1,1 мільярда із вказаної суми піде на підтримку собівартості вугільної продукції, а також виплату заробітної плати, 400 мільйонів - на пуск нових лав, а ще 100 млн грн - на вирішення питань, пов`язаних з підвищенням безпеки праці на вугільних підприємствах. Про це Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила в ході "круглого столу" з питань розвитку вугільної галузі.
За її словами, до кінця 2010 року буде створено найсучаснішу та найефективнішу систему захисту життя людей, організовано спостереження у кожній шахті. Уже цьогоріч завдяки додатковому фінансуванню галузь матиме серйозні результати у цьому напрямку. "Найважливішим пріоритетом розвитку галузі є безпека людей, які працюють під землею", - наголосила глава уряду.
Юлія Тимошенко нагадала, що внаслідок трагедії, яка сталася 23 серпня на шахті ім. Кірова у Макіївці, загинуло 8 шахтарів, ще 15 дістали травми і зараз перебувають у лікарні: "Всі ми з вами добре знаємо, якою ціною - ціною життя, здоров'я людей - видобувається вугілля в Україні". Як повідомляє прес-служба Кабміну, Прем'єр доручила міністру вугільної промисловості Віктору Полтавцю та міністру праці та соціальної політики Людмилі Денісовій одразу після наради виїхати на місце катастрофи, зустрітися з родинами загиблих та постраждалих: "Урядом буде здійснено всі необхідні кроки для підтримки родин, аби не залишити їх сам на сам з цим жахливим горем", - підкреслила Юлія Тимошенко.
Прем'єр-міністр також доручила очільнику Мінпаливенерго Ю. Продану залучити необхідний обсяг фінансового ресурсу для погашення заборгованості теплових енергогенеруючих компаній НАК "Енергетична компанія України" за відвантажену вугільну продукцію обсягом 1 млрд грн. "Нам треба до кінця року знайти всі можливості, зокрема використати довгострокові кредити, і профінансувати все, що заборгував енергоринок", - сказала глава уряду.
Кабінет Міністрів має намір реструктуризувати заборгованість державних вугледобувних підприємств за обов'язковими платежами до Пенсійного фонду і до бюджетів усіх рівнів, що накопичилася за період кризи. Нині на керівників державних вугледобувних об'єднань здійснюється тиск з боку місцевих органів влади, податкових, а також правоохоронних органів у зв'язку із затримкою відповідних відрахувань. Найближчим часом уряд проведе зустрічі з головами обласних державних адміністрацій, мерами міст, а також представниками прокуратури для вироблення спільного підходу до вирішення цього питання. Прем'єр також наголосила: з поточного місяця державні шахти почнуть виплати з податку на прибуток в можливих обсягах, а всю заборгованість перед ПФУ і бюджетами усіх рівнів буде реструктуризовано.
Як повідомляє УНІАН, Юлія Тимошенко незадоволена діями профільних міністерств і асоціації "Укркокс", які призвели до збільшення на 36 відсотків з початку року частки імпорту коксівного вугілля.
Глава уряду також доручила профільним міністерствам вивчити можливість створення вертикально інтегрованої компанії на базі державних вугледобувних об'єднань "Свердловантрацит", "Ровенькиантрацит", а також енергогенеруючої компанії ВАТ "Центренерго". "Я б просила Міністерство палива та енергетики, Міністерство вугільної промисловості відпрацювати цю пропозицію і за два тижні винести її на попередній розгляд Кабміну", - наголосила вона.
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[11:14 16 февраля]
[23:51 15 февраля]
[23:14 14 февраля]
12:00 16 февраля
11:30 16 февраля
11:30 16 февраля
11:00 16 февраля
10:30 16 февраля
10:00 16 февраля
09:00 16 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.