Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому у Попова “соціалізм” недорозвинутий

[07:31 06 декабря 2011 года ] [ Комментарии, 6 декабря 2011 ]

Соціальні проекти столичної влади орієнтовані на ностальгію киян за застійними часами СРСР. Але і якість виконання цих проектів теж “радянська”.

Останній рік в риториці чиновників КМДА одним з самих модних слів є прикметник “соціальний”. Портал “Київ. Коментарі” нарахував щонайменш чотири “соціально орієнтованих” проекти, про початок реалізації яких голосно оголошувалося. Однак, усі вони відверто “пробуксовують”, що вже говорить не про їх “соціальність”, а відвертий “популізм” керівників столиці.

Соціальні магазини

На початку року пролунали оптимістичні заяви мерії про відкриття найближчим часом 70 “соціальних магазинів” (або, як їх ще називають, “магазинів крокової досяжності”) в кожному з 10 районів Києва. Ідея здавалася досить цікавою, зважаючи на потенціал торговельної інфраструктури в Києві. Але на початку липня на колегії КМДА начальник головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення Києва Ігор Шовкун доповів, що з 70 запланованих, працює лише 3 магазини. Після цього його звільнили з визначенням “завалив проект і скомпрометував і адміністрацію, і сам проект”.

Заяви наступника Шовкуна Василя Щербенко були більш обережними. Він вже не сподівався ні на те, що будуть відкриті до кінця року всі заявлені магазини, ані, що ціни в них стануть нижчими, ані, що вони взагалі потрібні. В КМДА розродилися ще декількома гучними гаслами (“відкрити 40 магазинів до вересня”, “конструкції магазинів будуть затвердженої типової форми”, “отримано більше 200 заявок від виробників”) та й замовкли. А наприкінці жовтня Попов урочисто відкрив новий “соціальний магазин” на Бессарабському ринку, назвавши це “початком великого соціального проекту”. Цікаво, що все велике на Бессарабці почалося з фірмового магазину “М`ясна весна”. Як пояснили в КМДА, вона підписала меморандум з ПрАТ “АПК-Інвест”, яка, як відомо, входить у сферу впливу віце-прем`єра Бориса Колесникова через компанію “Укрінвест”. Більше того, знак для товарів і послуг “М`ясна весна” зареєстрований на чотирьох осіб, серед яких й Борис Колесников.

Соціальні базари

Так і не добудувавши “соціальні магазини” у Попова взялися за новий соціальний проект. Вирішили будувати “соціальні базари”. Планувалося на місцях нинішніх стихійних ринків відкриття близько 20 постійно діючих дешевих сільськогосподарських ярмарків. Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко пообіцяв киянам, що вони зможуть отримувати сільськогосподарську продукцію безпосередньо від виробника, за цінами на 15-29% нижче, ніж в супермаркетах.

І, як доказ, 15 липня відбулося робоче відкриття першої черги найбільшого у Східній Європі оптово-роздрібного ринку сільськогосподарської продукції “Столичний” у Києві. Рекламувати його взявся сам прем’єр Микола Азаров: “Приїдьте всі на ринок “Столичний”. Тут капуста по 80 копійок, картопля молода по 3 гривні, а огірки по гривні”. Передбачалося, що продукція на цьому ринку буде дешевше на 30-35% від її вартості в роздрібних мережах. Але чи через віддаленість його від жилих масивів, чи то через ціни, які, з часом майже не відрізнялися від інших столичних базарів, але популярним у киян “Столичний” так і не став, а розбудова інших “соціальних” базарів поки, що залишається у планах.

Соціальна картка

Про багатостраждальний проект “Соціальна картка киянина” говорять ще з часів мерства Олександра Омельченка. Проте, влітку цього року заступник голови КМДА Руслан Крамаренко з впевненістю заявив, що експериментальне введення в дію “Картки киянина” розпочнеться вже з 1 жовтня. “Картки киянина” отримають тестові групи городян, загальна кількість яких складе близько 80 тис. осіб. На першому етапі передбачалося надати власникам карток право на безкоштовний проїзд у метро. З 1 січня 2012 року картку буде введено в дію в повному обсязі. За нею можна буде отримати різні соціальні послуги, а також знижки в аптеках і соціальних магазинах”, — заявив Крамаренко. І хоча заявлений заздалегідь термін вже давно вийшов, чи успішно запрацював “пілотний проект” поки що в КМДА ніхто голосно не говорить. А відтак не чути, щоб і з Новогу року починалося його продовження.

Соціальні аптеки

Ця ініціатива міського очільника почалася з підписання 2 грудня 2010 року меморандуму про співпрацю між керівниками аптечних мереж, міською владою, а також керівниками підприємств-виробників лікарських засобів. Документ передбачав мораторій на підвищення торгової надбавки аптеками в межах до 20% від ціни виробника і забезпечення наявності найбільш уживаних лікарських засобів і виробів медичного призначення в аптеках міста.

Також, в КМДА ухвалили рішення реанімувати та відкрити нові комунальні аптеки мережі “Фармація”. А вже в лютому 2011 року перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак під час зустрічі з представниками Держлікінспекції змушений був констатувати, що незважаючи на всі вживані заходи, згідно з об’єктивними даними ціни на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами все ж таки зросли за останні місяці.

Незважаючи на це Попов продовжує запевняти, що у столиці до кінця 2011 року відкриють 4 комунальні аптеки в яких реалізовуватимуться лікарські засоби за доступними цінами, без урахування трьох вже відкритих. Але як би там не було і скільки б про це не говорили, ціни на лікарські засоби зростають й це “лихо” навряд чи омине “соціальні аптеки” Попова.

Ганна ГАНЗІЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.