Компанія “Нафтогаз України”, посилаючись на оцінки Прем’єр—міністра Юлії Тимошенко, перебуває на межі банкрутства. В цифрах ситуація є такою: збитки НАК “Нафтогаз України” за підсумками 2007 року вдвічі перевищують збитки 2006—го і становлять 5 млрд. грн. Так заявляє новий голова компанії Олег Дубина, підкреслюючи, що вперше в історії “Нафтогазу” кредиторська заборгованість у кілька разів більша за дебіторську. Причина в тому, що “Нафтогазу” дістались найгірші категорії споживачів — компанія продає газ населенню та теплокомуненерго, які є найбільшими неплатниками, цитує Дубину УНІАН.
Зате тепер діяльність “Нафтогазу” матимуть нагоду організувати нові кадри — в цьому питанні Дубина має карт—бланш, отримавши від Прем’єра доручення сформувати команду професіоналів. “Усе, що стосується кадрового питання, — ви маєте повну самостійність зібрати принципово нову команду, що буде на НАК дивитися не як на легку здобич, а як на стратегічний об’єкт державної власності”, — сказала Тимошенко.
А поки що у сховищах “стратегічного об’єкта” дійсно відсутній природний газ — цю інформацію керівник “Нафтогазу” також підтвердив. Дубина наголосив, що ситуація ускладнюється через відсутність балансу газу на 2008 рік і договорів про його постачання. “У нас немає ні балансу газу, ні угод із тими, хто поставляє газ”, — зазначив він.
Проте Україна все ж бере на себе зобов’язання забезпечити стабільні постачання природного газу європейським споживачам. Про це заявила Юлія Тимошенко якраз після консультацій з Олегом Дубиною. “Я хотіла б, щоб усі споживачі газу — як європейські, так і українські — спокійно відзначали свята і знали, що Україна буде гідним партнером як для Європейського Союзу, так і для всіх без винятку споживачів газу в Україні — підприємств і громадян. (...) А з тими, хто довів НАК “Нафтогаз України” до такої ситуації, буде окрема розмова і окрема відповідальність”, — пообіцяла Прем’єрка.
А щоб споживачам було зовсім спокійно, Тимошенко вже доручила Дубині проаналізувати собівартість видобування “блакитного палива” на території України з метою встановлення для населення об’єктивних цін на газ. “Слід подивитися, які там були накрутки в цій собівартості”, — сказала Прем’єр—міністр.
Паралельно із цим Тимошенко готується до переговорів з Росією з приводу газових проблем. “Зараз ми домовляємось про можливу дату проведення такої зустрічі”, — говорить вона. За її словами, зустріч “буде присвячена багатьом питанням, але в першу чергу — ситуації на газовому ринку України, яка склалася в результаті колосальних тіньових схем, які працювали в газовій галузі останні два роки”. Міністр закордонних справ Володимир Огризко ще 29 грудня повідомив, що МЗС веде роботу з організації візиту Прем’єр—міністра Тимошенко до Москви.
Поки нова глава уряду готується вирішити газові проблеми, політику Тимошенко критикують її попередники. Прес—секретар екс—міністра палива й енергетики Юрія Бойка Костянтин Бородін вважає, що заплановане урядом збільшення податкового навантаження на “Нафтогаз України” у держбюджеті—2008 ставить під сумнів можливість фінансового оздоровлення компанії. А ще небезпека для фінансового стану НАК полягає в небажанні нового уряду підвищувати ціну на газ для теплокомуненерго за відсутності достатньої компенсації цих додаткових витрат компанії з бюджету. Ця непокрита бюджетом різниця становить близько 3 млрд. грн., стверджує Бородін.
Что скажете, Аноним?
[07:01 02 февраля]
[16:39 01 февраля]
[14:42 01 февраля]
С февраля 2025 года в Украине ожидается ряд важных нововведений.
08:00 02 февраля
18:40 01 февраля
12:10 01 февраля
11:30 01 февраля
11:00 01 февраля
10:30 01 февраля
10:00 01 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.