Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Бізнес і криза. За що виживати, кого звільняти та що відкривати нового

[15:15 16 апреля 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 16 апреля 2020 ]

Вже скоро криза покаже, хто може швидко підлаштуватися під нові обставини та не втратити великі гроші, а хто — приречений на закриття.

Неочікуваний спалах вірусу та карантин по всій країні однозначно вже сьогодні має вплив на бізнеси в Україні та продовжує спустошувати гаманці деяких підприємців.

Ми зіткнулися з кризою, яку прирівнюють до після воєнного стану в 40-х роках. Настали по-справжньому важкі часи для українського бізнесу.

Бізнесу потрібно буде час відновитися

Є два можливі виходи з кризи, які я бачу виходячи з того, що я вивчав в бізнес-школі та бачив на власному досвіді.

Перший — це жорстока конкуренція за споживачів і боротьба бізнесів за органічну аудиторію. Другий — трансформація компаній.

За час карантину люди почали звикати до іншого способу життя: замовляти продукти онлайн і користуватися послугами доставки та онлайн сервісів.

Однозначно, що частині населення ці зміни сподобаються і вони продовжать користуватися цими послугами. Компанія, в якій я працюю (4service), вже трансформується і починає пропонувати клієнтам більше digital продукції, створюються нові опції, наприклад, сервіси доставки.

Кожен бізнес має зрозуміти, що не потрібно чекати на підтримку держави. Наша влада не зможе зробити кардинальних кроків, які справді зможуть допомогти.

Так, вони запропонували певну допомогу, але вона підходить тільки дуже обмеженій кількості компаній. Маленький бізнес такий, як ресторани, салони краси майже ніяк на собі не відчує допомогу держави. Тож, виживуть ті, хто зможуть адаптуватися.

Скорочення працівників: кого не варто звільняти

Кожен бізнес унікальний, в одній компанії варто обов’язково зберегти відділ маркетингу, а в іншії потрібно залишити IT або відділ розробок.

Потрібно дивитися на майбутнє компанії і чітко бачити, що і хто для цього потрібен. Наприклад, в нашій компанії ми навіть не подумали звільнити когось з IT департаменту, тому що ми бачимо в ньому необхідність.

Ми навіть продовжуємо вкладати в нього додаткові кошти для розвитку, тому що наші співробітники IT допомагають нам адаптуватися під зміни сьогодення.

Проте, з іншого боку, ми значно скоротили витрати на маркетинг. Тому немає єдиного правила, треба розглядати конкретні кейси і тоді вже робити висновки.

Деякі бізнеси приречені на закриття, але є нові можливості

Зараз є два види бізнесу, які відчувають себе комфортно: сервіси доставки та IT бізнеси з новими digital пропозиціями, в які різні компанії готові вкладатися. Ці бінеси найменше постраждають від карантинної кризи.

Сильно постраждають магазини з електронікою, так, вони найчастіше є онлайн, проте формат оффлайн може не ожити.

Можливо, вони закриють більшість своїх представництв і залишать декілька шоурумів. Звичайно, що така ситуація сильно вплине на ресторанний бізнес, тому що він живе на відвідувачах і він не має подушки безпеки в грошах.

Тому ті, хто не зможуть швидко адаптуватися під зміни, втратять багато грошей. Але з іншого боку, хоч багато закладів позакривається, я впевнений, що дуже легко почнуть відкриватися нові, аби задовльнити попит.

Тому що це легко і багато хто знає як це робити, я не бачу в цьому великої проблеми. Ще один бізнес, який зараз тільки втрачає — це кінотеатри. Вони не зможуть підлаштувати свій ринок так, щоб не втрати.

Тож, поки важко давати однозначні прогнози, навіть тому, що ми не знаємо точно, коли закінчиться карантин. Є багато різних умовностей, які можуть вплинути на ситуацію як в кращий, так і в гірший бік. Але те, що точно можна сказати, що наша криза — це яма для бізнесу з одного боку, а з іншого — можливість відкривати щось нове і задовольняти потреби людей, які сидять вдома.

Євген ЛОБАНОВ, генеральний менеджер 4service в Central East Europe and Turkey region

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.