Парламентський Комітет з питань природоохоронної політики і природокористування ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проголосувати за відставку міністра екології Ігоря Шевченка. Чи підтримають цю відставку депутати — стане відомо у четвер, адже 2 липня і відбудеться голосування. Разом з тим, чотири фракції коаліції вже заявили про готовність зняти Ігоря Шевченка з посади. Факти ймовірної корупції та нібито лобіювання міністром екології інтересів народного депутата з групи “Воля народу” і колишнього регіонала Олександра Онищенка у депутатів уже “на руках”.
Попри відсутність у порядку денному Верховної Ради питання відставки міністра екології Ігоря Шевченка, депутати у вівторок і з трибуни, і в кулуарах активно порушували це питання. Про свою позицію голосувати за зняття очільника “екологічного” міністерства поспішали повідомити фракції “Радикальна партія” і “Народний фронт”. Фракції “Блок Петра Порошенка” та “Батьківщина”, за квотою якої і був призначений на посаду скандальний міністр, теж висловили готовність голосувати, але за умови невідкладного розгляду призначення нового очільника Мінекології.
І хоч до безпосереднього голосування справа не дійшла (очевидно, воно відбудеться у четвер, 2 липня), народні обранці вже отримали “на руки” докази невідповідності посаді цього міністра.
“Ось витяги з його пересування. І ми бачимо, що на приватному літаку з Ніцци пан Шевченко повернувся до Києва. Крім цього, на цьому самому літаку пан Шевченко літав до Ніцци в квітні, на цьому літаку пан Шевченко літав і до Відня, тобто він його використовує як таксі. Він попався на корупції, він лобіює інтереси олігарха Онищенка і в матеріалах, які надані, є ще докази корупції, а саме: подання міністра екології на ім’я прем’єр-міністра про призначення головою Державної служби надр і геології Матвєєва Петра Сергійовича. Результати розслідування показують, що пан Матвєєв — це довірена особа олігарха, народного депутата Онищенка, який має бізнес у нафтогазовій сфері. Саме тому міністр екології і літає його літаками”, — демонстрував товстий документ щодо розслідування діяльності Ігоря Шевченка лідер “Радикальної партії” і головний “звинувачувач” міністра Олег Ляшко.
Захистити себе у відповідь до Верховної Ради прийшов і сам міністр екології і природних ресурсів. У кулуарах він запевняв журналістів, що звинувачення Ляшка є наклепом і такими заявами той порушує його честь і гідність.
“Сьогодні ми будемо подавати позов у Печерський суд на Ляшка за наклеп, який він здійснив проти мене. Тобто це позов про захист честі і гідності. Я заробляв своє чесне ім’я десятки років і не дам його спаплюжити оцим брехунам”, — заявив міністр.
Очільник Мінекології пов’язує своє ймовірне звільнення з тим, що “переходив дорогу” Ігорю Коломойському в питанні “Укрнафти”, а також невдоволенням Арсенія Яценюка через кадрові призначення в міністерстві. “Яценюк нав’язував мені людей Януковича”, — написав Ігор Шевченко у своєму Фейсбук.
Щоправда, міністр не заперечує, що летів літаком із Ніцци у компанії народного депутата від групи “Воля народу” Олександра Онищенка, але запевняє: придбав квиток за тисячу доларів.
“Я був у Ніцці під час своїх законних вихідних. Цей літак не Онищенка, цей літак належить приватній європейській компанії. Я не перевіряв, чий цей літак. Там було 8 людей, в тому числі Онищенко. Він сказав: ось літак, ти можеш заплатити і летіти з нами. Ось це і все. Я заплатив тисячу доларів як за бізнес-клас”, — пояснював Шевченко.
Разом з тим, профільний комітет (з питань природоохоронної політики і природокористування) вже ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проголосувати за відставку Шевченка. Із 12 присутніх членів комітету за це рішення проголосували 9 депутатів.
“Є 28 документів у вигляді доручень, які уряд давав міністерству, але ці 28 доручень не виконані. Також є пояснення щодо невиконання функціонування міністра. Коли ж ідеться про стосунки комітету і міністерства, то від моменту призначення ми міністра бачили лише один раз мимохідь, а потім не бачили жодного разу. Зазвичай доповідати на комітет приходили його заступники, половина з яких, складалося враження, що законодавство у сфері природоохоронної діяльності прочитали перший раз у житті. — пояснив рішення комітету Микола Томенко. — На мою думку, адвокати і менеджери олігархів не можуть бути оптимальними і суспільно прийнятними міністрами”.
Те, що немає екологічної політики, наштовхує на думку, що це людина випадкова — Мовчан
В умовах, коли стан українського довкілля погіршується, український уряд мав би зробити швидкі й рішучі кроки для підвищення якості життя, та для запровадження європейських норм захисту довкілля, наголосив у коментарі Радіо Свобода Ярослав Мовчан — голова Національного екологічного центру України. Однак Мінприроди під керівництвом Ігоря Шевченка майже нічого не зробило в цьому напрямку, констатує еколог.
“Євроінтеграційна угода підписана рік тому, але невідомо, якою мірою вона за рік виконана, — зазначає він. — Це тисячі технічних стандартів, які треба впроваджувати. Що з цього зроблено за півроку роботи Шевченка на посаді міністра охорони довкілля — загадка. Щодо кадрової політики міністерства: якщо громадськість цікавиться в міністра, що на своїх посадах роблять очільники національних парків, які є відомими браконьєрами, а міністр говорить що все добре — це викликає запитання. Те, що немає екологічної політики, наштовхує на думку, що це людина випадкова, краще б на його місці опинився фахівець”.
Ярослав Мовчан наголошує: проблемою є не те, звільнять міністра чи ні, а те, кого поставити на його місце. На думку еколога, це має бути людина, зацікавлена в захисті довкілля, і водночас з екологічним та управлінським досвідом.
За неофіційною інформацією, на місце Ігоря Шевченка вже претендують депутати від “Батьківщини” Олександра Кужель і Валерій Дубіль. Претендентом на головного еколога країни називають також колишнього міністра енергетики Юрія Продана.
Ірина СТЕЛЬМАХ, Євген СОЛОНИНА
Что скажете, Аноним?
[14:40 22 января]
[10:40 22 января]
19:25 22 января
19:00 22 января
17:10 22 января
16:50 22 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.