З випередженням графіка відкрили вулицю Стрийську, яку швидко і якісно відремонтувала турецька фірма “Онур”. Львів’янам, які звикли до того, що ремонт дороги має тягнутися від літа і аж до самих заморозків, цьогорічні роботи здалися блискавичними. Турки кладуть так званий пористий асфальт, через який дощова вода швидко просочується у ґрунт, не утворюючи калюж. Ця технологія ніби спеціально створена для нашого дощового Львова.
Залишається тільки побажати, щоби наступного року гроші на ремонти нам виділяли раніше, — аби масштабна ремонтна кампанія розпочиналася не у липні, а у травні-червні… А наприкінці цього літа і восени ремонтники ще мають широкий фронт робіт. Зараз перекрито одну смугу вулиці Любінської, яку ремонтують і планують завершити до 15 вересня. Тут місцями проводять заміну комунікацій, водогону. За словами міського голови Андрія Садового, на ці роботи виділено 27,5 мільйона гривень. Рух на Любінській не перекривали, поремонтують на одній смузі, потім будуть — на іншій.
Як повідомив в.о. начальника міського управління капітального будівництва Ігор Фалюта, вул. Любінську розширять: від вул. Кульпарківської до вул. Копистинського буде не дві смуги, а три. Любінську ремонтує компанія “Балтом Україна”. На ділянці від вул. Городоцької до вул. Окружної дорогу ремонтують на двох смугах. Тут влаштовують колектор та міняють водопровідні мережі.
Ремонтні роботи тривають на вул. Б.Хмельницького (на ділянці від кільця з вул. Липинського до виїзду з міста). Працює підрядна компанія “Онур”, вартість робіт — 21 млн. грн. Тут проводять реконструкцію дорожнього полотна, міняють бордюри, влаштовують дощоприймачі, прокладають каналізаційні мережі, міняють теплотрасу та влаштовують футляри під водопроводи. Дорожнє покриття планують завершити до 1 вересня, роботи з благоустрою та заміни теплотраси — до 27 вересня.
За словами заступника директора ЛМКП “Львівтеплоенерго” Володимира Штейбарта, теплотраса на вул. Б. Хмельницького відслужила свій термін, трубопроводи постійно підтоплювали каналізаційні води. Після завершення робіт на вул. Б. Хмельницького перейдуть до ремонту вул. Липинського, а потім — проспекту Чорновола.
У рамках ремонту вулиці Гонти і площі Осмомисла відремонтували і підпірну стінку костелу Марії Сніжної. Стара цегляна стінка була аварійна і майже зігнила, зараз встановили нову — на пуронабивних палях із залізобетонними вкладишами і зверху оздоблену каменем. Відремонтовану площу Осмомисла відкриють до 1 вересня. Це дозволить знову зробити пішохідною площу Ринок.
Тривають масштабні роботи на площі Галицькій. До середини вересня там хочуть все завершити. До 1 вересня відкриють частину площі, яка виходить на вул. Князя Романа, а також завершать забрукування частини площі біля Матері Божої. На частині площі, що біля готелю “Жорж”, виникли додаткові труднощі через складність ремонту комунікацій, тому там роботи протривають до 15 вересня. “Хочемо там зробити якісно один раз, щоби потім років 30-40 про це не згадувати”, сказав Андрій Садовий.
Від 26 серпня перекрито проїзд по вул. Сахарова (від вул. Княгині Ольги до вул. Нечуя-Левицького). Три тижні на ділянці від вул. Нечуя-Левицького до вул. Горбачевського триватиме капремонт. Після цього роботи продовжаться на відрізку від вул. Горбачевського до вул. Кн.Ольги. На цьому перехресті збудують нову транспортну розв’язку. Роботи на вул. Сахарова виконуватиме компанія “Онур”.
У Львові давно говорять про ремонт “багатостраждальної” вулиці Городоцької. Цього року він має розпочатися. Як повідомив Андрій Садовий, 31 серпня відкриють тендерні пропозиції фірм на ремонт вул. Городоцької (на аварійній ділянці від церкви Анни до церкви Ольги та Єлизавети). Коли розпочнеться ремонт і як довго він триватиме, дізнаються після того, як стане відомо, яка компанія виграла тендер. Участь у тендері беруть десять компаній, серед них і міжнародні. На цей ремонт підуть кошти Європейського банку. Також цьогоріч розпочнуть ремонтувати Городоцьку від кільця, де є в’їзд у місто, до мотозаводу. Як повідомив Ігор Фалюта, крім Городоцької, на тендері змагаються фірми і щодо реконструкції ще трьох ділянок доріг (вул. Коновальця, вул. Мельника-Чупринки, вул. Личаківська (від пл. Митної до Винниківського ринку).
За словами Андрія Садового, цього року зима, напевно, прийде скоріше, ніж торік, тому усі основні масштабні роботи з ремонту доріг планують завершити у жовтні. А наступного року у березні-квітні хочуть розпочати наступний етап робіт — аби за 2011-й і частину 2012 року всі основні проблеми з дорогами вирішити.
А труби звідки?
Цьогорічна ремонтна кампанія характерна тим, що під багатьма магістралями міняють комунікації, кладуть нові труби. “Труби кладемо сучасні, пластикові, їх гарантійний термін більше ста років, — сказав “Високому Замку” в.о. начальника міського управління капітального будівництва Ігор Фалюта. — Труби закуповуємо у Калуського трубного заводу. У центральній частині міста є труби, які прослужили понад сто років. Повністю замінюємо каналізаційні і водопровідні мережі”. “Робимо надійно, аби щонайменше 50 років з комунікаціями все було гаразд, — сказав Андрій Садовий. — Замінюємо комунікації, окремі з яких були покладені ще за бабці Австрії”.
Юлія ЛІЩЕНКО
Что скажете, Аноним?
[17:10 27 ноября]
[13:15 27 ноября]
17:50 27 ноября
17:40 27 ноября
17:00 27 ноября
16:50 27 ноября
16:40 27 ноября
16:30 27 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.