Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Блокувальний ІНТЕРес

[09:47 21 апреля 2009 года ] [ Україна молода, №72, 18 квітня 2009 ]

Рада знову кульгає: позавчора її блокували БЮТівці, вчора — “регіонали”.

Чому?

Останній тиждень Великого посту в парламенті має, за традицію, бути вельми гарячим. Особливо в роки, що передують президентським виборам. Згадайте 2004—й: християни пекли паски й розписували писанки — а Верховна Рада в Чистий четвер розглядала проект змін до Конституції, “кучмісти” правдами і неправдами намагалися протиснути зміни в Основний закон, але зібрали тільки 294 голоси. Цього року в четвер у Раді спливла інша скандальна справа.

Фракція БЮТ ініціювала розгляд питання про обставини купівлі—продажу контрольного пакета телеканалу “Інтер” у 2005 році та загадкові обставини смерті есдека Ігоря Плужникова, який був власником цього пакета. “Тимошенківці” давно мають зуб на “Інтер” і вимагають створити тимчасову слідчу комісію для розслідування цієї справи.

Наполягаючи на розгляді своїх вимог, народні депутати від БЮТ заблокували трибуну. Конфлікт виник через те, що регламентний комітет не давав “добро” на проект постанови про утворення слідчої комісії, хоча в залі без проблем набиралося 150 голосів для утворення ТСК. Комітет наполягав на тому, що в постанову треба внести кілька технічних правок. “Комісію ініціювали ті депутати, які зараз блокують трибуну. Ніхто, крім них, не має права вносити туди правки, — пояснив голова Комітету ВР з питань регламенту Олександр Єфремов. — У нас виходить повний маразм. Блокують самі себе з приводу того, що самі мають зробити”.

Голова ВР Володимир Литвин був категоричнішим: сказав, що у випадку, якщо БЮТівці не знімуть блокаду, він закриє засідання. “Ви ж прекрасно розумієте, що вам дають команду — ви вискакуєте сюди і з будь—якого приводу блокуєте трибуну, не знаєте навіть, з приводу чого ви її блокуєте”, — обурювався Голова. Володимир Михайлович критикував своїх же колег по коаліції, а потім оголосив про закриття вечірнього засідання “у зв’язку з неможливістю продовжувати роботу через блокування роботи Верховної Ради фракцією БЮТ з абсурдними вимогами”.

Ініціатива БЮТ претендує на те, щоб стати топ—темою весняного політичного сезону. Підґрунтя серйозне: за словами БЮТівців, експертиза встановила, що підпис Ігоря Плужникова на одній із довіреностей, яка стосувалася продажу “Інтера”, міг бути підробленим. Це робить можливим “підкоп” під нових власників пакета — заступника голови СБУ Валерія Хорошковського та олігарха Дмитра Фірташа. І хоча Генпрокуратура відмовилася порушувати кри­мінальну справу з цього приводу, БЮТ іде в наступ. Адже “Інтер” — найрейтинговіший канал країни — зараз послідовно “мочить” БЮТ і натомість “розкручує” кандидата в президенти Арсенія Яценюка. І цей інформаційний ресурс може стати визначальним для виборів наступного Президента.

За справу взялися представники “таранної” команди Тимошенко: головою комісії пропонується обрати Андрія Портнова, а постанову внесли люди, які належать до його ж групи, — юристи Пилипенко та Олійник. “Основні угоди про продаж каналу відбувалися під час загострення хвороби, перебування Ігоря Плужникова в комі і одразу після його смерті, що робило неможливою його особисту участь у підписанні документів про продаж частки телеканалу “Інтер”, — сказав у коментарі “Коммєрсанту—Україна” Володимир Пилипенко.

Учора Рада все—таки домовилася з приводу слідчої комісії: проект постанови розглянуть наступного тижня. “Ми з вами виходимо з того, що є регламент, який вимагає, щоб відбувся в установлені терміни розгляд того чи іншого проекту постанови відповідним комітетом”, — заявив після погоджувальної ради Володимир Литвин. Він сказав, що всі прекрасно розуміють, що комісію таки буде створено: “Висновок — підстав для політичних збурень немає”.

Щоправда, вчора парламентську трибуну знову блокували. Народні депутати від Партії регіонів обступили президію, протестуючи проти того, що БЮТ вносить “неправові питання”. Зокрема, “регіонали” опиралися ініціативі привести до присяги трьох членів Вищої ради юстиції. Річ у тім, що вони мають присягати протягом двох місяців після обрання, а цей термін уже збіг. Під час погоджувальної ради депутати домовилися внести зміни до законодавства, які дозволять скасувати цей часовий припис.

Литвин також поставив на голосування пропозицію про приведення до присяги членів ВРЮ. Сесійна зала дала 225 голосів — не вистачило однієї кнопки. Депутати апелювали до Литвина, мовляв, ще не всі встигли зайти, але Володимир Михайлович лишився категоричним: “Шукайте причину не в головуючому, а в собі. Я не поставлю ще раз на голосування, бо буде заблокована трибуна”.

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.