Українські ділові асоціації разом з товаровиробниками просять якомога швидше скасувати додатковий імпортний збір, що має діяти до кінця поточного року. Адже це призводить до падіння експорту і втрати українських позицій на традиційних ринках збуту, стверджують і підприємці, і експерти. Натомість у Міністерстві фінансів відзначають, що імпортний збір наповнює бюджет і тому є конче необхідним.
За даними Мінфіну, за півроку завдяки ввізному миту до державного бюджету надійшло 12,5 мільярда гривень, що утричі більше за аналогічний торішній період. У відомстві це пояснили як перенесенням до загального фонду всіх надходжень ввізного мита, так і додатковим імпортним збором, від якого на 1 червня надійшло 7 мільярдів гривень.
Але, незважаючи на цю статистику, українські товаровиробники та ділові асоціації звернулися до керівництва країни із закликом скасувати додатковий імпортний збір. Відкритий лист-звернення на ім'я президента, прем'єра, голови Верховної Ради та керівників парламентських фракцій підписали керівники Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, а також найбільших галузевих об'єднань.
Аргументацію опонентів додаткового імпортного збору навела Радіо Свобода виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев’янко.
“Ми розглядали можливості для розвитку компаній — як імпортерів, так і експортерів — і додатковий імпортний збір звичайно погіршує ситуацію для імпортерів, адже це робить їх продукцію дорожчою. Але і для експортерів це також є контрпродуктивним, бо вони використовують велику кість імпортної продукції, вартість якої через цей збір підвищується. І тому їх конкурентоспроможність на міжнародних ринках стає меншою і меншою, і ми втрачаємо позиції на світових нішах. Тому треба точно його прибирати”, — говорить Дерев’янко.
Три варіанти
Є три можливі варіанти подальшого розвитку подій щодо імпортного збору, говорить економіст Ангела Бочі. По-перше, якщо його до кінця року не скасують, зменшаться обсяги експорту та імпорту товарів. Можливі також інші наслідки, наголошує експерт.
“Інший варіант — якщо Генеральна рада СОТ 27 липня визнає що додатковий імпортний збір не відповідає принципам СОТ (така позиція дуже сумнівна), але після 27 липня Україна зможе в принципі скасувати імпортний збір. Чому саме до цієї дати? Бо це допоможе зберегти обличчя Україні на міжнародній арені. Бо вийде так, що імпортний збір в Україні скасували, а розгляди в СОТ ще відбуваються. Третій варіант — додатковий імпортний збір може буте скасований після 27 липня, але це відбудеться не швидше вересня”, — говорить Бочі.
Додатковий імпортний збір запровадили з 26 лютого, він становить 5% для непродовольчих товарів і 10% — для харчів. Необхідність його впровадження в уряді пояснили загрозливою ситуацією з платіжним балансом. Низка країн, у першу чергу Росія, намагалися оскаржити правомірність введення цього збору через СОТ, проте їм це не вдалося. За домовленостями з ЄС, цей збір повинен припинити дію до кінця нинішнього року.
Яна БОРЩ
Что скажете, Аноним?
[07:01 02 февраля]
[16:39 01 февраля]
[14:42 01 февраля]
С февраля 2025 года в Украине ожидается ряд важных нововведений.
09:00 02 февраля
08:00 02 февраля
18:40 01 февраля
12:10 01 февраля
11:30 01 февраля
11:00 01 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.