Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Бізнес без печатки та зайвої бюрократії. Невже таке можливо?

[08:56 28 декабря 2012 года ] [ Голос України, 28 грудня 2012 ]

Поки що невідома доля нещодавно обговореного проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб’єктами приватного права без застосування печаток”.

Але його поява, швидше за все, передчасна.

Нагадаємо, законопроект передбачає приватним юридичним особам надання можливості відмовитися від використання печаток у своїй господарській діяльності. На думку авторів акта, це спростить та здешевить процедуру започаткування бізнесу, а також допоможе уникнути зловживань, що пов’язані з обов’язковим використанням печаток.

Як вважають творці документа, на сьогодні виготовити печатку не становить жодних складнощів. Замовити її можна за телефоном, при цьому ніхто не перевірятиме, чи маєте ви на це право, чи ні. Виникає слушне запитання: чи потрібно зберігати таку формальність, як завірення приватними фірмами своїх документів печаткою? Тим паче рейдери часто користуються надто простою процедурою виготовлення “штампів” для встановлення контролю над підприємством шляхом підробки документів. Вважається: хто має печатку, той має і повноваження діяти від імені компанії.

Це нинішні реалії, та чи допоможе відміна печаток у боротьбі з шахрайством та рейдерством? Очевидно, що одна лише відміна обов’язкового використання печаток навряд чи розв’яже всі проблеми.

Викликає сумніви здешевлення процедури вчинення юридично значущих дій. З відміною печаток документи та договори не будуть належним чином посвідчуватися, і особи, щоб компенсувати рівень довіри до контрагентів, замість звичайної письмової форми залучатимуть нотаріусів. Можна припустити, що з відміною печаток більшого поширення набуде підписання договорів керівниками віч-на-віч. Адже сьогодні, як правило, директори компаній підписують договори часто, не бачачи один одного, “заочно”.

Проект не вводить нових способів підтвердження достовірності документів та повноважень осіб. Можливо, суб’єктам даних правовідносин залишається лише довіритися своїм контрагентам, що може виявитися недостатньо для успішного ведення бізнесу. Законодавці вважають, що всі ті ризики, що пов’язані з використанням печаток, можна буде уникнути шляхом обов’язковості зазначення лише особистого підпису уповноваженої особи, а застосування печаток матиме суто добровільний характер. Проектом пропонується внести зміни до низки кодексів та законів України, у статтях кодексів замість імперативної умови щодо наявності печатки зазначається, що юридична особа “може” її мати. Ураховуючи нинішню політику ведення бізнесу в Україні, посадові особи приватних фірм все одно вимагатимуть від своїх контрагентів проставлення печаток на документах. А ті, хто буде відмовлятися це робити, викликатимуть до себе підозру у нечесності. Тим паче що останнім часом набуває поширення практика визнання органами податкової служби нікчемними (фіктивними) правочинів, які укладаються юридичними особами. Тож у наших умовах печатка вже відіграє роль не просто канцелярського виробу, а виробу, який може впливати на фінансовий стан підприємства. Її відсутність — зайвий привід для визнання фіктивності правочинів. А отже, простіше буде її зробити, ніж здійснювати господарську діяльність без печатки.

Не до кінця зрозумілою залишається і сфера дії запропонованого акта. Так, наприклад, чи будуть печатки підприємства необхідними на довідках до Пенсійного фонду або ж під час внесення записів до трудових книжок?

Законопроект повернуто на доопрацювання. Та чи зможуть законодавці позбутися недоліків акта та внести необхідні зміни, покаже час.

Антон ГАЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.