За твердженням Олександра Турчинова, Тимошенко довели (зокрема, “невідомими ліками”) до того, що вона надовго знепритомніла. Влада прикривається свідченнями мобілізованих світил від МОЗ і скаржиться, що ув’язнена то кров не хоче здавати, то ще якісь процедури проходити. Чому при цьому не можна допустити до неї незалежної комісії — невідомо. Закрадається підозра, що не все так однозначно зі станом ув’язненої, як пишеться в офіційних звітах.
Така підозра, ймовірно, виникає не лише в українських, а й в іноземних спостерігачів. Наприклад, рішення чеської влади про надання притулку чоловікові Тимошенко (щоб не дозволити тиснути на неї, як пояснив він сам), ймовірно, спирається саме на оцінку ситуації в Україні. І реальності загрози для опозиційних політиків та членів їхніх сімей. За конвенціями, відповідно до яких надається притулок, таке рішення може прийматися в разі наявності обґрунтованих побоювань щодо загрози життю чи свободам людини через її політичні, релігійні чи наукові погляди. Тож рішення Праги, вочевидь, добре демонструє оцінку подій в Україні державами ЄС — навіть тими, які дружньо налаштовані до Києва й активно сприяють його інтеграції до Євросоюзу.
Прогресу в євроінтеграції, схоже, за нинішньої влади Україні не бачити. І річ не в “підступах ворогів”, а в тому, як наполегливо влада своїми діями доводить правдивість закидів, які тиражують за кордоном емісари “Батьківщини”. Чи конче було потрібно зносити намети протестувальників під колонією, в якій утримують Тимошенко? Звідки такий страх? Із чим пов’язане настільки “вчасне” порушення справи щодо зловживань у Харківській облдержадміністрації, яку називають справою проти очільника харківської “Батьківщини”, екс-голови ОДА Арсена Авакова? Ці та інші епізоди, з яких складається поведінка української влади, цинічні заяви посадовців, демонстративна безкарність і безпардонність багатьох із них зводять нанівець будь-які шанси України бути почутою цивілізованим світом. А ця увага, однак, країні зараз аж ніяк не зайва. Прогнозовано зайшли в глухий кут газові переговори. Будь-яку ціну, за якою можновладці в Києві готові здати ГТС, у Москві називають завищеною. Тільки-но українська сторона заговорила про зменшення закупівлі блакитного палива, в Білокам’яній здійнялася формена істерика. Мільярдів, які можна буде виручити з обміну ГТС на “знижку на газ”, якими наше керівництво, мабуть, планувало оплатити подачки виборцям перед голосуванням восени, найпевніше, не буде. І влада, яка не може відмовитися від бажання знову й знову самостверджуватися за рахунок опонентів та власних громадян узагалі, опиниться сам на сам із дедалі агресивнішою позицією Росії, холодною байдужістю Заходу і, зрештою, гнівом тих-таки громадян. Це буде пізніше, але, як стає дедалі очевидніше, таки буде. І звинувачувати в цьому українські можновладці можуть лише самих себе.
Ростислав ПАВЛЕНКО
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
08:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.