Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Канали Шуфрича та Порошенка лякають Україну блекаутом. Врятує Ахметов! Дослідження

[08:30 24 ноября 2021 года ] [ Лига Бизнес, 23 ноября 2021 ]

З вересня ЗМІ почали масово публікувати новини про можливі віялові відключення електроенергії. Ми розібрались, хто та скільки.

За традицією з наближенням зими теми на кшталт опалення, комунальних тарифів та запасів газу і вугілля — одні із найбільш обговорюваних в ЗМІ. Вони охоплюють найбільшу аудиторію.

Ця зима не є унікальною.

На сторінках онлайн-видань та у телеефірах щодня можна знайти повідомлення щодо опалювального сезону. Яскравий приклад — новини про можливі віялові відключення електроенергії цієї зими через брак вугілля на українських теплоелектростанціях.

З 1 вересня до 18 листопада на ТБ, сайтах і у соцмережах ЗМІ зробили майже 4000 публікацій, де мова йшла про “віялові відключення”. Це результат дослідження аналітичної компанії Semantrum (входить до групи компаній ЛІГА), яка зробила його на запит LIGA.net.

Така активність дає приводи для конспірології. На думку президента Володимира Зеленського, вона пов'язана з діями олігархів — власників найбільших та найрейнтинговіших ЗМІ в Україні. Мовляв, великий бізнес перетворив свої медіаактиви на “артилерію проти конкурентів”.

Державі важливо, аби в оселях громадян були не тільки теплі батареї, але й чесні телевізори. Не треба кошмарити людей прогнозами й інсайдами з дуже “надійних” джерел, що ми всі замерзнемо у темряві та без води“, — заявляв президент, уникаючи назв каналів та прізвищ їхніх власників.

Про кого говорив Зеленський? Найбільше повідомлень зі згадкою про “віялові відключення” Semantrum зафіксувала у двох медіахолдингів. Перший належить депутату від ОПЗЖ Нестору Шуфричу, другий станом на сьогодні — політичному оточенню п'ятого президента Петра Порошенка.

Semantrum проаналізувала на прохання LIGA.net активність 100 сторінок у Facebook, Twitter, YouTube і Telegram-каналів ЗМІ та лідерів думок. Період аналізу — з 1 вересня до 18 листопада. Компанія аналізувала виключно ті повідомлення, де згадувались слова “віялові відключення”. Результати — нижче.

Медійна активність 

Згідно зі статистикою Semantrum, з 1 вересня до 18 листопада в ЗМІ та соціальних мережах вийшло 3945 публікацій, де йшлось про віялові відключення.

Ці публікації набрали понад 35 млн переглядів

 

Кількість повідомлень про віялові відключення 06.09 27.09 18.10 08.11 0 200 400 600 800 1,000 1,200 1,4001672946791 483

Пік інформаційної активності про “віялові відключення” припав на 8-14 листопада — одразу після підписання президентом так званого закону про олігархів. Впродовж цих шести днів у соціальних мережах та ЗМІ вийшло 1483 публікації. 

У розрізі медіа найбільшу кількість негативних новин дали три групи: Медіахолдинг “Новини”, холдинг “Вільні медіа” та Телерадіокомпанія Люкс.

Натисніть на зображення, щоб збільшити

 

Сумарно за два з половиною місяці ці медіагрупи зробили 747 публікацій, третина з них — “негативні” і тільки три — з “позитивною” тональністю.

За ними з великим відривом, згідно з даними Semantrum, розташувалися холдинг StarLight Media (37 повідомлень) та Медіа Група Україна (36).

30-50% їхніх публікацій були “негативними”.

 

Тональність повідомлень у медіа ТК Прямий ТК Перший Незалежний ТК 24 Перший Незалежний (YouTube) ТК НАШ ТК 5 канал Телеканал ZIK (YouTube) Еспресо TV 112 Україна (YouTube) 5 Канал (YouTube) NEWSONE (YouTube) 5 канал (YouTube) ТК Україна 24 ТК Київ ZIK UA TV (YouTube) Телеканал новин 24 PNK.TV НАШ (YouTube) Перший Діловий Ua24.pro Новини Тернопіль Цензор.Нет Politeka 0 20 40 60 80 100 120ПозитивНегативНейтрал

Депутати та олігархи: кому належать телеканали, що приділяють увагу “віяловим відключенням”

Згідно з даними реєстру Міністерства юстиції, всі перелічені медіахолдинги належать народним депутатам та великому бізнесу.

60% акцій Медіахолдингу “Новини” належить народному депутату від ОПЗЖ Нестору Шуфричу. В групу входять телеканали ZIK, NewsOne, 112 Україна та Перший Незалежний, три з яких перебувають під санкціями та працюють або у YouТube, або онлайн завдяки зміні домену. Раніше вони належали депутату ОПЗЖ Тарасу Козаку — товаришу проросійського депутата Віктора Медведчука.

Холдинг “Вільні медіа” контролюють наближені депутати та оточення п'ятого президента Петра Порошенка - Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, Ірина Фріз, Святослав Цеголко та інші. Вільні медіа володіють телеканалами ”Прямий” та 5-й, які до цього контролював Порошенко.

Телерадіокомпанія Люкс належить дружині мера Львова Андрія Садового Катерині. Під парасолькою холдингу працюють 10 ЗМІ й одне рекламне агентство, зокрема, телеканали 24 та ТРК Люкс, радіостанція Люкс FM, Радіо 24 та інтернет-видання Zaxid.net.

StarLight Mediaмедіагрупа власника промислової групи Інтерпайп Віктора Пінчука. До групи входять телеканали “Новий”, ICTV, СТБ, ОЦЕ ТБ, М1 та М2.

Медіа Група Україна — один із чотирьох найбільших медіахолдингів в Україні, входить до групи СКМ олігарха Ріната Ахметова. В ній з десяток медіа: телеканал Україна, НЛО TV, Індиго TV, Футбол 1/2/3, Україна 24, газета “Сєгодня” та цифрова платформа Oll.TV.

Чи загрожують українцям “віялові відключення” насправді?

 В Україні дійсно складна ситуація в енергетиці. За даними Міненерго, на 22 листопада на складах теплоелектростанцій було 360 600 тонн вугілля. Це більше ніж вдвічі менше норми та всемеро менше, ніж минулого року на початок листопада.

Через низькі запаси вугілля на складах Україна вже шість разів аварійно отримувала електроенергію з Білорусі та Словаччини. На 22 жовтня в українській енергетичній системі не працювали 39 з 75 теплових енергоблоків: 22 — через відсутність вугілля, 17 — через ремонт.

З газом ситуація краща. За даними Укртрансгазу, на 21 листопада в українських підземних сховищах зберігається 16,7 млрд кубометрів газу. Додаткові запаси блакитного палива дозволили Міненерго розпочати виробництво електроенергії на ТЕЦ з використанням газу.

 

Це зменшило навантаження на українські ТЕС, які разом з гідроелектростанціями покривають перепади споживання. Підстраховує й оператор чотирьох АЕС компанія Енергоатом, вона запустила з листопада додаткові потужності. 22 листопада працювало 13 з 15 атомних енергоблоків.

За даними голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, не дивлячись на енергоблокаду з боку Росії, впродовж листопада-січня в Україну мають приїхати 10 суден, які привезуть 650-700 тонн вугілля. Ще від 140 000 до 155 000 тонн вугілля мають приїхати додатково з Казахстану та Польщі. Левову частку має привезти ДТЕК Ріната Ахметова, яка 20 листопада вже доставила з США понад 60 000 тонн вугілля для держкомпанії Центренерго

Саме завдяки власному видобутку та імпорту уряд планує пройти цю зиму без енергетичних обмежень. Мова йде не тільки про вугілля, але і блакитне паливо, якого може виявитись замало, якщо Росія припинить транзит газу через Україну. 

У гіршому разі, державному диспетчеру Укренерго доведеться перенести графік роботи великих підприємств на ніч або обмежити енергоспоживання. Це дозволить розтягнути споживання електроенергії впродовж доби та не обмежувати постачання населенню. 

Віялові відключення застосовуватимуться винятково у разі аварійної ситуації, заявляли в Укренерго. Це крайній варіант, який використовують в останню чергу, — він вводиться примусово аби запобігти автоматичному та неконтрольованому знеструмленню регіону (блекаут). 

Богдан ЗАИКА, корреспондент

Олександр НАДЕЛЬНЮК, редактор по роботі з даними, Liga.net

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2021-11-24 11:02:51] [ Аноним с адреса 195.154.255.* ]

Шуфрич и Порошенко - агенты Кремля, пугают украинцев мифическим блекаутом. И только Ахметов принимает реальные меры для борьбы с отключением электричества, путем закупок угля за границей.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.