Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Бригада на чотирьох: Київ, Варшава, Вільнюс та Мінськ

[09:58 09 сентября 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 8 вересня 2010 ]

Попри прогнози польських аналітиків про те, що військова співпраця України з Польщею за нової влади ледь не зупинилася, український міністр оборони Михайло Єжель сподівається вже за рік-півтора завершити створення спільної бригади із Варшавою та Вільнюсом.

Четвертим партнером, за ініціативи України, може стати Білорусь.

Україна та Польща домовилися продовжувати створення “ЛитПолУкрБригу” під час візиту українського міністра оборони до Варшави.

За цією складною абревіатурою ховається спільний миротворчий підрозділ разом ще й із литовськими військовими.

Перспектива створення такої міжнародної бригади — це питання року-півтора, вважає український міністр оборони Михайло Єжель. Цю думку він висловив після зустрічі зі своїм польським колегою.

Сторони також розглядають можливість залучити до миротворчого підрозділу ще й Білорусь.

Візит до Польщі керівника українського оборонного відомства завершився підписанням Договору про утворення спільної польсько-литовсько-української бригади.

Досі існував польсько-українсько-литовський батальйон, але бригада — це більша частина, яка матиме ширші можливості виконувати завдання, доручені відповідними відомствам країн та міжнародними організаціями.

Варшавський “злам” у відносинах України та Польщі

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича військова співпраця між Польщею та Україною практично припинилася.

Міністри оборони обох країн зустрілися лише раз у Брюсселі, але і ту зустріч польські оглядачі не могли назвати результативною.

А от після варшавських переговорів один із чільних польських експертів, професор Роман Кузьняр, визнав їх “зламними”.

Пан Кузьняр, який є радником польського міністра, брав участь у переговорах і пояснив полякам доцільність тіснішої співпраці між сусідами: “Новий український міністр підтвердив бажання швидко довести до стану готовності бригаду. Йдеться про чималу частину. Серйозні рішення, серйозні наслідки”.

На думку експерта, спільна бригада могла б виконувати дуже різні завдання: від гуманітарних місій до бойових, і її могли б долучати ООН, НАТО, ЄС або інші організації в рамках східноєвропейського співробітництва.

Пан Кузьняр розповів також про зовсім новий аспект співпраці сусідів: йдеться про можливість залучити до неї Білорусь.

“Цікавою ініціативою, яку просували насамперед українці, є залучення до спільних навчань Білорусі. Наш міністр висловив таку обережну готовність участі у такому проекті. Треба буде вивчити докладно всі аргументи і може у майбутньому постійно залучити білоруських солдатів до цієї бригади”, — розповів польський аналітик.

Таким чином польський експерт пояснює контекст поширення військового співробітництва у Східній Європі.

Андрій РИБАЛТ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.