На Баренцовому морі на воду спустили вінки, вшановуючи загиблий екіпаж” Курська”.
Прапори приспущено на всіх флотах ВМФ Росії.
Біля меморіалів морякам-підводникам на базі Відяєво, де базувався “Курськ”, у Петербурзі, Мурманську та Севастополі пройшли мітинги пам'яті за участі родичів загиблих, ветеранів-підводників та представників ВМФ.
“Досвід у боротьбі за живучість корабля доводиться отримувати із таких страшних трагедій”, — каже Анатолій Варочкін, командир дивізіону підводних човнів Чорноморського флоту.
Кримінальна справа за фактом однієї із найстрашніших трагедій російськго флоту була припинена, і ніхто із винних не постав перед судом.
12 серпня 2000 року від часу, коли радіозв'язок із атомним човном було втрачено, і до початку пошуково-рятувальної операції була затримка, причини якої і досі не з'ясовані.
“Курськ” лежав на глибині усього 100 метрів, однак спроби виявити його місцезнаходження і дістатися корабля виявлялися невдалими.
Це було за кілька днів до того, як влада поінформувала родичів про те, що з екіпажем трапилася біда.
Пошукова операція почалася більш ніж через 10 годин після планового часу спуску торпеди. Іноземну допомогу Росія погодилася прийняти лише через чотири доби.
Коли ж через 10 днів норвезькі пірнальники дісталися корабля, виявилося, що воно затоплене і загинув увесь екіпаж у складі 118 осіб.
Спершу російські посадовці припускали імовірність зіткнення “Курська” з іноземною субмариною чи міною.
Урядова комісія згодом з'ясувала, що до вибуху призвело паливо із торпеди. Спалахнула пожежа і здетонувала вся зброя, що була на борту субмарини.
Човен разом із тілами членів екіпажу підняли на поверхню 2001 року.
“Російський народ втомився від реальності”
2000 року російські ЗМІ критикували владу і за те, що не одразу погодилася на допомогу іноземних рятувальників, і тодішнього президента Путіна, який не перервав відпустки.
Попри це панові Путіну, який нині обіймає посаду прем'єр-міністра, до сьогоднішнього дня вдалося зберегти свою популярність серед росіян.
На переконання його критиків, почасти це пояснюється контролем Кремля над найбільш масовими російськими ЗМІ, який було встановлено невдовзі після аварії у Баренцовому морі.
Після “Курска” Кремль консолідував контроль над формально державними Першим і Другим каналами телебачення, які до трагедії були порівняно незалежними.
Річниця Курська співпала у часі з небувалими за масштабами лісовими та торф'яними пожежами в Росії.
Путін відвідував уражені стихією райони з першого дня, не уникаючи зустрічей зі знервованими погорільцями.
Державне телебачення таких сцен не показувало.
Російський політолог Дмитро Орєшкін в інтерв'ю Бі-Бі-СІ каже: “Влада винесла для себе головний урок: треба закрити рота засобам масової інформації і треба годувати народ казками, тому що народ втомився від тяжкої реальності і йому кортить поринути у величні легенди про те, які ми “круті”.
“А ще побільше гумору”,- додає політолог.
“Звідси і фірмовий прикол Путіна про підлодку “Курськ”.
Усі пам'ятають його відповідь: — “Вона затонула.”
Что скажете, Аноним?
[22:06 17 декабря]
[20:36 17 декабря]
[07:00 17 декабря]
19:30 17 декабря
19:20 17 декабря
19:10 17 декабря
19:00 17 декабря
18:50 17 декабря
18:40 17 декабря
18:30 17 декабря
18:00 17 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.