Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Армію тренують так, щоб вона відповідала найкращим стандартам НАТО

[07:42 04 июня 2015 года ] [ Радіо Свобода, 3 червня 2015 ]

На Яворівському полігоні завершується перший етап підготовки українських нацгвардійців за участі інструкторів зі США.

13 червня на Яворівському полігоні завершиться підготовка першої групи бійців Нацгвардії у рамках командно-штабних навчань із залученням американських військових “Безстрашний захисник 2015”. Американські десантники 173-ї аеромобільної бригади сьогодні запросили на полігон українського прем’єра Арсенія Яценюка, послів США і Канади. Які навички вже здобули нацгвардійці?

“Ми і так себе впевнено почували, але нові знання не бувають ніколи зайвими”, — відповів боєць Нацгвардії Ігор на запитання Радіо Свобода, чи впевненіше після тренувань почуватиметься на Донбасі. Його та ще близько трьохсот українських нацгвардійців майже сім тижнів вчать американські інструктори. Позаду заняття з надання першої медичної допомоги, стрільби, захисту в бойових умовах, маскування.

“Вся підготовка дуже добра, і медицина, і стрільба. Коли тебе поранять, то повинен вміти накласти собі джгут, надати першу допомогу, викликати допомогу”, — розповів Андрій, боєць підрозділу Нацгвардії “Ягуар”.

Ці останні десять днів навчань для першої групи нацгвардійців — найцікавіші, кажуть військові, бо, здобувши індивідуальні навички, вчаться їх застосувати у колективі, діяти спільно, а тут важливо передусім уміння командира керувати особовим складом, зауважує командир підрозділу “Ягуар” Нацгвардії Володимир Перепічка.

“Добре підготували наших корегувальників. Солдатам було цікаво, як визначати сектор мінометного вогню, що зараз доречно у зоні АТО”, — розповів він.

80% нацгвардійців, які беруть участь у навчаннях, побували у зоні бойових дій на Донбасі. Американські інструктори також мають воєнний досвід — пройшли Афганістан, Ірак, мали спільні навчання з військовими підрозділами різних країн. Американські солдати кажуть, що не лише свої навички передавали українським колегам, але й самі переймали досвід в українців.

“Тренування розпочались з індивідуального рівня, а потім ці індивідуальні навики відпрацьовувались у колективі. Ще є чому вчитись, тому що нам потрібно впевнитись, що, коли вони виконуватимуть свою роботу, що вони до цього готові, достатньо адаптивні, що це сила, яка здатна виконувати завдання”, — каже командир 173-ї аеромобільної бригади США Кайл Рід.

У середині вересня українських бійців навчатимуть також канадські  військовослужбовці. Тому що для Канади важливо посилити обороноздатність Збройних сил України, про що заявив посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Російська агресія мусить натрапити на сильну обороздатність українського війська. Дипломатія і обороноздатна Україна — це розв’язка і шлях у майбутнє”, — наголосив канадський дипломат.

Підтримувати Україну є обов’язком США, а спільні тренування є фундаментом для майбутніх партнерських відносин, вважає посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. “Ми віримо, що вирішення проблеми залежить від дотримання усіма сторонами мінських угод. Очевидно, що Україна зробила максимум, коли Росія не дотримується даних обіцянок. Про що свідчить сьогоднішній штурм Мар’їнки”.

Американські десантники запросили українського прем’єра Арсенія Яценюка на полігон, щоб продемонструвати тренування. “Українське військо тренують таким чином, щоб воно відповідало найкращим натовським стандартам, тобто нова тактика, техніка, новий український дух армії”, — наголосив прем’єр.

Втім, не лише військові навички американців варто переймати українській армії, але й відкритість і вміння спілкуватись. За час перебування на Львівщині американські солдати спілкувались зі школярами, зіграли з львів’янами у футбол, продемонстрували свою комунікабельність. Тим часом, коли військові Нацгвардії і Збройних сил з’ясовували поміж собою численні бюрократичні питання. Власне, оте непорозуміння між двома українськими підрозділами створює найбільше труднощів під час навчань, про що Радіо Свобода розповіли американські інструктори. Усі проблеми вирішують по ходу тренувань. Почути думку українського прем’єра про бюрократію у міністерствах не вдалося, Арсеній Яценюк відмовився відповідати на запитання журналістів, різко розвернувшись в інший бік.

Уже з 15 червня на полігоні американські інструктори навчатимуть нову групу нацгвардійців.

Галина ТЕРЕЩУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.