Відносини України та Ірану за останні 30 років пройшли шлях від амбітного партнерства до суцільного колапсу.

Усі ці роки Україна допомагала Ірану розбудовувати авіацію і фактично атомну енергетику, постачала зерно, а одного разу іранцям навіть дісталися українські крилаті ракети.

У вересні українські військові почали збивати перші іранські дрони-камікадзе, які били по містах. Київ тоді позбавив акредитації іранського посла в Україні.

А 18 жовтня, після кривавих атак іранських “шахедів” та нищення української енергетики, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував президенту розірвати дипломатичні відносини з Іраном.

Тепер від Володимира Зеленського залежить, чи поставити крапку у відносинах з Іраном, принаймні за нинішнього керівництва цієї країни.

Незалежна Україна намагалася якомога глибше розвинути економічну співпрацю з Іраном. Попри низку успішних спільних проєктів, ці відносини супроводжувались скандалами, схемами та відвертою брехнею, яка врешті поставила дві країни на межу розриву.

І саме час задуматися, чи не допомогла Україна розвитку іранських технологій, які тепер можуть використати проти українців.

Дружба не без образ: мрії про нафту, Бушерський “облом” та іранський Ан-140