Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Експерт: тривала робота — ризик для серця

[16:37 08 апреля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 6 квітня 2011 ]

Згідно з новим дослідженням британських учених, тривалий робочий день чи додаткові робочі години можуть збільшити ризик серцевих захворювань на 67 відсотків.

Науковці з лондонського університету встановили, що люди, які працюють по 11 годин на добу, є більш схильними до серцевих нападів, ніж ті, хто працює по 7-8 годин. Дослідження стосувалося тисяч чоловіків і жінок віком від 39-ти до 62-х років і тривало 11 років. У ході дослідження у 192-х людей стався серцевий напад.

Як з'ясувалося, ті, хто працює 11 і більше годин на добу, майже на 70 відсотків частіше зазнають серцевих нападів. Сімейні лікарі вже віддавна знають, що такі фактори як дієта, куріння, вживання алкоголю, високий тиск і рівень холестерину можуть збільшити ризик розвитку потенційно смертельної хвороби серця. Тепер до тих факторів додався ще один — кількість робочих годин.

Дослідники сподіваються, що інші науковці проведуть детальніше дослідження на підтримку вже отриманих результатів. Вони вважають, що в майбутньому це може призвести до суттєвих змін у стилі життя та умов праці задля зменшення потенційних ризиків.

Український медик, Оксана Скиталінська розповіла Бі-Бі-Сі наскільки висновки британських вчених можуть бути корисними для українців. Вона вважає, що в Україні проблема понаднормової праці є дуже великою.

—   Більшість із нас — вихідці із радянського минулого. Нас колись навіть привчали до “стаханівського руху”. Ми завжди схвально до того ставились, казали — беріть приклад з тих, хто багато працює. Чим більше ти працюєш, тим буде краще. Але, звичайно, якщо в людини є якась ідея, і вона це робить з великою радістю, з піднесенням, звичайно, що це добре. Тому що всякий короткочасний стрес для організму корисний. Але якщо для людини робота стає всім, якщо робота заміняє всі інші цінності життя, громадське життя, суспільне життя, сімейне життя, всі інші радощі, то, звичайно, навряд чи це є дуже добре. Більше того, воно, мабуть, і не приносить користь для самої, власне, роботи. А враховуючи те, що люди дуже багато часу проводять сидячи на своїх робочих місцях, перед комп’ютерами, практично не встають, знаходяться в одному і тому самому положенні, такому напівзігнутому, уже в них рука на тій мишці лежить…

- Чи пов’язана проблема з тим, яку, власне, роботу робить людина? Чи ви би сказали, що, скажімо, працювати на полі, гнути спину краще для здоров’я, аніж сидіти за комп’ютером?

— Мабуть, має в цьому бути золота середина, тому що якщо працювати в полі, по багато годин копати буряки, не розгинаючись, то, мабуть, це також буде дуже погано, шкідливо відбиватися на здоров’ї.

Але зараз дуже багато людей просто мріють працювати в офісах, сидіти перед комп’ютером, і в цьому є дуже велика небезпека, тому що люди не рухаються, заміняють свій відпочинок чашечкою кави, сигареткою, вони їдять висококалорійне харчування, заїдають свою втому чимось солодким. В результаті що відбувається? Людина не рухається, набирає вагу, втомлюється, не досипає. І це тільки початок такий зовнішній. А потім за ним тягнеться вже вервечка інших таких сигналів. Людина втомлюється, втрачає інтерес до життя, починає набирати вагу, і в неї з’являються різні захворювання. Спочатку це високий тиск, може падати зір, може втрачатися інтерес до різних сфер життя.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.