Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому оптимістичні заяви Зеленського ведуть до розколу між його командою та військовими

[08:20 12 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 11 грудня 2023 ]

Колишні та нинішні радники Володимира Зеленського вважають, що відсутність реалізму у посланнях президента України підриває довіру до нього, пише Financial Times.

 З початку війни Володимир Зеленський щоденно записує відеозвернення до нації. За словами трьох осіб, знайомих з комунікаційною стратегією, його меседж завжди полягає в тому, що “ми рухаємося вперед”. Це допомагає підтримувати оптимізм в країні та за кордоном.

Такий підхід застосовується на всіх рівнях, від міністерств та місцевих адміністрацій до військового командування, а також передбачає сувору цензуру поганих новин, як-от кількість українських жертв чи успішні російські удари, пише видання.

Оскільки цього року Україна не досягла значних військових успіхів, а підтримка Заходу слабшає, така комунікаційна політика створює розкол між Офісом президента та військовим керівництвом, заявили джерела Financial Times, серед яких були й військові.

“Нам потрібно додати більше реалізму... і ми повинні бути такими ж сміливими, як і 24 лютого (2022 року)”, — сказала виданню людина, пов'язана з президентською комунікаційною стратегією.

Політичні суперники почали відкрито критикувати Зеленського, нагадує Financial Times, посилаючись на нещодавню заяву мера Києва Віталія Кличка, який звинуватив українського лідера в авторитарному управлінні і навіть порівняв його з російським президентом Володимиром Путіним.

Українські військові, за даними видання, вважають, що розрив між офіційними заявами та ситуацією на місцях стає очевидним, і це не мотивує українців чи західних партнерів країни. Але Зеленський, йдеться у статті, бачить в оптимістичному настрої єдиний спосіб заспокоїти тих, хто сумнівається, і зміцнити довіру українського бізнесу, який залишається важливим джерелом податкових надходжень для військових потреб.

“Якщо ми налаштовані песимістично, ми можемо очікувати, що [люди] не будуть розвивати свій бізнес в Україні, перестануть платити податки, і ми не матимемо достатньо грошей, щоб продовжувати боротьбу”, — сказав газеті на умовах анонімності український чиновник.

Залужний

Автор фото UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE

 

Розбіжності стали очевидними на початку листопада, коли головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив журналу The Economist, що війна зайшла в глухий кут у вигляді позиційної боротьби, і для виходу з нього потрібні нові технічні рішення та ресурси. За словами джерела Financial Times, відвертість Залужного “здивувала багатьох українців”, а деякі західні лідери навіть телефонували в Києва, щоби запитати, “що це означає і чи є переговори зараз пріоритетом”.

Стратегія оптимізму спочатку спрацювала, допомагаючи українцям повірити в себе і свою здатність протистояти вторгненню, але тепер це створило заплутану історію, в якій “очікування завищені й не відповідають реальному стану речей”, розповіла виданню Ірина Золотар, радниця і керівниця відділу комунікацій колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова.

За її словами, владі слід продемонструвати “збалансований реалізм”.

“Щоб суспільство не будувало повітряних замків і зняло рожеві окуляри… необхідно припинити боятися говорити правду, — сказала Золотар. — Ця перемога прийде через важку роботу, це — марафон, довгий і виснажливий”.

За її словами, нинішня стратегія призвела до того, що аудиторія на Заході запитує, навіщо їм вкладати гроші своїх платників податків, якщо Україна завжди “ось-ось переможе”.

Ukrainian servicemen rest at their positions after a fight

Автор фото REUTERS

Інші співрозмовники видання вважають, що стратегія оптимізму закриває від українців та західної аудиторії актуальну ситуацію та підриває довіру.

Прикладом є опис 10-місячної битви за Бахмут, коли офіційні повідомлення приховували “неймовірний рівень виснаження, страждання тисяч сімей, величезну кількість щоденних смертей, напруження та сумніви”, пише Financial Times, посилаючись на свої джерела.

Це нагадувало російську тактику, спрямовану на підтримку іміджу успіху, тоді як західні партнери говорили Києву, що Бахмут не вартий величезних втрат, пише видання.

Зеленський ніколи офіційно не визнавав відступ України з Бахмута, а в червні міністерство оборони заявило, що українці продовжують атакувати з околиць міста, що, мовляв, є доказом того, що вони не програли битву, вказують автори статті.

Директор українського інституту масової інформації Оксана Романюк заявила виданню, що, попри цензуру, інформація щодо ситуації на фронті доходить до українського суспільства через соцмережі, а також передається з вуст в уста.

“Майже кожен в Україні має родичів чи друзів, які воюють або безпосередньо постраждали від війни”, — каже Романюк.

На її думку, відсутність негативної інформації вб'є довіру до влади.

Романюк вказала на скорочення аудиторії українського національного “Телемарафону” — затверджених урядом випусків новин, що транслюються основними каналами. Також згадала нещодавнє опитування Міжнародного республіканського інституту, що базується в США, яке показало, що підтримка Зеленського знижується.

Водночас Марина Брилова, 61-річна викладачка української мови, розповіла виданню, що, хоч і не дивиться телемарафон, але розуміє необхідність президента активізувати народ.

“Я належу до тих людей, які хотіли б отримувати позитивні новини, але без реальності жити неможливо”, — резюмує вона.

При цьому варто нагадати, що в останніх інтерв'ю Зеленський визнав перехід української армії до стратегічної оборони та заявив про важливість початку будівництва оборонних рубежів. Що може свідчити про серйозну зміну риторики президента.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.