Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Де взяти кошти на реформу вугільної галузі України?

[08:40 08 июля 2015 года ] [ Радіо Свобода, 7 липня 2015 ]

Міністерство енергетики обіцяє представити нову програму, але просить бюджетних коштів.

Україні потрібна реформа вугільної промисловості. У цьому одностайні і експерти, і Міненергетики, і весь Кабмін. У міністерстві просять на цю сферу мільярдних дотацій. А прем’єр-міністр Арсеній Яценюк називає такий підхід “а-ля Янукович” і вимагає нової стимулюючої програми за принципом: держава вкладає в ефективність. За словами економістів, гроші могла б принести приватизація найбільш економічно привабливих державних копалень, але лише за умови прозорої системи в галузі.

Вугільній промисловості дуже важко працювати без державної підтримки, каже міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. За його словами, минулого року з бюджету були виділені мільярдні дотації на компенсації збитків галузі і підтримку собівартості вугілля. Тепер же таких вливань немає.

“Це досить проблемний напрямок, але розумію, що є фінансові обмеження і треба витрачати на оборону. До програми реформування ми залучили західних спеціалістів, які проходили подібну процедуру закриття шахт і формування соціальної підтримки для працівників цієї галузі в Європі”, — зазначив він.

До травня 2014 року в Україні було 95 державних шахт, нині на контрольованій українським урядом території залишилося 35 державних копалень. Зараз активними є лише 24 шахти, зауважує заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Мартиненков.

Понад 4 мільярди гривень — на борги та реформи

“За нашою концепцією, яку ми передали в Кабмін, із 35 шахт 11 мають передати або на консервацію, або на закриття. Три шахти вже передані на закриття. Ті, які ми пропонуємо на консервацію, вимагають величезної кількості грошей, але в них є запаси. Борги із зарплати в галузі зараз — 185 мільйонів гривень. До того ж, наближається час виплати зарплати в цьому місяці, а це ще 450 мільйонів”, — каже Мартиненков.

Заступник міністра додав, що для вирішення проблеми боргів із зарплати шахтарям Міненерговугілля просить уряд виділити 500 мільйонів гривень (на дотування собівартості вугілля за рахунок відповідного зменшення витрат на реструктуризацію галузі). А також назвав цифру в 3,8 мільярда гривень. За його словами, саме така сума дозволить галузі вийти на беззбитковість за півтора року реформ.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк розкритикував такий підхід, порадивши шукати необхідні ресурси за рахунок вирішення питання неплатежів на енергоринку.

“У 2012-му загальний бюджет дотацій на вугільну галузь був 3 мільярди доларів. Тепер 3 мільярди гривень — у 21 раз менше. І, я думаю, якщо пошукати ще ресурси, то вони знайдуться. А якщо ви будете йти тим самим старим шляхом: “дайте грошей і у нас все буде добре” — ми дійдем до фактичного банкрутства вугільної галузі. Пропоную внести стимулюючу ефективну програму, яка матиме прив’язку:  держава вкладає лише в ефективні шахти. Що тягне зменшення собівартості вугілля і підвищення його конкуренції”, — заявив Яценюк.

У міністерстві ж пообіцяли представити таку програму за 2-3 тижні.

“Щодо ж приватизації я дуже сумнівно дивлюся, я відверто кажу, на те, що хтось буде готовий взяти участь у приватизації шахт”, — заявив Яценюк.

За словами прем’єра, зараз важко знайти інвестора в українську вугільну галузь.

Як зазначають економісти, реформа має передбачати закриття нерентабельних шахт і підвищення ефективності тих, які діють, а також пошук інвесторів для приватизації привабливих активів.

Працівники шахт, які діятимуть надалі, повинні отримати змогу змінити робочий профіль, а колективи закритих шахт — змінити професію. Інакше на вуглевидобувну галузь чекає деградація, а шахтарські регіони не вийдуть зі скрути навіть за умов встановлення миру.

Марічка НАБОКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.