Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Сполученим Королівством Великобританії та Північної Ірландії стала першим кроком до реалізації плану прийому України до Альянсу щодо прискореної процедури після війни. План було ухвалено 12 липня минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі у формі Спільної декларації, прийнятої Україною та членами G7
Нагадаю, що тоді відмова Україні в негайному прийомі до НАТО викликала сильне розчарування в українському суспільстві, чим негайно скористалася московська пропаганда. А план, запропонований НАТО, здавався абстрактним та далеким від реалізації. І ось реалізація розпочалася. Підписано перший міждержавний договір на основі рамкового документа щодо гарантій безпеки для України, виробленого країнами G7 — тієї самої декларації, до якої надалі приєдналося ще 24 держави. Причому цей процес не завершено, і декларація залишається відкритою для всіх бажаючих.
Декларація по суті проголосила створення нової антинацистської коаліції — з тією лише різницею, що в ролі гітлерівського Третього Рейху виступає путінський “Третій Рим”. А міждержавний договір окреслює вже конкретні кроки, які роблять країни, що його підписали, для боротьби з російським нацизмом, на вістрі якої, волею історичних обставин опинилася Україна. У тому, що першою державою, яка підписала з Україною такий договір, виявилася Великобританія, укладено чималий історичний символізм. Саме Великобританія була ідейним локомотивом боротьби з гітлерівським нацизмом, якому вона протистояла фактично сама в 1939-41 роках. США, вступивши у гру вже пізніше, забезпечили антигітлерівській коаліції переважну економічну міць.
Сьогодні історія повторюється: Лондон лідирує, а Вашингтон, який трохи заплутався у внутрішніх проблемах, просувається слідом за ним.
Отже, про що підписаний договір — дуже коротко.
Договір укладено на десять років. Великобританія зобов'язується надавати Україні всебічну допомогу для відновлення територіальної цілісності у її міжнародно-визнаних кордонах, протидії будь-якій військовій ескалації та/ або новій агресії з боку Росії та майбутньої інтеграції України до євроатлантичних інститутів, зокрема шляхом підтримки планів реформ України та сумісності її армії зі стандартами НАТО.
Договір формалізує та пов'язує в єдиний пакет вже наявні домовленості про безпеку. Він гарантує, що підтримка України буде довгостроковою і демонструє Росії рішучість Великобританії продовжувати підтримувати Україну. Якщо Росія спробує перейти у наступ, Великобританія швидко надасть Україні адекватну підтримку. Україні при цьому не доведеться окремо просити Великобританію про допомогу, не будучи впевненою в тому, що допомогу буде надано. Сполучене Королівство вже взяло на себе зобов'язання допомагати Києву.
Також Великобританія допоможе Україні у розвитку власної військової промисловості.
Якщо говорити про негайні дії, то в рамках укладеного договору Великобританія надасть Україні військову підтримку більш ніж на $3 млрд. До пакету допомоги увійдуть ракети великої дальності (ну, нарешті!), засоби ППО, артилерійські снаряди, а також БПЛА, включаючи ударні і морські дрони дальньої дії на суму близько $250 млн. Це найбільше постачання дронів в Україну за весь час війни.
І це лише початок — причому у всіх сенсах. Великобританія не обмежиться лише цим пакетом військової допомоги. Що стосується інших країн, то при підписанні таких договорів існує певна інерція, так само як і при наданні далекобійної зброї: нікому не хочеться бути першим. Другий, і наступні договори будуть підписані вже набагато швидше, а отже, процес отримання Україною допомоги набуде лавиноподібного характеру.
Розмови про те, що через небезпеку повітряних ударів Росії будівництво військових заводів в Україні є проблематичним — не більше ніж демагогія. В даний час по всій Україні розгортається будівництво захищених споруд. І так само, як будуються підземні школи, захищені від ударів з повітря, будуть побудовані і захищені цехи. До того ж зміцнення ППО зробить прорив російських ракет і шахедів все більш проблематичним, а далекобійні ракети дозволять розчистити від ударних російських засобів зону безпеки кілька сотень кілометрів.
Підписання договору з Великобританією цілком очевидно перегукується із заявою держсекретаря США Ентоні Блінкена на прес-конференції 20 грудня про те, що США мають чіткий план майбутнього розвитку України.
Антинацистська коаліція міцніє. Російський флот вже сьогодні планує сховатися в абхазькому порту Сухумі, але дедалі більше далекобійні кошти, що отримуються в рамках договорів, що реалізують рамкову угоду, дістануть її і там. У радіусі поразки українських коштів будуть і бази дальньої авіації путінського рейху. У рамках розвитку власної військової промисловості Україна отримає доступ до найбільш передових технологій Заходу, тоді як Росія клянчатиме у КНДР погані снаряди, 20% яких взагалі не вибухають, а частина вибухає у стволах гармат. І, хоча в Кремлі все ще хорохоряться, час безперечно почав працювати проти Росії, і за Україну.
Все тільки починається. У Москві ще не усвідомили повною мірою, що на них чекає.
“Ми не можемо і не відступатимемо, і покажемо, що наші вороги помилялися, розраховуючи на нашу слабкість”, — заявив Сунак, виступаючи у Верховній Раді.
Сергій ІЛЬЧЕНКО
Что скажете, Аноним?
[19:39 28 января]
[17:42 28 января]
[15:45 28 января]
18:30 28 января
18:00 28 января
17:20 28 января
17:10 28 января
16:50 28 января
16:40 28 января
[16:30 28 января]
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.