Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Боголюбов дістався Нікополя через Австралію

[15:19 30 октября 2007 года ] [ Економічна правда, 30 жовтня 2007 ]

Офшорна компанія Геннадія Боголюбова “Palmary Enterprises” (зареєстрована в центральноамериканській країні Беліз та підконтрольна групі “Приват”), вочевидь, все-таки стане власником “Consolidated Minerals”.

Принаймні 18 жовтня Рада директорів цієї провідної австралійської компанії з видобутку марганцевої руди рекомендувала акціонерам погодитись на пропозицію купівлі від українського бізнесмена —— 3,98 долл за акцію або сумарно 927 млн долл . Задля досягнення такої стратегічної мети, Геннадій Боголюбов доклав чимало зусиль, виявив дивовижну наполегливість, продемонстрував неймовірну цілеспрямованість.

По-перше, скупив на австралійській фондовій біржі понад 14,3% акцій “Consolidated Minerals”, здобувши статус найбільшого акціонера. По-друге, неабияк посприяв форсованому зростанню курсу акцій та рівня капіталізації австралійської компанії. По-третє, отримав офіційний дозвіл від Австралійської ради з контролю за іноземними інвестиціями. По-четверте, оприлюднив раніше недосяжну інформацію стосовно структури власних активів. І, по-п’яте, висловив готовність після офіційного здійснення операції купівлі-продажу об’єднати австралійського марганцевого виробника з “Укрнафтою”, Дніпропетровським металургійним заводом ім. Петровського та “Дніпроазотом” в єдиний холдинг.

Найзапеклішим конкурентом “Palmary Enterprises” уже вдруге виявився інвестиційний фонд “Pallinghurst Resources” (володіє 6,9% компанії “Consolidated Minerals”), очолений Брайаном Гілбертсоном —— екс-керівником “BHP Billiton” і російського “СУАЛ-холдингу” та сателітом російського олігарха Віктора Вексельберга.

Перша “дуель” між двома компаніями у 1997 р. під час конкурсу з приватизації потужного африканського марганцевого виробника “Ghana Manganese” закінчилась перемогою “Palmary Enterprises”. Цього разу “Pallinghurst Resources” ще 23 лютого запропонувала акціонерам “Consolidated Minerals” 3,65 долл за акцію або 752 млн долл за весь контрольний пакет.

У передчутті власного фіаско, “Pallinghurst Resources” 12 жовтня вдається до ризикованого незаконного кроку —— додаткової виплати, — тобто збільшує грошовий розмір своєї оферти теж до 927 млн долл , що миттєво стає предметом розгляду австралійського державного органу “Takeovers Panel” та Федерального суду.

Брайан Гілбертсон планував значно підвищити якість марганцевої руди низьких категорій та перетворити “Consolidated Minerals” у високоприбутковий бізнес, безпосередньо пов’язаний із групою Віктора Вексельберга “Ренова”, котра в цей час займається проектом створення ГЗК та плавильного заводу у Південній Африці на загальну суму 400 млн долл . Таким чином, “Pallinghurst Resources” цілком доцільно прагнула додавати до бідних африканських марганцевих руд із Габону високоякісну сировину з австралійського Woodie Woodie.

Неймовірна зацікавленість ФПГ “Приват” у найшвидшому придбанні “Consolidated Minerals”, на думку аналітика інвесткомпанії “Dragon Capital” Івана Харчука, зубумовлюється намірами:

— примножити власну частку контролю світового видобутку марганцевої руди до 20%;

— сприяти стабільності та подальшій диверсифікації феросплавного бізнесу;

— розширити ареал міжнародної ділової присутності;

“Імпортна сировина, передусім, потрібна “Привату” для виробничого процесу НЗФ, адже для продукування феросплавів належної якості українську марганцеву руду вкрай необхідно поєднювати з ганською та австралійською”, —— підкреслює виконавчий директор Української асоціації феросплавних виробників Сергій Кудрявцев.

Чому саме для НЗФ? А тому, що “Приват” аж ніяк не відмовляється від ідеї дістати стовідсотковий контроль над другим у світі виробником марганцевих феросплавів. Тим паче, з’явились нові шанси, тісно переплетені з імовірним поверненням до влади уряду на чолі з Юлією Тимошенко, лояльною до Ігоря Коломойського.

Хоча, наприклад, Станіслав Картавих, аналітик сектора феросплавів інвесткомпанії “Foyil Securities”, не погоджується з такою думкою і переконаний, що НЗФ — уже не пріоритет для “Привату”. Багато заводів групи все одно співпрацюють із НЗФ, контролюючи і перерозподіляючи грошові, товарні і сировинні потоки достатньо узгоджено, гнучко і взаємовигідно.

Проте з точки зору багатьох галузевих аналітиків, наразі тактикою “Приват”, попри все, буде намагання розмити державний пакет акцій НЗФ шляхом проведення зборів акціонерів та додаткової емісії акцій. Зокрема, у розкладі зборів, призначених на 22 листопада, —— є питання про збільшення статутного капіталу в 5,1 разу (на 312 млн грн —— до 387,885 млн грн) за допомогою закритого розміщення додаткового випуску акцій чинного номіналу на 0,25 грн. Акції додаткової емісії передбачають розміщувати у два етапи —— 14-28 січня 2008 р. та 30 січня — 1 лютого 2008 р. Автором такої ініціативи, за неофіційною інформацією, є власник понад 10% акцій ВАТ “НЗФ”.

Довідково: Геннадій Боголюбов репрезентує ФПГ “Приват”, належить до 100 найбагатших людей України та посідає 799 позицію у рейтингу найбагатших людей планети. Його капітали, згідно з дослідженнями американського ділового тижневика “Forbes”, становлять близько 1,2 млрд долл .

Геннадій Боголюбов володіє також південноафриканськими видобувними компаніями —— “GhanaManganese” і “NsutaGoldMining” — та частками у Південному ГЗК, Дніпропетровському металургійному заводі ім. Петровського, “Дніпроазоті”, “Укрнафті”, “Ерлані”, “Аеробуді” та “Приватбанку”.

Фінансово-промислова група “Приват” зараз контролює 8-14% світового виробництва марганцевих руд та опосередковано володіє контрольними пакетами акцій Марганецького та Орджонікідзевського ГЗК, Запорізького та Стаханівського феросплавних заводів, бере участь в управлінні феросплавним заводом “Tulcha” (Румунія), Зестафонським феросплавним заводом (Грузія), марганцевою копальнею “Чіатурмарганець” (Грузія), Алапаєвським металургійним заводом (Росія), феросплавним заводом “HighlandersAlloysLLC” (США) та Нікопольським заводом феросплавів.

“ConsolidatedMineralsLtd.” спеціалізується на видобутку та експорті нікелю, хрому та високоякісної руди з високим (48%) вмістом марганцю та мізерною часткою шкідливих домішок (888,000 т у 2006 р.), що дозволяє посідати компанії 10% світового ринку. Така продукція впродовж 2007 р. на хвилі підвищеного попиту з боку сталеплавильної промисловості подорожчала у 2,5 рази до 7,5 долл за 1% вмісту марганцю в 1 т руди.

За підсумками минулого року, виручка австралійської компанії становила —— 213,8 млн долл , EBITDA —— 28,3 млн долл , чистий прибуток —— 6,5 млн долл . 60% цінних паперів підприємства котируються на Австралійській фондовій біржі за курсом (станом на середину жовтня) близько 4,32 австралійського долара за акцію.

Володимир ТИРАВСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.