиліть були або зіткненням сучасної армії проти технічно слабкого супротивника, або не мали такого масштабу.

Деякі уроки війни не нові. Наприклад, конфлікт вкотре показав, як важливо мати сильних лідерів і регулярні поставки. Інші уроки стали несподіванкою. Ось п'ять головних.

Урок 1. У бою вже не сховаєшся від очей ворога

Виявилося, що сучасне поле бою вже не має затишних місць та чітких кордонів. Безпілотники й електронне спостереження із Землі та з космосу зробили маскування куди складнішим завданням, ніж вважалося лише кілька років тому.

Урок 2. Сучасна війна виявилася не такою вже й сучасною

Вторгнення Росії показало: “якщо хочеш запобігти конфлікту, треба бути готовим битися”, — каже генерал Сандерс. Військові теоретики вважають, що це тривожний сигнал для Заходу, який звик сприймати війну як щось високотехнологічне і не передбачає прямого бойового зіткнення, коли удари здалеку наносяться з хірургічною точністю.

Конфлікт в Україні виявився іншим: він перетворився на війну на виснаження з обстрілами з важкої артилерії, як у двох світових війнах.

“Сучасна війна не така сучасна, як вважалося, — каже колишній офіцер сухопутних сил і аналітик міноборони США Біллі Фабіан. — Масовані наступальні дії руйнівні та спричиняють величезні втрати”. Конфлікт вже загрожує стати одним із найкривавіших у сучасній історії.

Урок 3. Потрібно берегти єдність

На саміті НАТО в Мадриді, який завершився минулого тижня, наголошувалося на цінності трансатлантичного партнерства у веденні війни. Представники Альянсу кажуть, що це стало очевидним у 2011 році, коли НАТО втрутилося у громадянську війну в Лівії та європейські сили були змушені покладатися на американські постачання.

В українському конфлікті співпраця варіюється від надання зброї до санкцій проти Росії. Єдність не привела до перемоги над росіянами, але вона багаторазово посилила вплив західної допомоги на перебіг війни, кажуть урядовці НАТО.

Урок 4. Військові склади мають бути повні під зав'язку

Постійні обстріли з обох боків показали, наскільки важливо мати повні склади зброї та боєприпасів. Величезні запаси Росії надавали їй перевагу на полі бою, але аналітики вважають, що Москва вже зіткнулася з дефіцитом деяких видів озброєнь.

Західні союзники України також змушені переглядати військово-промислові плани. Вони поставили Києву багато техніки та боєприпасів, які призначалися їхнім власним арміям. “Один із уроків війни в Україні: нам потрібно більше порядку у формуванні запасів, — сказав один із високопосадовців НАТО. — Те, що витрачається там за кілька днів чи годин, доведеться везти кілька тижнів, а виробляти — кілька років”.

Урок 5. Важливі навички загальновійськового бою

У перші тижні війни українці захищали міста від російських танків і бронетехніки, майстерно використовуючи західні переносні протитанкові комплекси. Здається, саме вони відіграли вирішальну роль. Насправді запорукою успіху стали скоординовані дії різних родів військ — те, що називають загальновійськовим боєм.

“Успіх визначатиметься скоординованим використанням різних видів озброєнь та військових навичок. І масовістю”, — каже Сандерс. Безпілотники плюс традиційна артилерія. Високотехнологічна розвідка плюс звичайна легка піхота у міському бою — все це виявилося ефективним.

Забуті уроки

Інші уроки не назвеш новими. Українська армія поступається супротивникові в озброєності та чисельності, але люто бореться за свою землю. “Воля до перемоги є вирішальним фактором”, — говорить генсек НАТО Столтенберг.

Не можна забувати й інший урок, добре відомий із Другої світової. Кількість — це вже сама по собі якість. Російські війська демонструють низький моральний дух і дисципліну, але мають величезну вогневу перевагу. “Навіть погано мотивована армія може зруйнувати вашу країну, — каже високопосадовець НАТО у відставці Джеймі Ші. — Піхота, можливо, не рветься вперед. Але артилерія все одно продовжує завдавати ударів”.

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.