Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Газпром обіцяє дешевший газ в обмін на ГТС

[10:17 23 февраля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 21 лютого 2011 ]

Російський газовий монополіст “Газпром” обіцяє зниження цін на імпортний газ для України лише в разі, якщо Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” погодиться на злиття з ним.

Голова правління “Газпрому” Алексей Міллер заявив на прес-конференції в Москві, що в разі злиття ціни стануть “низькими, як у Росії”:

“На момент підписання поставки газу в Україну будуть здійснюватися за внутрішніми цінами Росії. …Підхід, який закладений у регулюванні ціни для населення, відштовхується від рівня інфляції, тому ціни на газ для населення у довгостроковій перспективі залишатимуться невисокими, а точніше сказати, низькими”.

Він нагадав, що ціна газу для промислових споживачів у Росії у рази нижча, ніж ціна газу для промислових споживачів України. Водночас ціна газу для населення регулюється постановами уряду РФ, і “це триватиме й надалі”.

Злиття чи поглинання?

Раніше український уряд заявляв, що злиття “Нафтогазу України” і “Газпрому” є можливим лише на засаді рівного розподілу акцій, тобто 50 на 50%. Зі слів пана Міллера, у разі, якщо сторони домовляться про злиття, воно буде відбуватися на підставі оцінки активів компаній, а не доходів, тобто українська частка володіння буде меншою половини.

Крім того, Міллер повідомив, що зараз “Нафтогаз” продовжує погоджувати компанію-оцінювача для оцінки активів, на підставі яких планується створення спільного підприємства між компаніями.

Міллер нагадав, що “Газпром” готовий внести до статутного капіталу майбутнього СП низку родовищ газу в Росії, а від України очікує внесення газотранспортної системи.

Водночас, він підкреслив, що створення СП не вплине на реалізацію проекту будівництва газопроводу “Південний потік”.

Ще у червні 2010 року “Газпром” обіцяв, що в разі об'єднання з “Нафтогазом” ціни на газ для населення України будуть субсидійованими.

У січні прем'єр-міністр Микола Азаров допустив створення СП за участю “Нафтогазу” і “Газпрому” в разі надання Росією рентабельних нафтогазових родовищ.

7 вересня 2010 року на зустрічі з журналістами голова правління “Газпрому” Алексей Міллер заявив, що співпраця ВАТ “Газпром” і НАК “Нафтогаз України” має завершитися злиттям цих двох компаній.

Газ (не) буде дешевшим?

Український уряд не вперше обіцяє громадянам, що поступки у домовленостях з Росією мають принести дешевший газ для населення і промисловості. Востаннє такі обіцянки прозвучали при подовженні терміну оренди бази Чорноморського флоту Росії у Криму.

Тоді президент Янукович підписав угоди без погодження з профільними міністерствами і запевнив, що в результаті домовленостей ціна на газ для населення не зростатиме. Протести опозиції у парламенті були фізично придушені. Відтоді ціни на газ для населення зросли і, згідно з новими заявами Газпрому, ця тенденція триватиме і надалі.

Голова “Газпрому” А.Міллер заявив на прес-конференції в Москві, що перегляду комерційного контракту не передбачається:

“Якщо говорити про діючий контракт, то на сьогодні постачання газу в Україну за цим контрактом здійснюється (за ціною) на 30% нижчою, ніж для європейських споживачів, і ніяких змін формули ціни чи перегляду контракту ми не передбачаємо”.

У першому кварталі 2010 року ціна російського газу зросла до 305,68 доларів за тисячу кубометрів, порівняно з 208,12 дол. за 1 тис. куб.м в четвертому кварталі 2009 року.

21 квітня 2010 року в Харкові президенти України і РФ Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв підписали угоду з питань перебування Чорноморського флоту на території України, яким передбачено базування російської військової бази в Севастополі до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

Завдяки цій угоді в другому кварталі 2010 року ціна газу, що імпортується НАК “Нафтобаз України”, за даними Міністерства економіки, знизилася до 232,86 дол. за тис. куб. м, у третьому вона склала 248,72 дол. за тис. куб.м, у четвертому — 252,11 дол. за тис. куб. м.

У першому кварталі 2011 року ціна газу, що імпортується в Україну, складе 264 дол. за 1 тис. куб.м.

Прем'єр-міністр Микола Азаров не раз заявляв, що Україна наполягає на перегляді газових контрактів з Росією і має намір переконати російську сторону в необхідності це зробити. За словами прем`єр-міністра, насамперед у контрактах необхідно переглянути формулу формування ціни на газ, який купується Україною у Росії.

У свою чергу, глава російського уряду Володимир Путін вважає, що Україна одержала достатню знижку на газ після підписання харківської угоди.

Яценюк: ми дотуємо Газпром останні три роки

Російський “Газпром” зменшив ціни на газ для країн Європи на 30%, а Україна продовжує купувати газ на 50 дол. дорожче, ніж європейські держави.

Про це народний депутат України, лідер політичної партії “Фронт змін”, засновник фонду “Відкрий Україну” Арсеній Яценюк сказав у Національному культурному центрі України у Москві:

“Наші російські партнери, а саме “Газпром” майже на 30% зменшив ціни для всіх споживачів у Європі. Всі практично прив’язались сьогодні до спотових цін на газ. У цифрах це означає, що такі країни, як Німеччина та інші країни-тяжковаговики європейської економіки купують газ на 50 дол. дешевше, ніж Україна”.

При цьому він уточнив, що це з вираховування знижки у 100 дол. за тис. куб. м, яку Україна отримала за харківськими домовленостями.

За його словами, зараз на споті вартість тис. куб. м. становить близько 210-220 дол. проти 270 дол. за тис. куб. м. для України:

“Я хочу, щоб мені розшифрували, що означають братерські добросусідські стосунки (між Україною та РФ). Це чим ближче, тим вище ціна на газ? Я вважаю підписану формулу Україною 2009 року просто не справедливою… Зараз нашим російським партнерам дуже важливо зробити крок назустріч Україні. Це не є поблажкою, а це є партнерський крок назустріч і самостійно виступити з ініціативою щодо перегляду газового контракту, газової формули”.

Арсеній Яценюк вважає, що Україна не повинна дотувати “Газпром”: “Ми дотуємо “Газпром” протягом останніх трьох років. Перше дотування — це ціна більша, ніж у Європі, друге — ціна на транзит нижча, ніж у Європі”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.