Скандалами у Харкові вже давно нікого не здивуєш, але цей таки зачепив за живе своїм цинізмом. Позавчора депутати обласної ради та чиновники облдержадміністрації неабияк посварилися, шукаючи варіанти розподілу “інсулінових” коштів. Усе зайшло так далеко, що ситуацію тепер, найвірогідніше, рятуватиме обласний прокурор. А поки можновладці добиватимуть один одного аргументами, діабетики ризикують на два місяці залишитися без життєво необхідного препарату.
Проблема виникла через різні погляди на процедуру. На спеціально скликаній сесії облради управлінці запропонували депутатам переправити державні кошти обласній лікарні і закупити інсулін в одного постачальника, який виграє оголошений конкурс. Далі препарат від центральної установи потрапить до районних. За словами першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Бабаєва, така схема має одразу кілька переваг. Вона максимально спрощує процедуру тендерних закупівель і здешевлює кінцеву вартість препарату приблизно на сім відсотків.
Але з цим варіантом не погодилася заступник голови облради Вікторія Казакова. На її думку, “інсулінові” гроші краще одразу віддати районним лікарням для того, аби вони самі провели тендери і закупили ліки. А поки з’ясовуватимуть усі нюанси, державним коштам, вважає вона, краще полежати на рахунку Головного управління здоров’я до кінця літа. Мовляв, в останні дні серпня депутати зберуться знову і проголосують саме за такий розподіл.
Чиновникам депутатський варіант геть не сподобався. Володимир Бабаєв каже, що, згідно з новими правилами, гроші, виділені на програму “Цукровий діабет”, мають право розподіляти лише обласні бюджети і бюджет Криму. Тому облдержадміністрація планує звернутися до прокурора області, аби той опротестував депутатське рішення як незаконне. До того ж, за словами чиновників, “замороження” “інсулінових” коштів фактично на місяць призведе до того, що тендери проведуть із великим запізненням, і харків’яни зможуть отримати препарат не раніше листопада. Старі ж запаси закінчаться вже наприкінці літа. Більше того, велика тендерна кампанія призведе до того, що інсулін продаватиме не один постачальник, а 35. Тобто ліки стануть дорожчими і їх придбають на 20 відсотків менше. Загальні втрати від рішення обласної ради можуть сягнути 960 тисяч гривень.
Ці аргументи виявилися настільки переконливими, що на деякий час внесли розбрат у депутатські лави Партії регіонів, від позиції якої через тотальну більшість в обласній раді залежав результат голосування. Зокрема, проти “35 тендерів” категорично виступив екс—голова облради Василь Салигін, назвавши їх нераціональним кроком. А ректор Зооветеринарної академії Валерій Головко саркастично порадив роздати інсулін колгоспам, щоб уже всі долучилися до його розподілу. Але партійна дисципліна, як завжди, у випадку з “регіональною” більшістю в Харківській облраді, взяла гору, і депутати проголосували за варіант Вікторії Казакової. На знак протесту голова облдержадміністрації Арсен Аваков покинув залу засідань, після чого зібрав своїх заступників на екстрену нараду, де й було прийнято рішення шукати правду в прокурора.
А люди чекають на ліки. Спочатку вони боялися, що гроші не прийдуть через кризу з Києва. Тепер бояться, що їх не розділять у Харкові. Адже ціна питання — не лише здоров’я, а й життя.
Лариса САЛІМОНОВИЧ
Что скажете, Аноним?
[22:06 17 декабря]
[20:36 17 декабря]
[07:00 17 декабря]
19:30 17 декабря
19:20 17 декабря
19:10 17 декабря
19:00 17 декабря
18:50 17 декабря
18:40 17 декабря
18:30 17 декабря
18:00 17 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.