Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Сарни можуть втратити 2,5 мільйона гривень?

[17:07 20 мая 2008 года ] [ ОГО (Рівне), 15 травня 2008 ]

Реконструкція колишнього гальванічного цеху під цех гарячого оцинкування лінією розбрату розділила не тільки раду, а й громаду міста.

Нового повороту набуло протистояння у Сарненській міській раді. Реконструкція колишнього гальванічного цеху під цех гарячого оцинкування лінією розбрату розділила не тільки раду, а й громаду міста.

Днями прокуратура з подачі місцевого БЮТу призупинила рішення про надання згоди на реконструкцію цеху. Усі домовленості між інвестором і містом тепер під загрозою.Про цинкові протистояння в Сарнах “ГАЗЕТА” вже писала неодноразово. Ще б пак, адже вирішити, чи потрібен для міста цех гарячого оцинкування, влада міста вже не може вирішити більше року. Супротивники на чолі з місцевим осередком Блоку Юлії Тимошенко будь-що вимагають проведення референдуму. Прибічники — щоб підприємство раніше почало працювати, платити податки і таким чином наповнювати латаний-перелатаний міський бюджет. Врешті-решт за цей час проблема встигла відростити не тільки “бороду”, а й обрости спекуляціями партій та політичним рейдерством.

Перемир’я мало настати після рішення міськради від 15 квітня “Про дозвіл на реконструкцію гальванічного відділення механічного цеху під цех термічної обробки цинком металевих конструкцій “Сарненського заводу високовольтних опор”. Його депутати хоч і “з боями”, але ухвалили. Проте БЮТ апелював до районної прокуратури, яка днями винесла протест на рішення Сарненської міськради. Прокуратура встановила, що Сарненська міська рада з порушенням чинного законодавства прийняла рішення про надання згоди на реконструкцію цього цеху СЗТМК під цех технічної обробки цинком металевих конструкцій, а не про розміщення нового об’єкта. Протестом дія рішення призупиняється, а міська рада на найближчій сесії має усунути недоліки в рішенні.

— Депутати прийняли рішення всупереч протесту частини місцевих жителів. Адже реконструкцію проводять поряд з великим житловим мікрорайоном, водозабором питної води, що в майбутньому може спричинити масштабну екологічну катастрофу, — зауважив керівник фракції БЮТ у Сарненській міськраді Сергій Євтушок. — На карту поставлено майбутнє міста. Наша фракція ініціюватиме проведення референдуму з цього приводу. Ми зробимо все, щоб територіальна громада дійсно була основним носієм функцій і повноважень місцевого самоврядування. Найближчим часом я збираюсь подати адміністративний позов до районного суду з проханням взагалі скасувати це рішення ради.

Натомість Сарненський міський голова Леонтій Ніколайчук переконаний, що рада не чинила протизаконних дій: — Депутати в тій штучно “підігрітій” атмосфері лише трішки перевищили свої повноваження. Справа в тому, що для проведення ремонтних робіт підприємству не потрібен дозвіл міської ради. Його після отримання всіх інших попередніх дозволів має надавати Державний архітектурний будівельний нагляд. Проте міська рада співпрацює з підприємством і чекала, поки воно отримає дозволи всіх необхідних державних інстанцій. Потім на прохання підприємства та під необґрунтованим тиском депутатів-супротивників міські обранці прийняли рішення про надання дозволу. Зараз же ми розглядаємо декілька варіантів зміни формулювання рішення. Проте не воно головне. Після завершення реконструкції завод може отримати дозвіл держбуднагляду та спеціальної комісії і може приступати до роботи. Основна тут угода про соціальну співпрацю заводу з громадою міста, яку ми підписали разом з рішенням. Тепер же може статися так, що дійде й до скасування рішення. Отже інвестор матиме повне право розірвати угоду і не надавати допомоги місту. Невже деякі депутати не розуміють, що політичне рейдерство такою ціною нічого доброго не дасть? Не можна жертвувати інтересами міста в угоду партійним інтересам.

А тим часом на наступному тижні новою точкою відліку має стати сесія міськради, на якій депутати знову повернуться до проблеми цеху гарячого оцинкування. Як повернуться події, наразі спрогнозувати неможливо. Відкритим залишається і питання, яке швидше за все й залишиться риторичним. Що на найпершому плані в учасників протистояння — політичні, бізнесові інтереси чи ж все таки потреби громади? Адже політичні сили продовжують заробляти на цьому протистоянні політичні дивіденди. Не збирається поступатися і “Сарненський завод високовольтних опор”, шмат пирога бізнесових інтересів якого виглядає дуже смачно в світлі будівництва лінії електропередач з Кузнецовська до Києва. А громада міста? Вона має поки що лише демократію.

Юрій ДЮГ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.