Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Банки рекапіталізують не раніше червня?

[12:38 21 апреля 2009 года ] [ Економічна правда, 21 квітня 2009 ]

Швидше за все, нагальні заяви про готовність уряду до рекапіталізації — це просто піар-хід.

А прискорення процесу пов'язане, у першу чергу, з візитом місії МВФ в Україну.

Минулої п'ятниці Кабмін затвердив текст законопроекту, який регулює дії тимчасових адміністрацій банків. Про це “Економічній правді” повідомив високопосадовець Кабміну.

За його словами, цей документ буде регулювати дії уряду та Міністерства фінансів щодо пакетів акцій банків, які потраплять під процедуру рекапіталізації. “Після цього документ піде у Верховну Раду. Як швидко він буде затверджений — не знаю”, — відзначив він.

Саме про цей документ говорив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський минулого тижня. Нагадаємо, 15 квітня він підкреслив, що перед початком процедури рекапіталізації необхідно буде прийняти проект закону, який надасть більше повноважень тимчасовим адміністраціям і додасть їх роботі більше прозорості. Крім того, він відзначив, що необхідно затвердити методику процесу рекапіталізації. За словами Уманського, це може бути не раніше, ніж через місяць.

Пізніше на прес-конференції прем'єр Юлія Тимошенко підтвердила, що на позачерговому засіданні Кабміну законопроект був затверджений. За її словами, він “стосується процедури рекапіталізації банків”, і неприйняття цього закону в парламенті не стримає процес рекапіталізації, а тільки полегшить його. Прем'єр назвала лише одну деталь — законопроект передбачає входження уряду в статутні капітали цих банків у розмірі не менше 75% +1 акція.

В цілому, за словами прем'єра, відомий перелік з семи банків, які потраплять під програму рекапіталізації. Це “Надра Банк”, “Родовід Банк”, “Імексбанк”, “Київ”, Укрпромбанк, Укргазбанк і “Фінанси та Кредит”.

Частка держави в цих установах після купівлі складе від 75% до 99%. Зокрема, сказала Тимошенко, у “Родовід Банку” — 99%, “Надра Банку” — 91,8%, “Імексбанк” — 75% +1 акція, “Києві” — 99%, Укрпромбанку — 99% , Укргазбанку — 75% +1 голос. Щодо банку “Фінанси та Кредит” рішення поки-що не оголошене.

Прем'єр наголосила, що за оптимістичними прогнозами, на здійснення рекапіталізації “потрібно три-чотири тижні”. Уряд буде виділяти гроші після проходження таких етапів: проведення аудиту, складання програми фінансового оздоровлення, визначення вартості пакета акцій діючих акціонерів, уточнення суми потреби в капіталі, формування графіка внесення коштів у їхній капітал урядом, складання графіка рефінансування НБУ.

Аналогічні строки минулого четверга назвав Уманський. За його словами, аудит обраних банків буде проведений за спрощеною системою, а написання програми фінансового оздоровлення займе два-три тижні. “Максимум через місяць завершимо цю процедуру — по суті, процедуру входження в банки”, — сказав він 16 квітня. Таким чином, рекапіталізація може відбутися не раніше кінця травня.

На думку голови правління одного з найбільших банків, реально держава націоналізує установи не раніше червня. “Спочатку першотравневі свята віднімуть купу часу. До того ж, НБУ досі не розуміє, що робити з банками після отримання грошей від уряду. У кожного з них зобов'язань у рази більше, ніж надійде коштів. Отже, просто політикою не обійтися — потрібні конкретні антикризові програми”, — підкреслив експерт.

Ці слова відрізняються від офіційної позиції регулятора. Голова правління НБУ Володимир Стельмах повідомив, що минулого тижня були остаточно визначені загальні принципи проведення рекапіталізації. “Сьогодні розпочинається прагматична реалізація”, — підкреслив він минулого четверга.

Однак банкір спростовує ці слова. Він розповів, що рішення гальмуються, бо Стельмах зайняв дуже дивну невизначену позицію.

“Систему потрібно швидко зачистити. Є чимало банків, у які не введена тимчасова адміністрація, і вони взагалі незрозуміло як існують. Але, мабуть, Стельмах боїться навіть сказати про це, тому він взагалі нічого не робить. Я бачив, що у багатьох моїх колег вже просто нерви здавали, коли Стельмах виступав”, — розповів банкір.

Справді, відомі лише деякі факти про долю банків, які отримають гроші. Зі слів Уманського, в них “мінімум рік триватиме програма оздоровлення”. При цьому, щодо цих установ буде застосований особливий режим нагляду.

У разі одужання, пообіцяла Тимошенко, “уряд буде віддавати ці банки приватним власникам на відкритих аукціонах”. Але як саме Кабмін та НБУ збираються виводити банки з категорії проблемних, і що робити з ними, якщо рекапіталізація не дасть бажаного ефекту, досі нічого не відомо.

Тимчасовий адміністратор одного з банків додав, що чув про підступні плани НБУ та уряду. “Хочуть відповідальність за долю банку після рекапіталізації покласти на тимчасового адміністратора, хоча це вже буде відповідальність нового менеджменту, який призначить Мінфін”, — підкреслив він. “Навіщо воно мені треба?” — обурено додав банкір.

Швидше за все, заяви про готовність уряду до рекапіталізації — це просто піар-хід.

“Рекапіталізація банків виходить на фінішну пряму. Прискорення процесу пов'язане переважно з візитом місії МВФ в Україну. Збільшення капіталів банків стало б серйозною заявкою для відновлення довіри до банківської системи”, — вважає голова департаменту аналітики компанії Astrum Юрій Белінський.

“Незважаючи на оголошення банків, які повинні отримати державну підтримку, ми не отримали жодних належних аргументів, щоб робити висновки про можливі наслідки розширення такої допомоги. Відносна стабільність в останні тижні робить квітень-травень найбільш вдалими місяцями для завершення рекапіталізації банків”, — відначив у своєму огляді начальник аналітичного департаменту компанії “Інвестиційний капітал Україна” Олександр Вальчишен.

За його словами, судячи з дій уряду і НБУ за останні кілька місяців, не схоже, що рекапіталізація буде гладкою та швидкою. Таким чином, перебування економіки у стані рецесії триватиме й надалі.

Сергій ЛЯМЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.