Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Четвертий український єдиноріг

[16:58 17 июня 2022 года ] [ Forbes-Украина,17 червня 2022 ]

Як гарвардський професор та IT-підприємець з Бостона побудували стартап на $1,25 млрд. Історія AirSlate

 Українська компанія з автоматизації бізнес-процесів та документообігу AirSlate 16 червня залучила $51,5 млн. Інвестори, серед яких і один з великих конкурентів — UiPath, оцінили стартап у $1,25 млрд (раніше понад мільярд оцінювали три українські стартапи — people ai, grammarly, gitlab). У києвському офісі AirSlate продвожують працювати більше 800 співробітників, хоча з моменту повномасштабного вони перейшли на віддалену роботу.

 

В березні 2021 року Forbes Україна опублікував історію AirSlate, який почався з простого редагування PDF у 2007 році. Ще рік тому компанія за оцінками редакції коштувала більше $1 млрд. Тепер стартап отримав таку капіталізацію офіційно і історія знову актуальна.

 

Улітку 2009 року в двері бостонської квартири Вадима Ясиновського подзвонили. На порозі стояв хлопець з німецькою вівчаркою на повідку. “Мене звуть Боря, я професор у Гарварді. Мені потрібна твоя порада”, — почув Ясиновський, відчинивши двері. Університетський викладач біоінформатики Борис Шахнович, якому було 29 років, запустив стартап — соціальну мережу для вчених IAMScienist — і шукав ментора серед російськомовних підприємців у США

Ясиновський, який займався IT-бізнесом із середини 1980-х, допоміг не лише порадою, а й грошима. А за два роки взяв Бориса у свій проєкт — сервіс для роботи з PDF-документами. Шахнович виправдав довіру: стартап pdfFiller залучив $130 млн інвестицій і перетворився на екосистемну компанію з автоматизації бізнес-процесів. “Головне, що привніс Боря, — віру в те, що цей бізнес може бути великим”, — говорить Ясиновський.

*** 

Киянин Вадим Ясиновський, 61, — нетиповий радянський емігрант і типовий серійний підприємець. Дитиною він переїхав з батьками у Санкт-Петербург, а у 18 років емігрував до США. “Я дислексик і дальтонік, у школі вчився погано, —- згадує Ясиновський. — У Союзі у мене жодних перспектив не було, і я став першим, кого самого випустили в такому віці”. Півтора року Ясиновський випікав хліб у булочній, потім працював електротехніком і вивчав програмування в Північно-Східному університеті в Бостоні. 

За пів року після початку навчання йому вдалося потрапити на роботу в Массачусетський технологічний інститут (MIT). “Там потрібно було програмувати і паяти — я вмів і те й інше, мене взяли”, — розповідає підприємець. У MIT Ясиновський як вільний слухач пройшов кілька курсів з програмування, і з друзями-математиками почав розробляти програму для віртуального опису процесів в організаціях. За основу студенти взяли одну з перших у світі систем управління базами даних Dbase.

У 1982 році Ясиновський заснував компанію Clear Software. Наступні 14 років вона надавала послуги автоматизації бізнес-процесів, допоки 1996-го Ясиновський не продав бізнес корпорації SPSS за $8,5 млн. Починалася епоха інтернету, і він не хотів її пропустити. Але й покупець брати кота в мішку не планував. SPSS купили компанію за умови, що засновник стане директором з інтернет-продуктів. 

За два роки Ясиновський пішов з SPSS. Наступні 10 років він працював у корпорації Citrix Systems, запустив дейтинговий сервіс GottaFlirt разом із ангельським інвестором Семеном Дукачем, був технічним директором онлайн-магазину меблів Furniture Fan. “Мене завжди цікавила тільки динаміка між покупцями і продавцями, байдуже в якому бізнесі”, — каже Ясиновський. 

На пенсію Ясиновський планував піти 2007 року. На заваді стали випадок і тяга до підприємництва. Дукач поскаржився, що йому потрібно зредагувати PDF-документ, а відповідного додатка немає. “Я за шість днів написав програму, Семен почав роздавати її своїм друзям”, — згадує Ясиновський. Дукач виписав йому чек на $25 000, і створений “на коліні” сервіс став компанією pdfFiller. Заслужений відпочинок відкладався на невизначений термін.

Великою командою Ясиновський керувати не хотів, тому продукт робили втрьох: засновник у Бостоні і два програмісти в Донецьку. Перші пів року сервіс був безкоштовним. Потім почали брати по $0,5 за документ, пізніше ввели передплату за $30 на рік. pdfFiller зростав неспішно: за перші п’ять років набралося 15 000 передплатників. “Мені здавалося, що це дуже вузький продукт і його не розвинути. Того, що було, мені вистачало з головою, — розповідає Ясиновський. — Але тут з’явився Боря”. 

Тата КУЧЕР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.