Навчався в донецькій школі № 63, 2001 року закінчив економічний факультет Донецького національного
університету.
З 1994 до 1996 рр. — віце-президент ФК “ШАХТАР” (ДОНЕЦЬК).
З 11 жовтня 1996 р. дотепер — президент ФК “ШАХТАР” (ДОНЕЦЬК).
1999 року відкрив у Донецьку дитячо-юнацьку школу ФК “Шахтар” із мережею філій і
сучасну спортивно-тренувальну базу “Кірша”.
Бізнесом Рінат Ахметов почав займатися в 90-ті роки. Свій перший капітал, зароблений на
торгівлі вугіллям і коксом, інвестував у металургійні та гірничодобувні активи.
У 2000 році заснував компанію “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ).
Сьогодні СКМ — найбільша в Україні багатогалузева промислова група, до складу якої
входять понад 100 підприємств гірничого, металургійного, енергетичного, фінансового,
телекомунікаційного, медіа та інших секторів економіки.
У 2006-2007 рр. і 2007-2012 рр. — народний депутат Верховної Ради України від Партії регіонів. У 2006-2007 рр. парламентським помічником Ахметова була Ірина Акімова, як у 2011-2014 рр. стала замглави Адміністрації Президента Віктора Януковича.
За даними ЗМІ, у квітні 2017 року невідомі обстріляли авто з журналістами програми “Слідство.інфо” під час зйомок будівництва нового маєтку Ріната Ахметова під селищем Плюти Київської області. Ділянка під об’єктом належить ТОВ “МЕТА-КАПІТАЛ”, бенефіціаром якого є Ахметов. Журналісти стверджують, що, за документами, будинок є “установою охорони здоров'я та соціальної допомоги”.
У 2018 році Ахметов був єдиним українцем у рейтингу мільрярдерів Bloomberg Billionaires Index. Його статки оцінили в 5,71 млрд грн.
БІЗНЕС-АКТИВИ
Гірничо-металургійний бізнес представлений групою Метінвест, якою керує ТОВ “МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ”, засноване СКМ у 2006 році.
Метінвест входить в топ-50 металургійних компаній світу за версією Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association). Виробничі потужності Метінвесту з виплавки сталі складають15 млн тонн на рік.
Група Метінвест включає підприємства з виробництва залізорудної та флюсодоломітної сировини: “ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ”, “ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ”, “ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ” і “КОМСОМОЛЬСЬКЕ РУДОУПРАВЛІННЯ”, а також вуглевидобувні підприємства: “КРАСНОДОНВУГІЛЛЯ” і UNITED COAL COMPANY.
“КОМСОМОЛЬСЬКЕ РУДОУПРАВЛІННЯ” — забезпечує флюсовим вапняком понад 100 підприємств України і близького зарубіжжя.
До складу рудоуправління входять три діючі кар'єри і дві дробильно-збагачувальні фабрики. За останніми оцінками, потужність підприємства становить 10-12 млн тонн товарного вапняку на рік.
UNITED COAL COMPANY — є одним із провідних виробників коксівного вугілля в США. Здійснює видобуток коксівного і енергетичного вугілля в Центральному Аппалачському вугільному басейні. Компанія заснована у 2004 році. Навесні 2009 року ввійшла до складу групи Метінвест.
Виробничі потужності чотирьох підрозділів, що входять до складу UNITED COAL COMPANY, перевищують 9 млн тонн вугілля на рік.
“КРАСНОДОНВУГІЛЛЯ” — спеціалізується на видобутку і збагаченні коксівного вугілля марок “Ж” і “К” і Основними споживачами продукції є коксохімічні підприємства групи Метінвест: “АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД” і коксохімічне виробництво МК “АЗОВСТАЛЬ”.
“МЕТІНВЕСТ- ШІППІНГ” надає транспортно-експедиційні послуги, послуги митного оформлення вантажів і послуг з агентування морських суден у маріупольському морському торговельному порту, порту “МК “АЗОВСТАЛЬ” і ВАТ “СРЗ”.
До складу металургійних підприємств групи Метінвест входять 12 заводів і комбінатів.
В Україні це МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ “АЗОВСТАЛЬ”, МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА; МЕТІНВЕСТ-МАРІУПОЛЬСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД; ТОВ “МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС”, що спеціалізується на ремонті і сервісному обслуговуванні обладнання; ЄНАКІЇВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД; ХАРЦИЗЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД, який є єдиним виробником зварних труб великого діаметру в Україні; “АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД” — одне з провідних у Європі і найбільше в Україні коксохімічне підприємство, а також найбільший виробник нафталіну в Європі — “ІНКОР І КО”.
У Європі Група Метінвест представлена прокатними підприємствами в Італії, Великобританії та Болгарії. FERRIERA VALSIDER SPA (Верона, Італія) виробляє близько 500 тис. тонн товстолистового і рулонного прокату в рік. TRAMETAL SPA (Італія) і SPARTAN UK (Велика Британія) виробляють товстолистовий прокат. ПРОМЕТ СТИЛ АД — сучасне прокатне підприємство в Болгарії, основною продукцією якого є сортовий і фасонний прокат.
22 травня 2018 року Філія “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Українська залізниця” за результатами тендерів уклала дві угоди з ТОВ “МЕТІНВЕСТ-СМЦ” про закупівлю сталі на загальну суму 1,69 млрд грн.
ДТЕК — енергетичний холдинг, що керує чотирма операційними компаніями з активами у видобутку вугілля, генерації та дистрибуції електроенергії, в альтернативній енергетиці та галузі видобутку газу.
Група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і добуває понад 80% всього енергетичного вугілля в Україні.
ДТЕК входить до складу фінансово-промислової групи СКМ.
ДТЕК ЕНЕРГО — операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК.
Вугілля газових марок видобувають гірники “ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ” (Дніпропетровська обл.), “ДТЕК ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ” і ТДВ “ШАХТА “БІЛОЗЕРСЬКА” (Донецька обл.).
Вуглезбагачувальні фабрики холдингу — “ДТЕК ОКТЯБРСЬКА ЦЗФ”, “ЦОФ “ПАВЛОГРАДСЬКА”, “ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ”, “ЦОФ “КУРАХІВСЬКА” .
Виробничі потужності компанії представлені підприємствами теплової генерації в складі ДТЕК Східенерго, ДТЕК Дніпроенерго, “ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО”, “КИЇВЕНЕРГО” та Миронівської ТЕС, що входить до ДТЕК Донецькобленерго.
Теплоелектростанції постачають усю вироблену електроенергію на оптовий ринок електроенергії України, за винятком двох ТЕС, які входять до ДТЕК Східенерго. Пошкодження магістральних електричних мереж НЕК “Укренерго” від’єднало ДТЕК Луганську ТЕС від Об’єднаної енергосистеми України. Станція з вересня 2014 року працює в режимі енергоострова. ДТЕК Зуївська ТЕС виділена з ОЕС України постановою Кабінету Міністрів України.
”ДТЕК СХІДЕНЕРГО” складається з трьох ТЕС у Донецькій і Луганській областях — Зуївської, Кураховської та Луганської.
“ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО” — має у складі три ТЕС, які розташовані в Запорізькій і Дніпропетровській областях, — Запорізька, Придніпровська, Криворізька.
“ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО” включає три ТЕС в Івано-Франківській, Львівській та Вінницькій областях — Бурштинська, Добротвірська й Ладижинська ТЕС відповідно. Електроенергія, вироблена “ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО”, постачається не лише українським споживачам, але і йде на експорт до країн Європи.
“КИЇВЕНЕРГО” забезпечувало повний цикл енергопостачання міста Києва. 27 вересня 2001 року їй в управління було передано цілісний енергетичний комплекс м.Києва (ТЕЦ, теплові мережі та ін).
У 2017 році закінчився договір Київської міської ради з “Київенерго” щодо використання цілісного енергетичного комплексу. КМДА продовжила дію договору до кінця опалювального сезону 2017-2018 років.
З травня 2018 року виконавцем послуг з постачання гарячої води та опалення замість ПАТ “Київенерго” стало КП “Київтеплоенерго”.
За 2017 рік борг жителів Києва перед “Київенерго” зріс на 784 тисячі гривень і досяг 4,7 млрд грн.
У травні 2018 НАК “Нафтогаз України” відмовився підписати договір на поставку газу КП “Київтеплоенерго”, поки Київська міська державна адміністрація не приймає на себе всі зобов'язання з погашення боргів ПАТ “Київенерго”.
До складу ДТЕК Енерго входять дистрибуційні підприємства: ДТЕК Донецькобленерго, ”ДТЕК ВИСОКОВОЛЬТНІ МЕРЕЖІ”, “ДТЕК ПЕМ-ЕНЕРГОВУГІЛЛЯ”, “ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО”, “КИЇВЕНЕРГО”, ”ДТЕК КРИМЕНЕРГО” (у зв’язку з анексією Криму ДТЕК наразі не керує операційною діяльністю компанії).
Дистрибуційні підприємства компанії обслуговують 4,4 млн клієнтів — металургійні, вугільні та машинобудівні заводи, а також підприємства й населення в Донецькій та Дніпропетровській областях.
21 січня 2015 року владою Криму було прийнято рішення про те, що рухоме й нерухоме майно “ДТЕК КРИМЕНЕРГО” буде враховуватися як власність Республіки Крим.
ДТЕК НАФТОГАЗ — найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія. У 2017 році видобула рекордні для українського приватного газовидобування 1,65 млрд куб. м природного газу.
До складу ДТЕК НАФТОГАЗ входять підприємства “НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ” і “НАФТОГАЗРОЗРОБКА”, які ведуть розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях.
“НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ” — найбільша приватна газовидобувна компанії України. 75% акцій підприємства належать структурам Ахметова. Останні 25% були куплені у 2017 році у нардепа Нестора Шуфрича.
За даними ЗМІ, у липні 2016 року ”ДТЕК НАФТОГАЗ” отримала право на розстрочку податкових боргів у сумі 145,1 мільйонів гривень.
Це одна з найбільших розстрочок, виданих податковою в столиці протягом періоду 2015 — початку 2017 років, коли Державну фіскальну службу очолював Роман Насіров.
ДТЕК ВДЕ — операційна компанія, що керує активами ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики.
У 2012 році компанія побудувала Ботієвську ВЕС— найбільшу вітроелектростанцію в Україні. В 2017 році запрацювала Трифанівська сонячна електростанція і розпочалося будівництво Приморської ВЕС в Запорізькій області.
До складу ДТЕК ВДЕ входять дочірні компанії “ВІНД ПАУЕР”, яка керує найбільшою в Україні вітроелектростанцією — Ботієвською ВЕС, “ВІНД ТЕХ”, що надає послуги з обслуговування вітротурбін, ТОВ “ТРИФАНОВКА ЕНЕРЖІ”, до складу якої входить Трифанівська сонячна електростанція і Приморська ВЕС, котра реалізує проект девелопменту Приморської вітроелектростанції в Запорізькій області.
Ремонтний напрям ДТЕК представлено ТОВ “ІНТЕРЕНЕРГОСЕРВІС”, відокремленим підрозділом “Галременерго”, ТОВ “ЕЛЕКТРОНАЛАДКА” і ТОВ “ПЕРШОТРАВЕНСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД”.
Реалізацію продукції на українському ринку, а також експорт до країн СНД забезпечують ТОВ “ДТЕК ТРЕЙДІНГ” і ТОВ “ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД”. DTEK Hungary Power Trade LLC відповідає за розвиток торгівлі електроенергією, а також іншими енергетичними продуктами на території Угорщини.
Для забезпечення прямого виходу на енергетичні ринки Європи в червні 2013 року створено DTEK Trading SA.
Фінансовий бізнес Групи СКМ представлений банком “ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК” Перший (ПУМБ) і двома страховими компаніями - АСКА та АСКА-Життя.
“ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК” Перший (ПУМБ) є універсальним банком, діяльність якого зосереджена на комерційних, роздрібних та інвестиційно-банківських операціях.
“УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА” (УАСК АСКА) надає послуги ризикового страхування (non-life).
“УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА — ЖИТТЯ” (УАСК АСКА-Життя) спеціалізується на послугах страхування життя.
“КОРУМ ГРУП” (раніше — “Гірничі машини”) працює в гірничодобувному бізнесі. Діяльність групи зосереджена на наданні високотехнологічних комплексних рішень, виробництві та сервісі обладнання в галузі видобутку, переробки і транспортування корисних копалин, а також будівництві шахт.
“Лемтранс” називає себе найбільшим приватним оператором залізничного рухомого складу України.
Станом на 2018 рік “Лемтранс” оперує парком напіввагонів чисельністю понад 20 тис. одиниць.
100% статутного капіталу компанії “Лемтранс” належить групі СКМ Ріната Ахметова.
У 2012 році журналісти писали, що Ахметову і близьким до нього структурам належить 60% “Лемтрансу”, а решту 40% контролює оточення президента Віктора Януковича. Зкорема, частка у підприємстві опосередковано належала Віктору Різанову, який мешкав у Межигір'ї і, за словами місцевих жителів, був сторожем у резиденції Януковича. Прес-служба старшого сина президента заперечила будь-який зв'язок із “Лемтрансом”.
Медіа-холдинг “МЕДІА ГРУПА УКРАЇНА” — управляюча компанія, яка об’єднує телевізійні, видавничі, друковані та new media-проекти Групи СКМ. У холдинг входять національний телеканал “Україна”, молодіжний телеканал НЛО TV, тематичний канал Індиго TV, тематичні канали “Футбол 1”/“Футбол 2”, “Регіональну Медіа Групу” (канали “Донбас”, “34 канал”, “Сигма”), сейлз-хаус “МЕДІАПАРТНЕРСТВО”, компанію “Діджитал Скрінз” (oll.tv), продакшн-компанії “ТЕЛЕ ПРО”, Front Cinema і “Допоможемо ТБ”, а також холдинг ”СЬОГОДНІ МУЛЬТІМЕДІА”.
“ЕСТА ХОЛДИНГ” об'єднує в своєму складі активи групи СКМ у сфері нерухомості. Основна діяльність сконцентрована в 5 ключових напрямках: інвестування та розвиток комерційної нерухомості преміум сегменту, девелопмент, консалтинг, готельний бізнес, а також експлуатація та управління об'єктами комерційної нерухомості.
ПАТ “Укртелеком” - одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг в усіх регіонах країни.
11 березня 2011 Фонд державного майна України продав компанії “ЕСУ” 92,791 % акцій телекомунікаційної компанії “Укртелеком” за 10 млрд 575,1 млн грн. “ЕСУ” була єдиним претендентом на купівлю акцій. У 2011 реальні вигодонабувачі компанії були невідомі.
У 2013 ЗМІ повідомили, що “ЕСУ” придбала компанія UA TELECOMINVEST LIMITED (Кіпр). Бенефіціаром компанії з Кіпру є Рінат Ахметов, хоча раніше його прес-служба заперечувала це.
19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва розірвав договір договір купівлі-продажу пакета акцій “Укртелекому”. З “ЕСУ” також стягнуто пеню у розмірі 2, 17 млрд грн., нараховану за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій. За матеріалами справи, акції підприємства купила за ціною, заниженою на 1,6 млрд грн.
3 липня 2018 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ “ЕСУ”, скасувавши рішення нижчих судів у справі про розірвання договору купівлі-продажу акцій “Укртелекому” та стягнення з “ЕСУ” 2,17 млрд грн пені. Справу передано на новий розгляд до господарського суду Києва.
З 2017 року ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами невиконання покупцем пакету акцій ВАТ “Укртелеком”— ТОВ “ЄСУ” умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (далі — ТМСП), незаконного фінансування упродовж 2012 — 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету та приватизації 92 % держпакета акцій “Укртелекому” за заниженою вартістю.
У 2017 році у кримінальному провадженні складено та направлено повідомлення про підозру колишньому першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову у незаконному фінансуванні упродовж 2012—2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету в сумі 220 млн гривень за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У справі також є підозрюваними екс-президент Віктор Янукович і екс-прем’єр Микола Азаров.
Кримінальні провадження та санкції:
24.03.2017 НАБУ розпочало досудове розслідування №52016000000000209 за ч.2 ст. 364 КК — за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу “Роттердам+”.
Суть “Роттердам+” в тому, що у формулу розрахунку вартості електроенергії, яка виробляється тепловими електростанціями, закладено завищену вартість вугілля. Вартість вугілля розраховуються на ціною, діючою на в порту Роттердаму (Нідерланди) + доставка до України.
Формула “Роттердам+” створила умови для майбутнього зростання прибутків DTEK.
Після впровадження формули, вартість цінних паперів DTEK Finance plc., які були придбані ICU Investment Management Ltd. (ICU), CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., зросла на 60%.
У кримінальному провадженні №52016000000000209 детективи НАБУ також розслідують скуповування компаніями групи ICU єврооблігацій холдингу “ДТЕК”.
26.02.2018 НАБУ порушило кримінальне провадження №52018000000000158 за ч.2 ст. 364 КК стосовно зловживання службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу “ДТЕК”. А саме, що НКРЕКП встановлено окремий алгоритм розподілу коштів між виробниками електричної енергії за відпущену електроенергію та проведення розрахунків за електричну енергію, спожиту вугледобувними підприємствами, у 2016 році, внаслідок чого необґрунтовано надавались переваги підприємствам енергетичного холдингу “ДТЕК”.
Голова НКРЕКП Дмитро Вовк — колишній працівник ICU, а також також був менеджером компанії “Рошен” Петра Порошенка.
Головним слідчим управління Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000001833 від 14.07.2016 за фактом протиправних дій службових осіб ПАТ “Укрзалізниця”, які вступивши у змову із представниками гірничо — збагачувальних холдингів Російської Федерації в інтересах експедиторських компаній ТОВ “Друга Вантажна Компанія в Україні”, ТОВ “Лемтранс Транзит” та Дочірньої Фірми “Галь — Дженералтранс”, безпідставно зменшили тарифні умови для транзитного перевезення залізної руди, внаслідок чого державі заподіяно шкоду в особливо великих розмірах, що містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Слідчі стверджують, що тарифною комісією ПАТ “Укрзалізниця” було безпідставно знижено тариф на транзит залізничним транспортом залізної руди з Російської Федерації, що слідує транзитом територією України.
Згідно з розрахунками, протиправним встановленням пільгових тарифів на транзит залізної руди і залізорудної сировини, що слідує з Російської Федерації територією України, державі в особі ПАТ “Українська залізниця” заподіяно збитків на суму понад 10 млн. доларів США.
Організацію транзитних перевезень руди, експедирування вказаних вантажів здійснювали ТОВ “Друга Вантажна Компанія в Україні”, ТОВ “Лемтранс Транзит” та Дочірня Фірма “Галь-Дженералтранс”, які отримують надприбутки внаслідок застосування безпідставно встановлених пільгових тарифів.
Бенефіціарним власником ТОВ “Лемтранс Транзит” є Рінат Ахметов.
Что скажете, Аноним?
[18:18 26 ноября]
[13:40 26 ноября]
[11:40 26 ноября]
19:30 26 ноября
19:15 26 ноября
18:00 26 ноября
17:50 26 ноября
17:40 26 ноября
17:30 26 ноября
17:15 26 ноября
17:00 26 ноября
16:45 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.