Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Аграрії: що не роби — гречка подешевшає

[10:19 01 сентября 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 1 вересеня 2010 ]

Зокрема, президент доручив уряду, Антимонопольному комітету та регіональним органам влади терміново перевірити, чи обґрунтоване стрімке здорожчання сільськогосподарських товарів, як от гречки.

Пан Янукович зобов’язав прем’єра Азарова до 10 вересня надати у продаж продовольчі товари з запасів Держкомрезерву та Аграрного фонду України. Найперше, це стосується якраз запасів гречаної крупи.

Окрім того, президент доручив уряду терміново провести переговори з експортерами гречки, щоби попит на неї в Україні був забезпечений.

Може також бути запроваджене мито на експорт гречки відповідно до правил СОТ.

Ціна на гречану крупу в останні тижні стрімко зросла. На думку деяких експертів, до цього призвело скорочення посівів цієї культури.

Раніше Клацнути експерт консалтингової компанії ААА Сергій Наливка
сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що за останні десять років посіви під гречку скоротилися майже втричі, а тому, за словами експерта, гречки вирощується менше, ніж треба для споживання.

АМКУ: ажіотаж об’єктивний

Те, що ажіотаж навколо цієї популярної в Україні крупи має підстави, підтверджують і в Антимонопольному комітеті. Голова АМКУ Олексій Костусєв каже, що його відомство стурбоване ситуацією на ринку гречки, але вважає, що вона спричинена об’єктивними факторами.

За його словами, у 2010 році посівні площі під гречку в Україні склали 215 тис. га, тоді як торік ця кількість сягала 273 тис., а, наприклад, у 2005 році — 425 тис. га.

Глава АМКУ, посилаючись на прогнози експертів, припустив, що цього року вироблять 90 тис. тонн гречаної крупи, тоді як внутрішнє її споживання в Україні може сягнути 150 тис. тонн.

Ще один фактор, який впливає на дефіцит крупи в Україні, за словами пана Костусєва, це зменшення російського імпорту. Глава АМКУ пояснив, що російська гречка в попередні роки була дешевша за українську, що і змушувало українських виробників знижувати ціни.

Ярославський: ще ніколи гречана крупа не була дорожча за рис

Заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський в інтерв’ю Бі-Бі-Сі припустив, що вже незабаром ціна на гречану крупу в Україні знизиться, хоча рівня минулого року за відповідний період не досягне.

“Чому? Тому що її просто мало. Сподіватися на імпорт теж не варто, тому що світові обсяги торгівлі гречкою складають близько мільйона тонн на рік. Наприклад, якщо порівнювати з рисом, то це — 300 мільйонів тонн”, — сказав він.

Експерт також прогнозує, що ціна на гречану крупу зменшуватиметься аж до початку збирання наступного врожаю. Окрім того, з огляду на цьогорічний ажіотаж, пан Ярославський припустив, що наступного року українські аграрії збільшать посівні площі під гречку.

Що ж до доручення президента про інтервенцію продовольчих запасів з Держрезерву, то пан Ярославський зазначив: “Для того, щоб стабілізувати ціни на гречку по всій Україні, а великими споживачами є школа, армія, різні державні установи, то це дуже багато гречаної крупи треба, а в нас її немає”.

За словами заступника гендиректора УАК, не варто також чекати обмежень експорту гречки. Він пояснив, що з огляду на високі внутрішні ціни українські виробники будуть зацікавлені продавати крупу в межах країни.

У Донецьку закликають не годувати довгоносиків

Натомість, голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк запевнив, що гречка не зникне з українських прилавків.

“Ми живемо не за залізною завісою, і порожніх прилавків не буде ніколи. Якщо наші виробники не вироблять якогось товару, його привезуть з Європи, але дорожче, його привезуть з Австралії, але ще дорожче”, — сказав він.

Пан Близнюк також наголосив, що політичних підстав для подорожчання крупи немає, і закликав населення не піддаватися паніці і масово не скуповувати її.

“Не треба накуповувати гречки для того, щоб її їли довгоносики... а потім її викинути. Це неправильно, не робіть цього, люди добрі”, — сказав він.

Дар’я ТАРАДАЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.