8 червня 2018 року при розподілі бюджетних коштів державне фінансування сумарно на майже півмільйона гривень отримали кілька проектів радикальної організації “С14” та близько семиста тисяч отримала ГО “Голосіївська криївка”, засновники якої є членами націоналістичної партії “Свобода”.
Головою конкурсної комісії, яка визначала розподіл коштів був Микола Даневич, заступник Міністра молоді та спорту України. А секретарем — Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмлодьспорту.
Лише за 2018 рік члени “С14” проводили чи зініційовували такі радикальні акції:
облили червоною фарбою пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну у Маріїнському парку у центрі Києва;
Деякі прихильники С14 закликали у соціальних мережах протидіяти Маршу рівності, що має відбутися 17 червня у Києві. Раніше лідер С14 Євген Карась в ефірі Громадського радіо повідомляв, що в 2012 році учасники організації “активно зривали” тогорічний Марш рівності.
РОЗПОДІЛ ГРОШЕЙ
Конкурсна комісія вирішила, що з коштів платників податків варто профінансувати три заходи громадської організації “Освітня асамблея”, серед засновників якої Євген Карась (керівник радикалів “С14”) та дитячий табір від ГО “Січ-С14”, серед засновників якої Володимир Карась (має таке ж прізвище, по-батькові, як і керівник “С14” та зареєстрований за тією ж адресою). Сумарно для цього з держбюджету виділили 440 тисяч гривень.
За результатами конкурсу гроші мають піти на проекти:
“Національно-патріотичне виховання — запорука інформаційної безпеки держави”;
“Популяризація національної історичної спадщини шляхом використання історико-симулятивної забави “Холодний яр”;
“Правосвідомість як фундаментальна засада сучасного Національно-патріотичного виховання”;
“Всеукраїнський дистанційний центр національно-патріотичного виховання”.
Громадська організація “Голосіївська криївка” отримала 760 тисяч гривень. Серед засновників ГО — Руслан Андрійко, Лідія Ушій, Радислав Дудтка, Дмитро Павлюк.
Руслан Андрійко — голова Чернігівської “Свободи”, екс-депутат Київради; Лідія Ушій — членкиня “Свободи”, подавалася у списку партії до Київради; Радислав Дудтка — активіст “Свободи”, головний юрист-консультант молодіжної організації “Сокіл Свободи”; Дмитро Павлюк — член партії “Свобода”, балотувався у списку партії до Київради.
За результатами конкурсу гроші мають піти на проекти:
“Всеукраїнський фестиваль Батуринфест “Шабля”;
“Всеукраїнський фестиваль “Донцов фест”;
“Всеукраїнський фестиваль “Карпатська Україна”;
“Всеукраїнський фестиваль “Гальчевський фест”.
У 2016 році Микола Ляхович також був членом комісії з розподілу коштів на заходи націонал-патріотичного виховання. Тоді, серед інших, суму у понад 40 тисяч гривень з держбюджету виділили на друк брошур про появу УПА “Поліська Січ”. “Поліська січ”, яка, на думку історика Джона Армстронґа, з’явилася з дозволу Вермахту.
Інший член комісії Микола Даневич — колишній голова Голосіївської РДА.
ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ
Громадське радіо поспілкувалося з Миколою Ляховичем. Він акцентує на тому, що конкурс проходив згідно з законодавством і конкурсна комісія не може аналізувати ідеологію організацій, які подають свої проекти. У конкурсній комісії — 4 представники Міністерства молоді та спорту. До складу комісії входять також інші держслужбовці — зокрема, представники Держприкордонслужби. А 51% комісії, за нормативами, складають представники громадських організацій.
“Проекти визначають відповідно до пріоритетів, які визначені урядом в оголошенні конкурсу, — розповідає Ляхович. — Ми опрацювали, наскільки діяльність членів комісії відповідає ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності, закладеним у стратегію національно-патріотичного виховання відповідно до указу президента України від 2015 року”.
Рейтингове оцінювання проектів відбувається відповідно постанови Кабміну 1049, пояснює Ляхович. Подати проект може будь-яка зареєстрована українська громадська організація, яка функціонує понад два роки. Проект має охоплювати не менше, ніж 14 областей України.
“Як громадянин, я розумію, що не можна підтримувати деструктивні проекти чи деструктивні рухи, але для того, аби держслужбовець міг на це впливати, має бути закладений механізм у законодавстві”, — каже Ляхович.
Під час розподілу коштів аналізуються на ксенофобію та дискримінацію виключно подані проекти, а не діяльність конкретної організації, що подає цей проект.
Єдиний нині доступний механізм впливу на подібні конкурси — звернення до ГПУ чи Мін’юсту, порушення проваджень, розслідування та подання відповідного рішення суду про протиправну діяльність організацій, що подають свої проекти, каже секретар конкурсної комісії.
Під час розмови з журналістом Громадського радіо Микола Ляхович висунув ідею, що до постанови Кабміну доцільно внести зміни, щоб участь у конкурсі не могли брати організації, щодо яких розслідуються кримінальні провадження. Проте, додав Ляхович, кримінальне провадження — це ще не вирок суду, який довів би вину певних активістів.
Ана Море, Григорій Пирлік, Громадське радіо
ВІД РЕДАКЦІЇ
Початковий варіант цієї публікації було змінено і уточнено. Зокрема редакція уточнила позицію керівництва С14 щодо Маршів рівності, як 2018, так і 2012 року. Перепрошуємо за недостатньо чіткі формулювання в цій частині тексту.
Что скажете, Аноним?
[13:20 02 февраля]
[07:01 02 февраля]
[16:39 01 февраля]
14:05 02 февраля
11:30 02 февраля
11:00 02 февраля
10:30 02 февраля
10:00 02 февраля
09:30 02 февраля
09:00 02 февраля
08:00 02 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.